Skocz do zawartości

Alimenty a nowy związek

29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2013 - 16:26

Tak, alimenty płaci Pan do czasu usamodzielnienia się przez dziecko czyli do ukończenia przez nie szkoły, ewent.pójścia do pracy.Ma Pan prawo do kontaktów z dzieckiem, a fakt że matka dziecka wzięła ślub nie oznacza, że nie musi Pan łożyć na dziecko.Gdyby mąż Pana byłej dziewczyny zechciał zaadoptować dziecko, a Pan wyraził na to zgodę, wtedy nie musi Pan płacić alimentów.

""""""

Tak, alimenty płaci Pan do czasu usamodzielnienia się przez dziecko czyli do ukończenia przez nie szkoły, ewent.pójścia do pracy.""""""

W jakim państwie obowiązuje takie prawo. ? Bo w Polsce na pewno nie.

#22 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2013 - 20:19

[quote name="zniecierpliwiony"] [quote name="zniecierpliwiony"] [quote name="ja_jagienka"] Tak, alimenty płaci Pan do czasu usamodzielnienia się przez dziecko czyli do ukończenia przez nie szkoły, ewent.pójścia do pracy.Ma Pan prawo do kontaktów z dzieckiem, a fakt że matka dziecka wzięła ślub nie oznacza, że nie musi Pan łożyć na dziecko.Gdyby mąż Pana byłej dziewczyny zechciał zaadoptować dziecko, a Pan wyraził na to zgodę, wtedy nie musi Pan płacić alimentów. [/quote] [/quote]""""""

Tak, alimenty płaci Pan do czasu usamodzielnienia się przez dziecko czyli do ukończenia przez nie szkoły, ewent.pójścia do pracy.""""""

W jakim państwie obowiązuje takie prawo. ? Bo w Polsce na pewno nie.

Ps. Proszę też o zdefiniowanie słowa """ dziecko """"

#23 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 11:29

Dziecko-potomek dwojga rodziców coś jeszcze?????

#24 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 12:00

Dziecko-potomek dwojga rodziców coś jeszcze?????

Proszę podać definicję prawną. I wskazać odpowiedni przepis prawa.

#25 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 16:44

Witam ja też mam pytanie pragne poślubić mojego partnera lecz boje sie że fundusz zabierze mi alimenty na dzieci z poprzedniego małrzeństwa

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 11:54

Witam ja też mam pytanie pragne poślubić mojego partnera lecz boje sie że fundusz zabierze mi alimenty na dzieci z poprzedniego małrzeństwa

To zależy ile będzie zarabiał Twój przyszły mąż. Jeśli przekroczycie obowiązujący dochód w rodzinie, alimenty z funduszu zostaną Ci zabrane.

#27 Guest_Sek

Guest_Sek
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 12:34

Za mąż można wyjść. Nie zwalnia to z obowiązku alimentacyjnego. Natomiast przebywanie w związku małżeńskim bądź konkubinacie wiąże się z poprawieniem statusu materialnego matki dziecka co może być podstawą do ponownego rozpatrzenia koniecznej wysokości świadczenia alimentacyjnego- w tym wypadku zmniejszenia świadczeń od ojca dziecka.

#28 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 25 luty 2019 - 13:06

Witam w grudniu 2018 zawarlam związek małżeński z którego roku muszę donieść dochody do mops

#29 Guest_mija

Guest_mija
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 18:54

W takich sprawach nie ma zmiłuj, jeśli ktoś nie chce spełniać swojego obowiązku wobec dzieci polubownie, to należy się sądzić. Świetnie w tego rodzaju sprawie sprawdził się adwokat Cejrowski z mojego rodzinnego Tczewa. 

#30 Amon.Set

Amon.Set

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 październik 2019 - 21:59

Trzeba walczyć o swoje. Nie ma innej rady

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych