Skocz do zawartości

nieuczciwa księgowa

wróć do serwisu Księgowość 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ka-na

Guest_ka-na
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:46

Witam, Proszę o radę odnośnie byłej księgowej i jej nie rzetelnego prowadzenia KPiR w mojej firmie. Zacznę od tego,że Pani jest nie uchwytna od kilku miesięcy, jej biuro też już chyba nie funkcjonuje w ostatnim czasie bardzo często zmieniała siedzibę i numer telefonu, ale do rzeczy miałam problem z rozliczeniem PIT 36 za 2008r, wyszedł mi bardzo duży podatek do zapłacenia (jak na moją firmę oczywiście),o którym dowiedziałam się w ostatnim dniu składania pitów,ale od mojej nowej księgowej, poprzednia rzuciła mi dokumenty i stwierdziła że się nie wyrobi rozliczyć pitu w terminie.Udało się pit złożyłam i oczywiście podanie o rozłożenie podatku na raty,po przesłuchaniach w us i wielu pismach, wnioskach udało mi się uzyskać decyzję pozytywną, była księgowa była wtedy moim pełnomocnikiem!!! nie była w skarbówce ani razu, próbowałam odzyskać od niej dokumenty firmy - odzyskałam tylko część i to z dużymi brakami o reszcie mogę już chyba zapomnieć. Teraz mam wezwanie do zapłaty odsetek od niezapłaconego w terminie podatku.Czy jest jakaś możliwość aby księgowa odpowiedziała za swoje uchybienia i w jaki sposób mogę odzyskać dokumenty, co z tymi których brakuje.Proszę o radę co mogę w tej sytuacji zrobić.

#2 Guest_BB

Guest_BB
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2009 - 08:10

Porozmawaj na ten temat najlepiej z prawnikiem, gdzie jasno przedstawisz mu swoją sytację i dowody.

#3 Guest_teresa

Guest_teresa
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2009 - 08:18

Myślę, że najlepiej skierować sprawę do jakiegoś prawnika a w międzyczasie próbować odtworzyć dokumenty - te które się da.

#4 Guest_aga232

Guest_aga232
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 14:09

No wlasnie mam podobny problem - nie moge odzyskac dokumentow firmy od ksiegowej, z ktora rozwiazalam umowe pol roku temu. Nie odpowiada na maile, telefony, listy polecone. Co robic w takiej sytuacji? Czy jest mozliwosc zlozenia gdzies skargi na taka ksiegowa, jej biuro rachunkowe tak aby inni wiedzieli o niebezpieczenstwach pracy z nia. Jest grono osob ktore maja i mialy jeszcze wieksze problemy, ale nie wiedza gdzie mozna cos takiego zglosic. Bede wdzieczna za pomoc.

#5 Guest_ona1

Guest_ona1
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 15:01

A umowa o prowadzenie usług księgowych została spisana? Dociekałabym na jej podstawie swoich praw......Proponuję założenie jakiegoś wykazu nieuczciwym 'księgowych', taka czarna lista. Tak jak funkcjonuje m.in. Krajowy Rejestr Długów.

#6 Guest_aga232

Guest_aga232
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 16:12

tak byla spisana, ale wydaje sie, ze jedyna droga to zalozyc sprawe w sadzie... a to skomplikowane (z powodu odleglosci -dojazdy, koszty) Tak, przydalaby sie taka lista, tak jak istnieje np. dobry lekarz.

#7 Guest_Jagoda

Guest_Jagoda
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 16:29

to bardzo przykre, że musiałaś zapłacić tyle podatku i jeszcze odsetki, ale należy zawsze sprawdzić wiedzę i uczciwośc osoby, której powierza się ksiegi do prowadzenia, jest wiele przypadkowych księgowych, co to lizną trochę tematu i uważają, że znaja się na księgowości

#8 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 14:53

NIEUCZCIWE BIURO RACHUNKOWE KLAUDIUSZ W KATOWICACH, MYSZKOWICACH i PIEKARACH ŚLĄSKICH.

Bardzo szybko zmieniają formę prowadzenia działalności gospodarczej, prokurator nie dlugo puk puk...

NIE POLECAM - OSZUŚCI.

#9 olka83

olka83

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 22:02

Właśnie szuka

#10 Żure45

Żure45

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWłochy, lombardia

Napisano 19 sierpień 2014 - 10:04

Na to naprawdę tzreba uważać. Oszustów nie brakuje w tym temacie. 

#11 biznesowa

biznesowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 19 sierpień 2014 - 12:36

Ja polecam szukanie księgowych wśród znajomych, którzy posiadają firmy, czyli po prostu sprawdzone osoby. Niestety w dzisiejszym świecie ciężko o uczciwość i rzetelność..

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20164 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 sierpień 2014 - 13:22

Teraz po uwolnieniu zawodu będzie jeszcze więcej taki pseudo księgowych

#13 Guest_Majer

Guest_Majer
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2017 - 11:50

Nieuczciwych jest wielku, należy:

- sprawdzać umowę - zapisy o odpowiedzialności, 

- sprawdzać OC - czy jest i na jaką kwotę - jeśli 10000 euro za zdarzenie - nie zawracaj sobie głowy takim biurem!

- sprawdzić opinie w lokalnym stowarzyszeniu księgowych!

Unikajcie szukania firmy rachunkowej po cenie! To już jest problem.

#14 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 666 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 15:58

Niestety, ale dziś coraz trudniej o zwykłą ludzką uczciwość.

#15 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1140 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 09:17

Dlatego lepiej korzystać z kogoś sprawdzonego.

Always look on the bright side of life!

#16 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 711 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:28

ja na razie nie miałam takich problemów z księgową, masakra!

#17 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 09 listopad 2018 - 21:52

Kolejne nieuczciwe biuro rachunkowe, tym razem z Warszawy.

Zero profenosjalizmu,  Właścicielka Beata kobus biuro rachunkowe nastawiona tylko na zysk. W internecie podaje różne lokalizacje na Bonifraterskiej,

Lekceważy klientów, potrafi nie księgować przez 6 miesięcy a kasę bierze bez wystawiania rachunków.

#18 TomekR321

TomekR321

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 13:39

Ojej :o  Masakra... wiele osób mówi o oszustwie itp, a niewiele osób z tym coś robi, a przecież to przestępstwo... http://www.adwokat-w...pstwo-oszustwa/ w tym artykule jasno jest napisane czym to jest i jakie są tego konsekwencje. Czasami warto tym się zainteresować i walczyć o swoje prawa :) 

#19 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 12:24

O matko.. lepiej zgłoś to do prawnika czym przędzej

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych