Skocz do zawartości

Dwunastki

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_-praw-mała_mi

Guest_-praw-mała_mi
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2009 - 12:02

Niedawno przyjęłam się do pracy w pewnej firmie, pracuje tam na linii produkcyjnej. Umowę mam na pół etatu. W zeszłym tygodniu od poniedziałku do soboty włącznie, były dwunastki od 7 do 19. Dają nam do podpisywania listy z dniami do odebrania. Zapewnie, zapłacą nam normalnie za osiem godzin, a dodatkowe cztery pójdą na dni do odebrania. W tym tygodniu zapowiada się co najmniej pięć dni dwunastek od 19 do 7 rano, jeszcze nie wiem czy będziemy musieli przyjść w sobotę. Mam pytania:
- Czy pracodawca może nam kazać pracować przez tyle dni pod rząd po 12 godz. w jednym tygodniu i tak samo w następnym?
- Czy po 5 dniach dwunastek, sobota jest dniem ustawowo wolnym i czy jeśli nie chce to nie muszę przyjść do pracy?
- Czy godziny nadliczbowe przekładają się: 1 godzina = 1 godz do odebrania?
- Czy pracodawca, może nas zmusić do przjścia do pracy jeszcze w niedzielę, na co najmniej 8 godzin?
Była też taka sytuacja, że osoba stojąca obok mnie napisała na liście iż zgadza się pracować od 7 do 15, po tej godzinie lider nie pozwolił jej odejść od linii, wątpię czy pokwapił się poszukać osoby na zastępstwo (z tym akurat to raczej nie miałby problemu). Sądzę że taka sytuacja jest zwykłym wyzyskiem. Jak się bronić, jeżeli kiedyś będę chciała pracować przez 8 godz a nie 12 i coś podobnego mi się przydarzy?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

#2 Guest_4Head

Guest_4Head
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 21:53

tak

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych