Skocz do zawartości

Prawa pracownika tymczasowego - Ciąża, L4, macierzyński

30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_nenuska1402

Guest_nenuska1402
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2013 - 17:06

Witam...
Mam podobny problem jak posty poprzednie
Jednak piszę bo chciałam się upewnić, jeśli pracuję W Agencji Pracy Tymczasowej ( umowa przedłużana co miesiąc- przepracowanych miesięcy bez przerwy 13) mogę bez problemu zanieść pracodawcy L4 i do końca porodu mogę siedzieć sobie w domku i będzie płacił ZUS? ( w mojej pracy nie ma warunków na ciążę)
A czy jak skończy się L4 ( zapewne macierzyńskie się nie należy) ale czy mogę sie starać o zasiłek?

#22 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2013 - 16:00

Witam, mam umowę do 31.12.13 z agencją pracy. Jestem w 13 tyg ciąży i l4 do 22.01.14 czy mogą nie przedłużyć mi umowy a obecne l4 nie bedzie mn ie obowiązywac? Pozdrawiam

#23 Guest_dori919

Guest_dori919
  • Goście

Napisano 07 luty 2014 - 19:53

Witam,

Zwracam się z następującym zapytaniem, ponieważ jestem osobą zatrudnioną na umowę o pracę na czas określony, jako pracownik tymczasowy do dnia 27.02.2014, a jestem w 9 miesiącu ciąży z terminem porodu na 08.03.2014, czy pomimo, że mogę urodzić po wygaśnięciu umowy moje ubezpieczenie zdrowotne będzie jeszcze obowiązywać - czy przy przyjęciu do szpitala mam podać NIP dotychczasowego Pracodawcy oraz R-mue potwierdzającą moje dotychczasowe ubezpieczenie, czy już nic mi nie przysługuje i będę musiała zapłacić za każdy dzień pobytu w szpitalu plus poród? A co z dokumentami, które powinnam złożyć do Pracodawcy na dwa tygodnie przed planowanym porodem dotyczące urlopu macierzyńskiego, czy takowy w ogóle mi przysługuje??

W chwili mojego odejścia na L4 (ze wskazań lekarskich - zagrożenie ciąży spowodowane wysokim ciśnieniem krwi) Agencja pracy tymczasowej zarówno mnie jako pracownika, jak i firmę dla której mnie zatrudnia zapewniła, że w chwili wygaśnięcia umowy z ich spółką, będą mogli zatrudnić mnie w obrębie swojej firmy, tyle że przez inną ich spółkę - zwłaszcza, że firma dla której zatrudnia mnie Agencja chce pokryć wszystkie koszty związane z moim urlopem macierzyńskim i rodzicielskim, a następnie po moim powrocie zatrudnić mnie jako już swojego stałego pracownika. Jednak nie dalej jak wczoraj otrzymałam informację, od zatrudniającej mnie Agencji, że jednak taka opcja nie wchodzi w grę, ponieważ ZUS po przeprowadzeniu kontroli mnie jak i Agencje może oskarżyć o wyłudzenie zasiłku macierzyńskiego - na litość boską ja niczego nie chce wyłudzać .... cały czas ciężko pracowałam, a teraz kiedy ma mi się urodzić dziecko chcą mnie zostawić z niczym bez ubezpieczenia bez środków do życia - za pensje mojego męża nie utrzymamy mieszkania w kredycie siebie i dziecka....

Bardzo proszę o odpowiedź i o pomoc, czy ta Agencja ma prawo do takiego potraktowania mnie i czy ich twierdzenie o możliwości zarzucenia mi wyłudzenia zasiłku są prawdziwe.

Z poważaniem

#24 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 17:31

witam chciałabym sie dowiedziec pracuję dla agencji pracy tymczasowej mam umowy tygoniowe pracuje juz 3 miesiące

#25 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1673 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 08:06

Popatrz po stronach agencji - http://www.gigroup.com.pl

Zazwyczaj zasady i prawa są na tych serwisach dokładnie określone, ale oczywiście reguły co do tego wszystkiego specjalnej nie ma.

#26 czonka

czonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 17:37

Z polecanych agencji to przede wszystkim EuroKadra -  w moim przypadku pracę zapewnili niemalże od ręki. Firma produkcyjna, ale to była kwestia kilku miesięcy i miałam już bezpośrednie zatrudnienie. Było warto - oni nie zatrudniają nikogo z ulicy, nie zatrudniają osób przypadkowych. Sprawdzają pracownika przez agencję, a później zatrudniają bezpośrednio tych, którzy się do tego nadają.

#27 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1673 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 11:52

A w jakim mieście to było i kiedy? 

#28 czonka

czonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 20:37

W Katowicach, ale oni mają placówki w różnych miastach. W jakich dokładnie to już musisz sobie sam weryfikować. Na pewno na stronie jest aktualne info.

#29 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1673 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:37

W Trójmieście też są i w Poznaniu. Ktoś jeszcze pracowałm przez Eurokadrę? Jeśli tak, to piszcie od razu gdzie konkretnie - w jakim mieście i w jakiej firmie. W każdym przypadku warunki były takie same, jak dla bezpośrednich pracowników? 

#30 czonka

czonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 17:23

Jesli tutaj nikt nic nie pisze, to poszukaj informacji w sieci. Tego jest pełno. Mnóstwo ludzi pracuje przez agencje, tak więc akurat znalezienie ludzi do pogadania o pracy nie będzie specjalnym problemem. Zresztą zdecydowana większość ludzi w swoim życiu przerabiała pracę przez agencją - choćby na studiach.

#31 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1673 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 11:38

Tak, wiem, widzę, czytam. Bardzo dużo ludzi pracuje/pracowało przez agencje.

Mam wrażenie, że kiedy zadaję pytanie, to nagle każdy sobie przypomina, że choćby na studiach pracował tymczasowo. To przecież był wtedy świetny motyw na dorobienie sensownych pieniędzy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych