Skocz do zawartości

L4 od psychiatry

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_PP

Guest_PP
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 17:10

Witam
Pracownica dostarczyła L4 od psychiatry. Stało się to niespodziewanie. Na druku nie jest podany numer choroby. Osoba która dostarczyła zwolnienie nie powiedziała na co choruje pracownica. Nie mam z nią żadnego kontaktu a zwolnienie jest na 3 tygodnie.Stanowisko które w firmie zajmuje ten pracownik jest niezbędne wręcz kluczowe.
Moje pytanie brzmi:
Co mogę w tej sytuacji zrobić? Jak mogę się dowiedzieć na co choruje mój pracownik czy choroba jest przewlekła i zaraz dostarczy mi następne zwolnienie. Czy mogę przyjąć na to stanowisko inną osobę.
Proszę o pomoc. PP

#2 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 21:28

A skąd niby chora pracownica ma wiedzieć, jak będzie się czuła za 3 tygodnie i czy dostanie następne zwolnienie? Wszystko zależy od lekarza, a ten nie poinformuje Pani o stanie zdrowia pracownicy,ani na co choruje, bo obowiązuje go tajemnica lekarska.Pracownica też nie musi tłumaczyć się przed pracodawcą ze swojej choroby.Pewnie, że może pani zatrudnić nową osobę, ale na zastępstwo, tej chorej w trakcie zwolnienia lekarskiego nie można zwolnić z pracy.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 22:38

"Jak mogę się dowiedzieć na co choruje mój pracownik czy choroba jest przewlekła i zaraz dostarczy mi następne zwolnienie." - no i pewnie z kim utrzymuje stosunki, bo to też ważne dla pracodawcy.Choroba jest objęta tajemnicą lekarską, na ZLA nigdy nie podaje się kodów choroby.

#4 Guest_PP

Guest_PP
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2011 - 16:39

No pewnie. W tym kraju przedsiębiorca dostaje zawsze po d... bo jak można się odnieść do pracownika który jednego dnia jest ok a drugiego przynosi L4 od psychiatry i zero kontaktu. Co może sobie pomyśleć pracodawca? Pracownik zawsze jest chroniony. Jestem uczciwa osobą pracownicy zawsze dostają pieniądze o wyznaczonej porze i tyle ile im się należy. Zawsze dostaja urlopy kiedy chcą, więc proszę się nie dziwić mojej dezorjentacji i mojemu zdenerwowaniu.
Pozdrawiam PP

#5 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2011 - 16:54

Takie są uroki bycia pracodawcą. A to, że ktoś jest jednego dnia chory, nie wyklucza, że na następny może przejść jakieś załamanie nerwowe i stąd takie zwolnienie.Niestety, może pani liczyć tylko na to, że pracownica odezwie się sama i opowie o swoim problemie, w co raczej wątpię, bo nikt nie lubi chwalić się chorobą psychiczną.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2011 - 21:32

"Zawsze dostaja urlopy kiedy chcą, więc proszę się nie dziwić mojej dezorjentacji i mojemu zdenerwowaniu." -a tak bardzo bym chciał usłyszeć głos pracowników w tej firmie. Ponieważ nigdy nie spotkalem się z pracodawcą, który zawsze udziela urlopu, kiedy pracownik chce, przecież to może prowadzić do dezorganizacji pracy w firmie.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 00:18

No pewnie. W tym kraju przedsiębiorca dostaje zawsze po d... bo jak można się odnieść do pracownika który jednego dnia jest ok a drugiego przynosi L4 od psychiatry i zero kontaktu. Co może sobie pomyśleć pracodawca? Pracownik zawsze jest chroniony. Jestem uczciwa osobą pracownicy zawsze dostają pieniądze o wyznaczonej porze i tyle ile im się należy. Zawsze dostaja urlopy kiedy chcą, więc proszę się nie dziwić mojej dezorjentacji i mojemu zdenerwowaniu.
Pozdrawiam PP

O jej zawsze dostają pieniądze o wyznaczonej porze. Szanowna szefowo to jest PANI ZAKICHANY PODSTAWOWY OBOWIĄZEK (wypłata wynagrodzenia w terminie)

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 10:39

Kod choroby jest wpisany tylko na odcinku dla ZUSu. Pracodawca nie musi wiedziec na co choruje pracownik, chyba ze ten sam zechce go poinformowac. Zwolnienie zostalo dostarczone prawidlowo, wiec pracownik w czasie zwolnienia nie ma obowiazku kontaktowania sie z pracodawca.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 11:04

No pewnie. W tym kraju przedsiębiorca dostaje zawsze po d... bo jak można się odnieść do pracownika który jednego dnia jest ok a drugiego przynosi L4 od psychiatry i zero kontaktu. Pozdrawiam PP

a nie daj Boże pracownik umrze i to dopiero zrobi świństwo pracodawcy, nie informując go wcześniej o swoich zamiarach.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 14:34

a nie daj Boże pracownik umrze i to dopiero zrobi świństwo pracodawcy, nie informując go wcześniej o swoich zamiarach.

tozto niedopuszczalne! ;)
Widac obowiazkiem pracownika jest zaplanowanie swojej choroby czy smierci.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 10:18

"Pracodawca powinien organizować swoją działalność, biorąc pod uwagę nieuchronność chorób, urlopów i innych usprawiedliwionych nieobecności pracowników (wyrok SN z 6 listopada 2001 r., I PKN 449/00,OSNP 2003/19/456)."
więcej
http://praca.gazetap...sc_w_pracy.html

#12 Guest_bezstronny

Guest_bezstronny
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2013 - 16:19

Jakby Pani pracodawca tutaj nie "świeciła" oczkami to jej troska o swego pracownika jest bardzo żenująca i gołym okiem widać tutaj chęć zemsty, a nie troski. Pani sobie odpuści bo to wygląda żałośnie.
Pozdrawiam - bezstronny.

#13 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 17:37

Wszedzie zatrudniają bez uwzględnienia zastępstw. Jedna osoba zachoruje i dramat !

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych