Skocz do zawartości

uzasadnienie wniosku pozbawienia władzy PILNE

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-nikolusia

Guest_-praw-nikolusia
  • Goście

Napisano 26 październik 2010 - 16:11

Witam, mam córkę 4letnią i chcę się starać o pozbawienie władzy rodzicielskiej, tak bym chciała uzasadnić wniosek.

UZASADNIENIE:
Ojciec małoletniej w sposób rażący zaniedbuje swe obowiązki naruszając przez to dobro dziecka - nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego względem dziecka.
A także wystąpiła trwała przeszkoda uniemożliwiająca należyte sprawowanie władzy rodzicielskiej, brak stałej styczności z dzieckiem spowodowana odległością zamieszkania tj około 600km.
Kontakt osobisty z dzieckiem odbywa się raz w roku w wakacje.

Proszę mi powiedzieć czy uzasadnienie jest wystarczające????
Zapytanie do osób które ubiegały się już o pozbawienie władzy rodzicielskiej.
z góry dziękuję za rady

#2 Guest_antyforumowicz

Guest_antyforumowicz
  • Goście

Napisano 26 październik 2010 - 21:42

Najwyżej zostaną ograniczone.

#3 Guest_-praw-nikolusia

Guest_-praw-nikolusia
  • Goście

Napisano 27 październik 2010 - 11:09

władza rodzicielska ojca została ograniczona 15 m-cy temu... wtedy był jeszcze jakiś kontakt ojca z dzieckiem, teraz jest jeszcze bardziej znikomy, a ze zmian to założył nową rodzine ma syna i wyprowadził sie 600km od nas, to ze nie odwiedza argumentuje właśnie tą odległością...

ojciec ma ograniczone prawa: może decydować o szkolnictwie i leczeniu...
a co jak dziecko nagle zachoruje (ODPUKAĆ!!!) będzie potrzebna zgoda na zabieg?? a ja nie mam z nim kontaktu? co w takiej sytuacji...?

#4 Guest_-praw-ana29

Guest_-praw-ana29
  • Goście

Napisano 27 październik 2010 - 21:20

Na początku uzasadnienia zaznaczyłabym właśnie to, że ojcu dziecka wyrokiem .... z dnia.... zostały ograniczone prawa rodzicielskie. Od tego momentu relacje ojca z dzieckiem uległy dalszemu pogorszeniu, wyprowadził się do miejsca odległego o 600 km od miejsca zamieszkania dziecka, założył nową rodzinę, ze związku tego urodził mu się syn a naszym wspólnym dzieckiem przestał się całkowicie interesować, ponadto przestał również łożyć na jego utrzymanie itp

a tutaj masz wzór takiego wniosku :
http://www.sciaga.pl..._rodzicielskiej

#5 Guest_-praw-nikolusia

Guest_-praw-nikolusia
  • Goście

Napisano 28 październik 2010 - 10:36

dziękuję za pomoc

#6 Guest_sergiusz

Guest_sergiusz
  • Goście

Napisano 28 październik 2010 - 12:17

Wzór wniosku-pozbawienie władzy rodzicielskiej

#7 Guest_-praw-belle

Guest_-praw-belle
  • Goście

Napisano 30 październik 2010 - 18:18

Art. 111. [Pozbawienie władzy rodzicielskiej] § 1. Jeżeli władza rodzicielska nie może być wykonywana z powodu trwałej przeszkody albo jeżeli rodzice nadużywają władzy rodzicielskiej lub w sposób rażący zaniedbują swe obowiązki względem dziecka, sąd opiekuńczy pozbawi rodziców władzy rodzicielskiej. Pozbawienie władzy rodzicielskiej może być orzeczone także w stosunku do jednego z rodziców.

§ 1a. Sąd może pozbawić rodziców władzy rodzicielskiej, jeżeli mimo udzielonej pomocy nie ustały przyczyny zastosowania art. 109 § 2 pkt 5, a w szczególności gdy rodzice trwale nie interesują się dzieckiem.

§ 2. W razie ustania przyczyny, która była podstawą pozbawienia władzy rodzicielskiej, sąd opiekuńczy może władzę rodzicielską przywrócić.

Pozbawienie rodziców władzy rodzicielskiej nie ma wpływu na zakres praw i obowiązków nie wchodzących w zakres tej władzy. Rodzice nadal korzystają z praw stanu cywilnego: dziecko pochodzi od nich, a zatem:
- ciąży na nich obowiązek alimentacyjny względem dziecka,
- mogą po nim dziedziczyć,
- oraz zachowują prawo do osobistej z nim styczności.

odebrać władzę rodzicielską jest bardzo trudno ,przytaczam orzecznictwo Sądu Najwyższego :

SN w orzeczeniu z dnia 17 listopada 1998 roku sygn. akt II CKN 893/97 OSP 2001/3/46, w którym stwierdza się, iż: "Zabójstwo matki dziecka przez jego ojca - mającego negatywne cechy osobowości, zagrażające dobru dziecka - niszczy jego naturalne środowisko rodzinne i stanowi rażące zaniedbywanie obowiązków rodzica względem dziecka, co uzasadnia pozbawienie władzy rodzicielskiej (art. 111 § 1 k.r.o.)".

#8 Guest_-praw-belle

Guest_-praw-belle
  • Goście

Napisano 31 październik 2010 - 10:36

wystąp zmianę zakresu ograniczenia -

powód - niezamieszkiwanie wspólne,odległość 600 km ojca od dziecka

zakres- reprezentowanie dziecka w placówkach oświaty oraz służby zdrowia

uzasadnienie - trudności w zdobyciu wymaganego podpisu w razie nagłego wypadku,potrzeby - w przedszkolu różnego rodzaju wycieczki - w tydzień się z tym drogą korespondencji nie uporasz,

wydział rodzinny i nieletnich winien jest stać na straży dobra dziecka i osoby wychowującej a nie utrudniać życie

#9 Guest_-praw-belle

Guest_-praw-belle
  • Goście

Napisano 31 październik 2010 - 10:44

a przy odebraniu władzy pokaż to jako dowód ,wystąp o wizyty u dziecka w obecności kuratora

http://uprowadzonyalbertkowalczyk.pl/ wydrukuj i niech się sądy ograną troszkę z myśleniem

#10 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 09:15

Mam pytanie jak napisac wniosek o pozbawienie praw rodzicielskich ojca wraz ze zmiana nazwiska. Gdyz dziecko ma prawdziwego ojca lecz rozeszlam sie z nim i dalam innego nazwisko a teraz nie chce tego prosze może ktoś z was miał taka sama sytuację i pomoże mi w tym to ważne dzięki z góry

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 09:31

Mam pytanie jak napisac wniosek o pozbawienie praw rodzicielskich ojca wraz ze zmiana nazwiska. Gdyz dziecko ma prawdziwego ojca lecz rozeszlam sie z nim i dalam innego nazwisko a teraz nie chce tego prosze może ktoś z was miał taka sama sytuację i pomoże mi w tym to ważne dzięki z góry

A skąd my mamy wiedzieć, dlaczego chcesz pozbawić ojca praw do dziecka? Ty chyba to wiesz najlepiej.

#12 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:26

Witam pomożecie mi troszeczkę ? Chcę pozbawić ojca mojej dwuletniej córeczki władzy rodzicielskiej. Zostawił nas gdy byłam w drugim miesiącu ciąży. Dziecko widział jedyny raz na Badaniach DNA o które wystąpił nie dał małej nazwiska bo stwierdził że jest zbyt młody aby dziecko nosiło jego nazwisko nie intersował i nie interesuje się stanem zdrowia dziecka. Przechodzi obok małej jak by jej nie znał od roku lat przebywa zaagranicą. Jedynie z czego się wywiązuje to z płacenia alimentów.  Pomóżcie jak mam to uzasadnić? Dziękuję smile.png

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 10:30

Witam pomożecie mi troszeczkę ? Chcę pozbawić ojca mojej dwuletniej córeczki władzy rodzicielskiej. Zostawił nas gdy byłam w drugim miesiącu ciąży. Dziecko widział jedyny raz na Badaniach DNA o które wystąpił nie dał małej nazwiska bo stwierdził że jest zbyt młody aby dziecko nosiło jego nazwisko nie intersował i nie interesuje się stanem zdrowia dziecka. Przechodzi obok małej jak by jej nie znał od roku lat przebywa zaagranicą. Jedynie z czego się wywiązuje to z płacenia alimentów.  Pomóżcie jak mam to uzasadnić? Dziękuję smile.png

Musisz to wszystko opisać tak, jak to właśnie nam przedstawiłaś w tym wątku. My nic nowego nie dodamy, bo nie znamy Ciebie, ani Twojego dziecka, ani też Twojego byłego.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 10:30

Musisz to wszystko opisać tak, jak to właśnie nam przedstawiłaś w tym wątku. My nic nowego nie dodamy, bo nie znamy Ciebie, ani Twojego dziecka, ani też Twojego byłego.

#15 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2016 - 17:31

Czy takie uzasadnienie wystarczy: Podaję inne imiona i nazwiska :>)

Małoletnia Ola Kowalska ur dnia tego i tego w Gańsku jest córką Agnieszki Kowalskiej i Jana Woźniaka. Rodzice dziecka nie są małżeństwem. Władzę rodzicielską wykonuję sama, ponieważ ojciec dziecka zostawił mnie w trzecim miesiącu ciąży. Po narodzinach małoletniej Oli Kowalskiej ojciec Jan Woźniak nie zainteresował się dzieckiem. Do dnia dzisiejszego nie utrzymuje z córką kontaktu, nie odwiedza jej, nie interesuje się stanem zdrowia dziecka, przechodzi obok córki jakby jej nie znał. Sąd nałożył na uczestnika postępowania obowiązek alimentacyjny w kwocie 450 złotych płacone do  10_tego każdego miesiąca, z którego się wywiązuje. Pragnę nadmienić iż ojciec dziecka Jan Woźniak nie chce utrzymywać kontaktu z córką Olą Kowalską. Nawet nie wyraził zgody by małoletnia jego nazwisko. Ja nie jestem w stanie kontaktować się z uczestnikem postępowania i prosić np: o wyjazd dziecka zagranicę  lub w razie zgody na operację bądź innym stanem zdrowia.     Z góry dziękuję za odpowiedź :)

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2016 - 10:57

Czy takie uzasadnienie wystarczy: Podaję inne imiona i nazwiska :>)

Małoletnia Ola Kowalska ur dnia tego i tego w Gańsku jest córką Agnieszki Kowalskiej i Jana Woźniaka. Rodzice dziecka nie są małżeństwem. Władzę rodzicielską wykonuję sama, ponieważ ojciec dziecka zostawił mnie w trzecim miesiącu ciąży. Po narodzinach małoletniej Oli Kowalskiej ojciec Jan Woźniak nie zainteresował się dzieckiem. Do dnia dzisiejszego nie utrzymuje z córką kontaktu, nie odwiedza jej, nie interesuje się stanem zdrowia dziecka, przechodzi obok córki jakby jej nie znał. Sąd nałożył na uczestnika postępowania obowiązek alimentacyjny w kwocie 450 złotych płacone do  10_tego każdego miesiąca, z którego się wywiązuje. Pragnę nadmienić iż ojciec dziecka Jan Woźniak nie chce utrzymywać kontaktu z córką Olą Kowalską. Nawet nie wyraził zgody by małoletnia jego nazwisko. Ja nie jestem w stanie kontaktować się z uczestnikem postępowania i prosić np: o wyjazd dziecka zagranicę  lub w razie zgody na operację bądź innym stanem zdrowia.     Z góry dziękuję za odpowiedź smile.png

Może być.

#17 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 18:57

Witam . Mam prośbe potrzebuje napisac pozew o odebranie praw ojcu dziecka gdyz jestesmy w formalnym związku małżenskim natomiast nie zyjemy z mezem ok 5 lat . syn ma teraz 7 lat . obwcnie a nie interesuje sie nim mimo tego ze mieszkamy w tym samym bloku i na tym samym pietrze ;/ poznal kobiete z która czsto naduzywaja alkoholu . od ponad roku wg nie interesuje sie synem , jak bym mogla napisac ? prosze pomózcie mi . 

#18 Guest_ewelina

Guest_ewelina
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 19:49

Proszę o pomoc w odzyskaniu dzieci we wrześniu zostałam pozbawiona władzy rodzicielskiej i dzieci trafią do rodziny zastępczej a chce odzyskać dzieci proszę o pomoc

#19 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 08 październik 2019 - 19:55

Proszę o pomoc w odzyskaniu dzieci w tamtym roku dzieci zostały zabrane z powodu pobytu w szpitalu we wrześniu tego roku miałam sprawę o pozbawione władzy rodzicielskiej pozbawili mnie a dzieci chcą dać do adopcji proszę o pomoc

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 październik 2019 - 11:11

Proszę o pomoc w odzyskaniu dzieci w tamtym roku dzieci zostały zabrane z powodu pobytu w szpitalu we wrześniu tego roku miałam sprawę o pozbawione władzy rodzicielskiej pozbawili mnie a dzieci chcą dać do adopcji proszę o pomoc

Z powodu Twojego pobytu w szpitalu nikt nie zabiera dzieci matce i nie oddaje ich do adopcji, a także nie pozbawia praw rodzicielskich. Podaj prawdziwy powód, dla którego chcą Ci odebrać dzieci. Być może coś da się zrobić, ale jeśli chcesz rady, musisz być szczera.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy