Kategorie
Skocz do zawartości

salon kosmetyczny

Gość joanna04
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie jestem na 2 ostatnim roku szkoly kosmetycznej policealnej. Czy nie majac skonczonej szkoly moge otworzyc swoj zakald i wykonywać zabiegi które już miałam przerobione?? czy otworzenie teraz zakładu i wykonywanie zabiegów byłoby nie zgodnbe z prawem?

• 1 rok później...
Salon możesz prowadzić bez żadnych papierów. Od kiedy to trzeba je mieć dla salonu kosmetycznego? Ja prowadzę salon po samych szkoleniach. Sądzę, że głównie chodzi o to, co potrafisz, a nie o to, jakiej uczelni masz papiery, bo w żaden sposób nie świadczy to o umiejętnościach.

Jakie papiery? Ja mam za sobą jedynie szkolenie w New nails, później trochę praktyki. Przecież kosmetyczka nie jest zawodem regulowanym. Po co ci te papiery? Chyba tylko dla prestiżu, bo nawet wiedzy dzięki temu na pewno nie zdobędziesz!

I i jeszcze jedno... Wciskanie młodym, że muszą mieć studia, aby cokolwiek osiągnąć jest delikatnym przegięciem. Studia to tylko wydłużenie okresu młodości. Jeśli wam to potrzebne to korzystajcie, a jeśli nie, to nie ;-)

• 9 lat później...

Prowadzenie salonu kosmetycznego nie jest takie proste jakby mogło nam się wydawać. Jeśli postanowisz mieć swój salon, to pamiętaj, że nie warto na nim oszczędzać, ponieważ klienci od razu to zauważą i nie będą chcieli do was przychodzić. Jeśli chodzi o kosmetyki i sprzęt do salonu, to ja polecam wszystko firmy https://www.monduniq.pl/pl

• 4 tygodnie później...

Nie pamiętam kiedy ostatnio odwiedziłam jakiś salon kosmetyczny. Oczywiście rozumiem, że wiele osób korzysta z takich usług, ale pomyślałam, że podzielę się z Wami moim spostrzeżeniami. Od kiedy zaczęła się pandemia zaczęłam samodzielnie o siebie dbać od zabiegów typu maseczki po regulację brwi, manicure czy farbowanie włosów. Powiem Wam, że obecnie nie wyobrażam sobie żebym płaciła komuś za tego typu usługi ;) Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne na twarz to zastąpiłam je odpowiednią pielęgnacją, która naprawdę daje bardzo dobre efekty i na szczęście nie kosztuje wiele. Teraz mamy dostęp do przeróżnych produktów kosmetycznych, więc każdy z łatwością może znaleźć coś dla siebie. Ostatnio używam między innymi produktów od Nacomi. Możecie je zamówić tutaj: https://www.ezebra.pl/pl/producers/nacomi-1491560878.html Miałam okazję niedawno robić zakupy właśnie w tej drogerii i jestem zadowolona - z pewnością zamówię od nich jeszcze raz :) Paczka dotarła do mnie wręcz ekspresowo.

• 1 miesiąc temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...