Skocz do zawartości

rezygnacja z kursu na prawo jazdy a zwrot pieniędzy

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2011 - 11:04

W małej miejscowości pod Bydgoszczą jest monopolistyczna szkoła jazdy. Za kurs na prawo jazdy zapłaciłam tam 1300zł, odbyłam zajęcia teoretyczne, za 400zł ( gdzie na wstępie w mieście kosztuje to 100zł ) i 9 godz. jazdy po 30zł za jedną czyli 270zł. Po czym zrezygnowałam, gdyż zwątpiłam w kompetencje tego instruktora. Ile powinien zwrócić mi pieniędzy i czy są jakieś przepisy, które to regulują? Dodatkowo szkoła jazdy ( wiarygodny PZMOT ), w której chciałabym dokończyć kurs twierdzi, że jakieś dokumenty są źle wypełnione. Gdzie i jak mogę dochodzić swoich praw? Dziękuję!!!

#2 Guest_Legatus

Guest_Legatus
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2011 - 12:21

Dochodzić swoich praw może Pani przed sądem.
W ocenie powyższego ważne są zapisy w umowie w szczególności te dotyczące płatności za kurs oraz rezygnacji (rozwiązania umowy).

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2011 - 20:36

Problem polega na tym, że nie spisano ze mną żadnej umowy. Po opłacie za kurs otrzymałam tylko druczek KP na wysokość 1300zł z opisem " opłata za kurs prawa jazdy". I co teraz?

#4 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2011 - 10:50

Najlepiej proszę zwrócić się po pomoc do Powiatowego (Miejskiego) Rzecznika Praw Konsumentów.

#5 Guest_niuska22

Guest_niuska22
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 00:39

witam,
otóż mam w sumie taki sam problem jak powyższa osoba.
Też z dnia na dzień zrezygnowałam z prawa jazdy i moim zdaniem i nie tylko instruktor więcej policzył sobie za mój kurs prawa jazdy niż powinien, problem w tym,że tez nie podpisywałam żadnej umowy.
Widzę,że niektóre szkoły mają umowy-regulaminy , można się z nimi zapoznać przed podpisaniem i zdecydowaniem się na kurs.
Lecz są też takie szkoły gdzie nie mają żadnych takich dokumentów, jedynie KP (czyli kwitek potwierdzający wpłate kwoty)..
Niestety dowiadywałam się u Miejskiego rzecznika praw konsumenta, ale oni się takimi rzeczami nie zajmują. jak coś to tylko kontakt bezpośredni do PRAWNIKA.
Gdzie tu szukać SPRAWIEDLIWOŚCI ?

#6 Guest_ann

Guest_ann
  • Goście

Napisano 06 listopad 2013 - 19:32

Witam :)

Mam takie pytanie: Mój chłopak zapisał się na prawo jazdy w kat. B i T, zapłacił już za obie kategorie, i zdał część teoretyczną na B. Ale kategorie T można zdawać tylko do opadów śnieg u i stwierdził, że się nie wyrobi i tu pytanie czy istnieje możliwość rezygnacji z jednej kategorii? I czy zwrócą mu pieniądze za nią.

#7 Guest_cipek

Guest_cipek
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 15:45

NIeeee

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2014 - 08:17

Korzystanie z usług szkoły językowej, szkoły jazdy czy kursu tańca zawieramy umowę zlecenia.

Każdy konsument ma prawo do rezygnacji z usług danego przedsiębiorcy. W tym celu powinien umowę wypowiedzieć.

Więcej informacji na temat wypowiedzenia umowy zlecenia:

http://www.infor.pl/...y-zlecenia.html

Warto pamiętać, że o charakterze umowy nie decyduje jej nazwa, lecz cel stron i rzeczywista treść umowy. Dowód uiszczenia opłaty za kurs prawa jazdy może być ewidentnym potwierdzeniem zawarcia umowy z konsumentem.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2016 - 13:45

Witam smile.png

Mam takie pytanie: Mój chłopak zapisał się na prawo jazdy w kat. B i T, zapłacił już za obie kategorie, i zdał część teoretyczną na B. Ale kategorie T można zdawać tylko do opadów śnieg u i stwierdził, że się nie wyrobi i tu pytanie czy istnieje możliwość rezygnacji z jednej kategorii? I czy zwrócą mu pieniądze za nią.

Jeżeli chce zrezygnować to każdy szanujący się OSK zwróci pieniadze jeżeli to możliwe i załatwi sprawę sprawnie .

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2016 - 13:51

W małej miejscowości pod Bydgoszczą jest monopolistyczna szkoła jazdy. Za kurs na prawo jazdy zapłaciłam tam 1300zł, odbyłam zajęcia teoretyczne, za 400zł ( gdzie na wstępie w mieście kosztuje to 100zł ) i 9 godz. jazdy po 30zł za jedną czyli 270zł. Po czym zrezygnowałam, gdyż zwątpiłam w kompetencje tego instruktora. Ile powinien zwrócić mi pieniędzy i czy są jakieś przepisy, które to regulują? Dodatkowo szkoła jazdy ( wiarygodny PZMOT ), w której chciałabym dokończyć kurs twierdzi, że jakieś dokumenty są źle wypełnione. Gdzie i jak mogę dochodzić swoich praw? Dziękuję!!!

Nie ma przepisu regulującego stawkę za godzinę lub wykład, jednak często przy rezygnacji nalicza się cenę jak za dodatkowe zajęcia... Najsensowniej poprosić o rozmowę kierownika OSK. Uważam że 30 zł za 1H jazdy to niska kwota u nas są po 50. a 30H wykładów to 13zł/h mało

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 22:03

Mam przejechane 9h chce zrezygnowac czy za nie wykorzystana ilosc godzin z jazd otrzymam zwrot nie podpisałem umowy mam tylko kwit opłaconego całego kursu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych