Skocz do zawartości

SKARGA NA RADCE PRAWNEGO

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-ewalex

Guest_-praw-ewalex
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2008 - 23:30

Skarga powinna zawierać ogólny opis sprawy i nieprawidłowości - jakich Waszym zdaniem dopuścił się pełnomocnik.

Niezależnie od postępowania dyscyplinarnego można wszcząć postępowanie cywilne o odszkodowanie.

#2 Guest_-praw-ewalex

Guest_-praw-ewalex
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2008 - 00:05

W skardze powolac się na zasady etyki i ustawe o radcach prawnych? Nie bardzo wiem jak skonstruowac taką skargę.
Powództwo odszkodowacze wytoczyc niezaleznie od skargi , czy zaczekac na decyzje Rady o wszczeciu /lub nie postepowania dyscyplinarnego?

#3 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2008 - 00:01

Jest to poważne uchybienie radcy. Przysługuje nie tylko skarga do Okręgowej Rady Radców Prawnych, ale również powództwo odszkodowawcze od samego winnego wpadki.

Cóż - takie jest obecnie ryzyko profesjonalnego pełnomocnika. Dlatego też każdy radca i adwokat mają ubezpieczenie OC.

#4 Guest_-praw-ewalex

Guest_-praw-ewalex
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2008 - 23:30

Radca prawny x prowadzil sprawę o podzial majątku.Pomijajac fakt, ze w procesie nie wykazal sie jak powinien to wnosząc apelację nie uiscil oplaty. Strona wniosla zazalenie na postanowienie o odrzucenie aplelacji wraz, nastepnie zlozyla wniosek o przywrocenie terminu do zlozenia apelacji , ktory zostal odrzucony. Sytuacja jest krytyczna. W rozmowie r.pr. stwierdzil ,ze nie wiedzial o koniecznosci uiszczenia oplaty od apelacji. W zwiazku z tym chcialabym wiedziec czy przysluguje mi skarga i co powinno byc w niej zawarte, na co sie powolac.

#5 Guest_-praw-tatianag

Guest_-praw-tatianag
  • Goście

Napisano 24 maj 2008 - 13:57

dziekuję za odpowiedz.Dlaczego Radca prawny pisze i powiela informacje ,kiedy zostały dostarczone dokumenty ze mija się z prawda?Dlaczego wkazdympismie do Sądu zmienia swoje roszczenia.?Stwierdza ,że z niskich pobudek wszczynam sprawy ,ktore są umarzane.
Co jest nie prawda ponieważ jedna to sprawa karna za grozby karalne i znecanie sie psychiczne i fizyczne.Gdzie uczestnik zalozyłmi sprawe ze nekam go sms-ami zostalam umiewinniona poniewaz prosiłam o normalność. A on doSądu pisze pismo Że SAd jest nie kompetentnym aby wydac wyrok..Czy tych informacji nie powiniem Radca prawny sprawdzić.?Są na toprzecieżd okumenty

#6 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 24 maj 2008 - 13:39

O tym, czy są to niesprawdzone informacje rozstrzygnie sąd. Każda ze stron ma prawo przedstawiać własny pogląd na stan faktyczny sprawy i trudno tutaj winić za to radcę.

Natomiast co do obrażania to odsyłam do tego artykułu: http://www.portal.pr...prawne-216.html
Artykuł dotyczy co prawa adwokata, ale w przypadku radcy prawnego wygląda to identycznie.

#7 Guest_-praw-tatianag

Guest_-praw-tatianag
  • Goście

Napisano 24 maj 2008 - 10:20

[Dzień dobry.Radca prawny jest pełnomocnikiem w sprawiemopodzial majatku.Wpismach pisze nie sprawdzone ibformacje jak również obrażamnie ,Złozyłam skarge do Okregowej Izyb radcówprawnych. Od 8keietnia nie mam zadnych informacji,Dostałam wczoraj pismo z Sadu gdzie Radca prawny powiela te same informacje. Copowinnam zrobićwtej sytuacji?

#8 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 18:52

Trudno tutaj oceniać zachowanie radcy prawnego w cześci wystosowywanie w takowej, a nie innej pism.

#9 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 11:42

Dzień dobry. Osiem
Ponad 3 miesiące temu zapłaciłem radcy prawnemu o wszczecie postepowania do sadu od tamtego momentu nie odbiera tel nie można to zostać w kancelarii do sadu nic nie wpłynęło żadne pismo pieniądze wziął i słuch zaginął ma pełne pełnomocnictwo.z mojej strony A sprawa mnie nagli koszty rosną jest zarerejestrowany w izbie radców. Jak cofnąć mu pełnomocnictwo i co z tym zrobić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych