Skocz do zawartości

instytucje kultury

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ANKA

Guest_ANKA
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 16:23

Mam pytanie czy w instytucji kultury (biblioteka)mozna ksigowac fakturę za zakupione wino na otwarcie wystawy?

#2 Guest_do anki

Guest_do anki
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 16:59

Raczej to podlega pod "przegiecie" (wychowanie w trzeźwości).

#3 Guest_ANKA

Guest_ANKA
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 09:22

Ten problem dotyczy wiele instytucji kultury, do zadań statutowych instytucji kultury należy organizowanie wystaw, wernisaży, koncertów, itp. Podczas organizowanych imprez dla zaproszonych gości, artystów jest przygotowywany mały poczęstunek jak: lampka wina, kawa, ciasto lub ewwntualnie są zapraszani na kolację, w naszych warunkach kulturowych jest tak zwyczajowo przyjęte.

#4 Guest_iii

Guest_iii
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 10:30

odpowiedni opis na fakturze-czego ten zakup dotyczy i wszystko.ja nie widzę tu problemu, byle to nie były jakieś duże ilości.

#5 Guest_Ekspert Budżetowy

Guest_Ekspert Budżetowy
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 01:23

Wnoszenie i spożywanie napojów alkoholowych w bibliotece jest zabronione.Uzasadnienie odpowiedzi: Zakup wina na otwarcie wystawy nie ma uzasadnienia merytorycznego, a ponadto narusza następujące przepisy ustawy z 26.10.1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:1)zabrania się m.in. podawania i spożywania napojów alkoholowych w miejscach i czasie masowych zgromadzeń (art 14 ust. 1 pkt 3);2)zabrania się wnoszenia napojów alkoholowych na teren zakładów pracy, jak również stadionów i innych obiektów, w których odbywają się masowe imprezy sportowe i rozrywkowe, a także obiektów lub miejsc objętych zakazem wnoszenia napojów alkoholowych (art. 16 ust. 1)Podstawy prawne:art. 14 i 16 przepisy ustawy z 26.10.1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (t.j. 2007 Dz.U. Nr 70, poz. 473 ze zm.)

#6 Guest_do anki

Guest_do anki
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 12:52

A mówiłam że to przegięcie :-)

#7 Guest_ilka

Guest_ilka
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 12:59

Zamiast wina nich sprzedawca napisze napoje. I tak powinniście robić.

#8 Guest_do anki

Guest_do anki
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 13:33

A później bedziecie się "zataczać" dając przykład dzieciom i młodzieży. Ilka, zastanów się co piszesz. Prowadzisz kreatywną księgowość to prowadź ją dalej.Pijaństwa i tak mamy w kraju dosyc poza instytucjami kultury.

#9 Guest_IKA

Guest_IKA
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 13:42

O czym ty piszesz kto ma się zataczać?? Na wielu wernisażach i wystawach byłam i wielu spotkaniach autorskich uczetniczyłam. Nikogo pijanego nie widziałam i alkohol nie lał się strumieniami tylko była symboliczna lampka wina.> Żadnego pijaństwa nie było!

#10 Guest_do anki

Guest_do anki
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 13:44

Nie rozśmieszaj mnie. Ja znam te wasze wystawy i wernisaże od podszewki z alkoholem w tle. No ale alkoholik nigdy nie przyzna się że jest alkoholikiem - co nie IKA?

#11 Guest_Tosia

Guest_Tosia
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 15:00

Ja pracuję w Muzeum, również organizujemy np. wystawy, co prawda alkoholu nie mamy, ew.szampan bezalkoholowy. Ja jeżeli coś kupuję na wystawy, to kupuję ze środków własnych wypracowanych w ciągu roku, i wpisuję na fakturze- zakup ze środków własnych na cel... Biblioteka raczej nie ma dużych dochodów własnych, więc proponuję poprosić Panią w sklepie by wpisała na fakturze zamiast win np. soki. pozdrawiam

#12 Guest_alika

Guest_alika
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 10:56

nasza instytucja kupiła nową kserokopiarkę. Powiedzcie mi czy prawidłowe bedzie księgowanie 011/800-przyjecie na stan,400/072-jednorazowe umorzenie. 072/011-wycofanie z używania. Pracuje od niedawna i jeszcze nie ogarnęłam wszystkiego,poprzednia ksiegowa ksero "wrzuciła" w 011 ale zastanwiam sie czy nie powinno być 013?

#13 Guest_zojka

Guest_zojka
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 11:01

Twoja księgowa dobrze "wrzuciła" ksero.011 - 20240x-072

#14 Guest_alika

Guest_alika
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 11:06

dzięki

#15 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 11:17

a jeszcze jedno pytanie -jak poprzedniczka ksiegowała zakup wyposażenia 411/131 a przyjecie na stan 013/072 to jednorazowe umorzenie też zaksiegować 400/072

#16 Justyna21

Justyna21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 16 sierpień 2019 - 13:10

Oj brakuje u nas w Polsce takich miejsc, szczególnie wystaw obrazów, rzeźb, bardzo tego mało i skromnie. Byłam w Pradze na wernisażu Grzegorza Michałka, snycerza z Polski, był bardzo piękny. Tam dbają o sztukę :) http://grzegorz-mich...pl/aktualnosci/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych