Skocz do zawartości

samochód ciężarowy

wróć do serwisu Księgowość 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:59

witam mam pytanie prowadzę DG usługi budowlane jestem na VAT oraz ryczałt 5,5% kupiłam samochód ciężarowy bus uzywany na fakturę VAT moje pytanie czy mogę odliczyć cały VAT od tego samochodu? czy będzie on ŚT firmy pomimo iż nie będzie amortyzacji i czy mogę odliczyć paliwo? Proszę o odpowiedź dziękuje

#2 Guest_alga777

Guest_alga777
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 14:31

Jezeli jestes pewien,ze to samochód ciężarowy to mozesz odliczać vat od zakupionego paliwa.Jak jest wartość zakupu tego samochodu?

#3 Guest_alga777

Guest_alga777
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 14:33

Napisaleś vat od samochodu-także możesz odliczyć od jego zakupu vat cały.

#4 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 10:05

ma zaświadczenie z badania samochód cieżarowy ale tak czy kupiony od innej firmy na fa vat czy mogę odliczyć vat od tej fa czy będzie on ŚT firmy? pomimo że nie bedzie amortyzacji?

#5 Guest_alga777

Guest_alga777
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 10:11

anka, nie rozumiem Ciebie do końca. Napisalaś ,że jest to samochód ciężarowy wobec tego możesz odliczyć vat z faktury jego zakupu.Natomiast, czy on bedzie środkiem trwałym, czy nie tego nie wiem. Jeżeli wpiszesz go do ewiedencji środków trwałych to bedzie nim. Jeżeli nie to nie będzie. Nie rozumiem również dlaczego nie ma być dokonywana amortyzacja

#6 Guest_dd

Guest_dd
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 11:17

alga 777 a jesli jest na ryczałcie to amoertyzacja?

#7 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 12:20

właśnie dlatego ze to jest ryczałt więc jak ma być amortyzowany?

#8 Guest_władek

Guest_władek
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2011 - 16:48

od tego samochodu odliczasz cały vat ,ale również musisz prowadzić ksiązkę ewidencja śrotków trwałych . i w tą książkę wpisujesz ten samochód i amortyzujesz pomimo że jesteś na ryczałcie.to jest potrzebne np.jak będziesz chciała ten samochód sprzedać,lub kiedy przejdziesz na kpir.

#9 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 09:40

kto przybliży mi odpowiedź ~władka bo nie rozumiem ;)

#10 Guest_iva

Guest_iva
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 09:52

Jezeli masz potwierdzenie ze stacji kontroli pojazdów, że to samochód cięzarowy odliczasz vat. Dobrze byloby również dostarczyć takie badanie do US.Musisz wprowadzić ten samochód na stan środków trwałych. Normalnie go amortyzujesz ze stawką 40% (jeżeli masz udokumentowanie, że jest uzywany np przebieg)Nie odpisujesz tylko w koszty od cała róznica.

#11 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 10:33

aaaaaaa :) no dziękuję Ci iva ;) już rozumiem

#12 Guest_iva

Guest_iva
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 12:00

Spoko;)

#13 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 09:15

Warto w firmie transportowej również pomyśleć nad wykorzystaniem odpowiedniego systemu do monitoringu GPS, dlatego warto stawiać na sprawdzone rozwiązania, które są chwalone przez użytkowników bo dla nas najważniejsze jest sprawne i dokładnie działanie w dłuższej perspektywie czasu. My odkąd też zwiększyliśmy ilość nowych busów to postawiliśmy na system Flotman który w naszym przypadku sprawdza się doskonale ponieważ zawsze mamy pod pełną kontrolą lokalizację naszych samochodów, do tego wiemy czy kierowcy nie zlewają paliwa ponieważ zużycie jest zawsze pod kontrolą tak samo jak nieautoryzowane otworzenie strefy ładunkowej. Jest to genialne rozwiązanie, moim zdaniem zdecydowanie warte swojej ceny i zainwestowania.

#14 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 996 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 09:27

Kupujecie używane samochody ciężarowe czy nowe?

Always look on the bright side of life!

#15 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 11:40

W naszych samochodach ciężarowych mamy systemy transmobil i paliwo, jak również trasy i lokalizację pojazdów mamy zawsze pod kontrolą. Systemy sa super do każdych innych pojazdów firmowych stąd mamy bardzo spójne dopasowanie całej floty

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych