Skocz do zawartości

wyjazd z dzieckiem na wczasy w kraju a zgoda ojca

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-zygi1945

Guest_-praw-zygi1945
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 18:36

I do boginii.
Czy Twój były musi spowiadać się Tobie, gdzie i kiedy wyjeżdża z waszym dzieckiem i dokładnie określać kiedy wracają?

Boże broń, ratuj dzieci przed nieodpowiedzialnymi ojcami i durnymi matkami-Polkami czującymi się właścicielkami dzieci.

#2 Guest_-praw-galante

Guest_-praw-galante
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2008 - 00:29

Prawo do wszelkich wyjazdów z dzieckiem w kraju i zagranicę macie jako rodzice oboje nieograniczone, chyba, że wyrok sądu mówi inaczej. Nikt nikogo nie musi o zgodę pytać. Zgodę na swobodne wyjazdy dziecka poza teren RP rodzic składając podpis pod wnioskiem o wydanie paszport. Później wszelkie strachy, groźby, zastrzeżenia na granicach, na Policji nie wchodzą w grę.
Dysponent paszportu dziecka i dziecka może bez jakiejkolwiek zgody drugiego rodzica wyjeżdżać z Polski, chyba, że wyrok sądu stanowi inaczej.
Jeżeli nie macie dziecka paszportu, a jeden z rodziców nie wyrażą zgody na jego wyrobienie pozostaje wyłącznie droga sądowa, która niekoniecznie musi być łatwa i zakończona sukcesem, a już na pewno będzie długa, na lata.
Wobec powyższego pozostaje wyłącznie dogadanie się między rodzicami dla DOBRA DZIECKA, choćby za pośrednictwem osób trzecich.
Napisałem to na podstawie własnego ojcowskiego doświadczenia. Paszporty moich dzieci znajdowały się niestety w posiadaniu mojej żony czującej się właścicielką dzieci i przez 8 lat fikcji procesowo-rozwodowej nigdy na dziesiątki moich pism sąd nie dał żadnej odpowiedzi, bo dysponentem wyjazdów dzieci zagranicę jest posiadacz paszportów. Cierpiały dzieci ku zadowoleniu "matki"-Polki.
Zgody na wyjazdy na terenie Polski nie musisz od ojca dziecka uzyskiwać, bo nikt nawet nie kiwnie palcem na jego skargi, chyba, że będzie podejrzenie, że dziecku dzieje się krzywda.
Inną sprawą by było gdyby ojciec wyjechał z waszą córką, a Ty zgłosiłabyś rzekome porwanie, no to Policja w ramach łamania praw ojca mogłaby przyjąć zgłoszenie.

#3 Guest_-praw-_bogini_

Guest_-praw-_bogini_
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 23:55

nie daj się zastraszyć byłemu - bo do końca zycia będziesz miała problem.
wyjeżdzasz tylko z dzieckiem na urlop - masz do tego pełne prawo!!!
nie napisałas, czy ojciec dziecka ma w zaplanowanym przez Ciebie terminie wyjazdu ustalony sądownie kontak z dzieckiem. jeśli ma - to z własnego doświadczenia żeby mi były nie utrudniał wyjazdu na wczasy - wyjedz i najwyżej wyslij byłemu smsa na dzień przed terminem spotkania ojca z dzieckiem - ze jestescie na wczasach i ze przekładasz ich spotkanie na inny termin - podaj date i już.
zachowaj smsa - bo jak były będzie bardzo upierdliwy to może być potrzebny jako dowód.
taki jednorazowy wyjazd w czasie urlopu nie oznacza, ze uniemozliwiasz dziecku kontak z ojcem.
nie musisz absolutnie pokazywac byłemu żadnych rachunków i skierowań!!!!!!!!!
jeśli to zrobisz - to udowodnisz mu, że dajesz sobą rządzić!

życze udanego i spokojnego wypoczynku!!!

może jeszcze dodam - ze ja tylko raz powiedziałam mojemu byłemy gdzie jedziemy - to tak mi uprzykrzył wyjazd, że teraz dowiaduje sie dopiero po naszym powrocie gdzie byliśmy!!!

#4 Guest_-praw-kamila2409

Guest_-praw-kamila2409
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 21:16

wydaje mi sie ze nie powinnien zabraniac na wczasy w kraju. chyba ze moze w tym czasie ma wyznaczone widzenie z dzieckiem i bardzo bedzie chcial sie z nim spotkac

#5 Guest_-praw-zygi1945

Guest_-praw-zygi1945
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 18:36

Witam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Jestem matką synka i chcemy wyjechać na wczasy z małym ( 1 tydzień do uzdowiska, 2 tygodnie w góry ), w ramach urlopu mojego. Ojciec dziecka nie ma zamiaru nigdzie wziąśc dziecka a te wakacje. Pomimo że sam nie chce, ja sama finansuję nasz wyjazd, nie proszę go o pieniądze, wiem że na wyjazd za granicę nawet na paszport i na samą zgodę ojciec musi wyrazić ok na pismie, nie mniej facet nie ma zamiaru i eweidentnie nie chce, dać zgodę na paszport i wyjazd z malym, poza granice Polski. Jak przepisy prawa mówią o wakacjach w kraju, mały nie miał wakacji i wyjazdów od 2-ch lat, ojciec dziecka w tamtym roku nawet przed rozwodem pojechal sobie z kochanka na 2 tygodnie wakacji, a mysmy z powodow finansowych musieli zostac. Teraz się obudził i mnie straszy, że jak nas nie bedzie to bedzie wzywal policję itd., bo jego zgoda na wyjazd nawet w kraju na wczasy musi być, a jak chcę jechać to chce jakies kopie skierowan itd, kiedy ja zabieram dziecko i za wszystko placę a nie NFZ. Czy facet ma faktycznie rację i co ja mam zrobić, czy on może kierować naszym życiem?, ja zabieram dziecko i daję mu to co oboje rodzice powinni, po prostu wczasy, w kraju bo ojciec dziecka na paszport się nie zgodził. Wiem że jest to głupie pytanie ale facet nam strasznie utrudnia życie. Nie ma nigdzie tematu pozolenia ojca na wyjazd na wczasy dziecka w kraju, to jesli Pańśtwo jednoznacznie odpowiedzą to może i innym rodzicom w takiej sytuacji jak moja to ułatwi.

#6 Guest_Ireneusz

Guest_Ireneusz
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2018 - 07:14

Mam podobny problem zona wyjechała do matki do Grecji bez mojej zgody dziecko nie posiadało ważnego paszportu wiec myślę że wyrobiła dowód osobisty  synowi . Nie miał bym nic przeciwko w Polsce nawet dołożył bym im kase do wczasów i nawet zawiózł lecz matka zony jest władcza i leczy się psychiatrycznie często groziła samobójstwem i tak manipuluje córeczka jej mąż Grek ma swoje dorosłe dzieci dwóch synów alkoholików którym bardzo nie podoba się że odwiedza ich moja zona i nasz syn a im żałuje ojciec kasy

#7 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2018 - 12:20

Jak jesteście takie wspaniałe matki i nie musicie pytać ojców swoich dzieci o zgodę na wakacje za granicą WASZYCH DZIECI (nie mówię o skrajnych przypadkach, np. ojciec, który ma swoje dzieci gdzieś albo robi wam na złość) to nie bierzcie alimenty od nich na WASZE Dzieci. Widocznie same sobie świetnie radzicie. I tu nie chodzi mężczyznom o zgodę na wyjazd, bo normalni się zgodzą żeby ich dziecko odpoczęło i trochę świata zobaczyło, ale o poinformowanie ich, że dziecko jest na urlopie. To chyba nie jest trudne.

#8 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2018 - 12:40

I jeszcze jedno. Najczęściej to wy-kobiety robicie problemy z widywaniem się dzieci z ich ojcami. Wiążecie się z nowymi partnerami i jest ok, ale jak były partner ma nową rodzinę to już dzieci nie mogą się z nim widywać i nastawiacie je przeciw niemu. A jak były partner naprawdę robi problemy to jest sąd rodzinny. Niestety mężczyźni rzadziej chodzą do sądu domagając się swoich praw, bo nie chcą dzieci ciągać po sądach. Myślą, że kiedyś same przyjdą do nich, bo póki co są za małe i pod wpływem durnych bab.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 22:57

Co w przypadku, gdy moja ex zabrała bez mojej wiedzy dziecko ze swoim partnerem w marcu 2018 na tydzien do Norwegii (tam pracuje jej partner)

O wyjeżdzie nic nie wiedziałem i nie wiem-dowiedziałem sie przypdkowo-jak widac kilka miesiecy po fakcie.

Na paszport zgody nie wyraziłem, ex wyrobiła dziecku dowód osobisty.

w tym momencie toczy sie miedzy nami sprawa o ustalenie kontaktów, ale oboje mmay taie same prawa rodzicielskie, z tym, że miejsce zamieszkania córki jest przy matce.

Co moge w tym momencie zrobic?

Moja ex, do tej pory zrobiła wszystko by zniszczyc wszelkie relacje z moja córka, moja obecna partnerke w jej oczach oczerniała i wysmiewała, a własnego partnera wychwalala (córka nawet omylnie zaczeła mowic do niego tato-potwierdzone na wizycie kuratora sadowego)

Ex nie robi sobie nic z pytan o stan zdrowia dziecka, o wyjazdy ich dokad i na jak długo-i smieje mi sie w twarz. Dziecko ma zakazy mowienia o tym gdzie było i jak spedzało czas-na czym 12 latka sama sie czasem łapie, że coś jej sie wymsknie...

Co mm robić, aby ktos prawnie uswiadomił moja ex jakie ma obowiazki i, że ja mam prawa.

#10 posetnicfh

posetnicfh

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 14:10

Hej. Pewnie dla wszystkich jasnym jest, że bezpieczeństwo w czasie wakacji jest sprawą najistotniejszą. W necie można odszukać bez liku ciekawych i interesujących rad w tym aspekcie. Czy sądzicie, że kraków ekuz (polisaturystyczna.pl) to stosowne rady?

Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić – Mark Twain

#11 kasiakowa06

kasiakowa06

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 13:58

polecam Wakacje na Sardynii 2019.

#12 Guest_Jack

Guest_Jack
  • Goście

Napisano 05 październik 2019 - 23:21

Witam, mam taki sam przypadek jak Guest_Gość post z dnia: 31 lip 2018.
Tylko inny czas wyjazdu i miejsce.

Ktoś podpowie "Nam" czy mamy jakieś prawo obrony?

Chore sądy i chore podziały. Szukamy pomocy.

#13 Guest_rafal

Guest_rafal
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 15:06

jak mam powstrzymac matke zeby nie wyjechala do norwegii z 4 letnim synkiem ma paszport ale panuje pandemia

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 11:17

jak mam powstrzymac matke zeby nie wyjechala do norwegii z 4 letnim synkiem ma paszport ale panuje pandemia

Teraz nie wyjedzie, bo nie ma lotów do Norwegii. Po zakończeniu pandemii, to już będzie zależało od sytuacji, musiałbyś bardziej dokładnie opisać sprawę.

#15 Guest_rudolf

Guest_rudolf
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2020 - 16:29

najwidoczniej wszystkie i wszyscy dmuchacie sie z zagranicznymi.szukam cos na ten temat polak polka wyjazd w kraju to tylko mozna znalezc co za granice.robicie sobie dzieci za granica albo z osoba gdzie przebywa w danym kraju to tam szukajcie pomocy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych