Skocz do zawartości

nieuczciwy adwokat

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_wiktoria5

Guest_wiktoria5
  • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 21:31

Wycofałam pełnomocnictwo adwokatowi (Wrocław) i poprosiłam o zwrot honorarium , gdyż nie jestem zadowolona ze sposobu prowadzenia sprawy. Po wysłaniu pism i otrzymaniu odpowiedzi od mojego dłużnika adwokat nic nie robił przez 3 m-ce. Nie podał świadków mimo, że prosiłam o to. Nie był na 1-szej rozprawie ( w sumie były 2 rozprawy). wyrok był niekorzystny przez lekceważenie sprawy przez adwokata.
Adwokat nie oddał mi pieniędzy. Napisałam skargę do RA oraz do jego firmy- nie ma odzewu. Co mogę zrobić by odzyskać pieniądze, które nie należą się p. Aurelio K.?

#2 Guest_-praw-paul_78

Guest_-praw-paul_78
  • Goście

Napisano 19 luty 2009 - 18:19

Honorarium - a przynajmniej jego część - nie jest uzależnione od tego, czy jest Pani zadowolona ze sposobu prowadzenia sprawy ale od tego, ile czasu na Pani sprawę poświęcono. Przykładowo, jeżeli należy się zapoznać z dokumentami, co zajmuje parę godzin, po czym dochodzi się do wniosku, że sprawy nie warto wnosić do sądu to według Pani jakieś wynagrodzenie się należy, czy nie?

CYTATwyrok był niekorzystny przez lekceważenie sprawy przez adwokata.

Niestety w sprawach sądowych z reguły jest tak, że którejś ze stron wyrok się nie podoba. I w większości przypadków zdaniem tej strony taki a nie inny wynik sprawy to wina adwokata.

#3 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2009 - 03:49

ranking adwokatów to raczej zabawa

A co do adwokata najlepiej swoje sprawy prowadzić samemu a na zwrot kasy nie ma co liczyć ewentualnie napisać do ORA (Okręgowa Rada Adwokacka)
jeżeli adwokata nie było to trzeba było poprosić o przełożenie rozprawy to on będzie się tłumaczyć a nie Pani.

#4 Guest_-praw-spyderman

Guest_-praw-spyderman
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 15:40

(wiktoria5)Wycofałam pełnomocnictwo adwokatowi (Wrocław) i poprosiłam o zwrot honorarium , gdyż nie jestem zadowolona ze sposobu prowadzenia sprawy. Po wysłaniu pism i otrzymaniu odpowiedzi od mojego dłużnika adwokat nic nie robił przez 3 m-ce. Nie podał świadków mimo, że prosiłam o to. Nie był na 1-szej rozprawie ( w sumie były 2 rozprawy). wyrok był niekorzystny przez lekceważenie sprawy przez adwokata.
Adwokat nie oddał mi pieniędzy. Napisałam skargę do RA oraz do jego firmy- nie ma odzewu. Co mogę zrobić by odzyskać pieniądze, które nie należą się p. Aurelio K.?

Szanowna Pani jest już w sieci portal,który umożliwia wystawienie oceny takiemu delikwetowi,cała Polska się dowie jaki z niego fachowiec,proszę zajrzeć na http://rankingadwokatow.pl i tam odpowiednio go ocenic.

#5 Guest_-praw-hipass30

Guest_-praw-hipass30
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2009 - 13:54

Biorą z reguły całą sumę z góry, i usłyszycie Państwo stałą śpiewkę:
"zobaczymy co się da zrobić", "są szanse", "myślę że są przesłanki..." a potem, no niestety Sąd inaczej to zinterpretował itp
Przecież idąc np do sklepu otrzymujesz towar od razu, biorąc do pracy fachowca np do remontu na początek dajesz zaliczkę - a czasami nawet nie.
Ale taki adwokacik weźmie całą sumkę i jeszcze Ci powie "zobaczymy co się da zrobić" - przecież gdybym ja tak klientowi powiedział
to nikt by u mnie żadnego mebla czy okna nie zamówił.

#6 Guest_ho

Guest_ho
  • Goście

Napisano 03 listopad 2013 - 00:19

Pani Adwokat Ewa Porycka z Warszawy stosuje takie praktyki, ze podaje do Sadu zarobki swojego Klienta netto a Powodki zawyzone brutto, nie piszac , ze jedne sa netto a drugie brutto. Taki manewr danymi, zeby obnizyc alimenty. Polecam kazdemu, kto lubi gry low-ball ponizej pasa, zeby za wszelka cene obnizyc alimenty. Nie wspomne o innych nierzetelnych danyc:-(

#7 Madera

Madera

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 05:58

Adwokat Wojciech Kukla z Gliwic nie chce oddać honorarium, 2000,00 zł za sprawę, która na pierwszym etapie została umorzona. Żąda podstawy prawnej. Pobrał te pieniądze, nie chciał wystawić faktury, mam jedynie paragony.....Wycofałem się bo w sprawie rozwodowej, nie zajął żadnego stanowiska, bo to on chciał rozwód o nieorzekaniu o winie, na co się nie zgodziłem. I Pan mecenas jak obrażona Diwa nie reagował na Sali Sądowej na ewidentne pomówienia.

#8 Guest_Dulce

Guest_Dulce
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2017 - 00:13

Dobrze ,ze ja trafiłam na uczciwego adwokata . Moją sprawę rozwodową prowadziła pani mec.Grześkowiak . Jak dla mnie bardzo  w porządku adwokat . A ciężkie rozwody to jej specjalnosć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych