Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam problem

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aizen

Aizen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 maj 2012 - 10:13

Witam otoz mam takie pytanie bo ciekawi mnie to bardzo jestem zatrudniony na 3/4 etatu w restauracji na umowe o prace na czas okreslony. I w tym miesiacu zdazylo sie tak ze od 1 do 15 kwietnia mialem urlop platny a od 18 kwietnia do 26 lezalem w szpitalu i do 13 maja mam zwolnienie l4 czyli nie bylem ani razu w pracy w miesiacu kwietniu. Zarabiam 8zl na godzine i troche sie zasmucilem kiedy zobaczylem moja wyplate niecale 700 zl. I moje pytanie odnosi sie do tego czy ta wyplata nie powinna byc wieksza a drugie to czy nalezy mi sie jakis zwrot za te 8 dni w szpitalu kiedy lezałem

#2 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 09 maj 2012 - 10:25

~Ąizen - nie ma już "L4" - jest druk ZUS ZLA - jeżeli otrzymałeś go od lekarza i dostarczyłeś pracodawcy, i jeśli nabyłeś prawo do wynagrodz.chorob., to pracodawca prawdopodobnie naliczył CI wynagrodz.chorob. (w wys.80% podstawy wymiaru) - poinienieś mieć tę inf. na pasku z wynagrodz.

#3 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 11:15

Eni no i co sie wymądrzasz????? Dla pracownika,przecietnego KOWALSKIEGO (a takim jest Ajzen) zaświadczenie od lekarza o niezdolnosci do pracy pozostanie potocznym L-4 już na zawsze.A tylko profesjonaliści będą używać okreslenia z druków ZUS,więc daruj sobie jesli w ten sposób sie dowartościowujesz!!!!!Napewno KOWALSKI nie przyjdzie do kadr nie powie że przyniósł ZUS ZLA!!!!!!Wielkość człowieka polega na tym,ze potrafi porozumieć się z każdym niezależnie "od wzrostu"kapujesz?

#4 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 09 maj 2012 - 12:13

~ja - zmień ton, albo forum... ja nie muszę się dowartościowywać, za to ty najwidoczniej tak, sądząc po charakterze twojego wpisu - nie udzieliłeś pytającemu ŻADNEJ odp., tylko usiłowałeś dać upust negatywnym emocjom...PS-i wyobraź sobie że u mnie NIKT nie przychodzi i nie mówi że przyniósł "L-4"...

#5 domino

domino

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaZachód :)

Napisano 09 maj 2012 - 12:20

jest to forum kadrowców i używamy terminologi NAS obowiązującej, staramy sie pomóc innym a nie wylewać gorzkie żale.......z tym do TV Trwam, tam takich mącicieli kochają.

#6 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 09 maj 2012 - 12:38

Bardzo Was proszę przestańcie się kłócić, obrażać się, łapać za słówka..... To do niczego dobrego nie prowadzi. Rozwiązujmy wspólnie problemy, zagwostki, uzupełniajmy wiedzę i poprawiajmy się nawzajem, pouczajmy. Dochodźmy do prawidłowości bez komentarzy. Każdy chce wykonywać swoją pracę prawidłowo i nikt nikogo nie chce wprowadzać przecież w błąd z premedytacją. Internet daje nam możliwość przekazywania myśli na odległość i to za darmo. Rozbieżności były, są będą zawsze i tego się nie da uniknąć. Na to nie mamy wpływu, ale mamy wpływ na nasze zachowanie. Proponuje uśmiechnąć się do siebie i do wszystkich i ciągnąć ten wózek trudnej profesji, z którą musimy borykać się na co dzień. BĘDZIE ŁATWIEJ i przyjemniej

#7 Aizen

Aizen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 maj 2012 - 13:58

To mogłbym dostac jakas konkretna odpowiedz?? Przepraszam ze przeszkadzam ;)

#8 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 09 maj 2012 - 14:05

Aizen,nie wiemy jak kształtowało sie twoje wynagrodzenie za poprzednie m-ce,nie wiemy jak z grafika to wygladało,czyli godziny pracy(skoro wynagrodzenie płatne za godz).nie jestesmy w stanie policzyć ile zarabiasz.Nie wiem o jakim zwrocie piszesz za pobyt w szpitalu i kto miałby tego zwrotu dokonać

#9 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 09 maj 2012 - 14:32

Może mu chodzi o wypłatę zasiłku z ZUS -u ???

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14207 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 maj 2012 - 20:24

Z tego co napisałeś nie da się niczego wyliczyć, chociażby dlatego, że podstawę chorobowego wylicza się z wynagrodzeń z 12 miesięcy poprzedzających miesiąc zachorowania.

#11 Aizen

Aizen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 maj 2012 - 21:47

Aha i tylko tyle chcialem wiedziec. Dzieki ;)

#12 początkująca kadrowa

początkująca kadrowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów
  • Lokalizacjawielkopolska

Napisano 18 maj 2012 - 09:12

Czy w świadectwie pracy wpisuję się że pracownik korzystał z opieki nad członkiem rodziny (żoną) jak tak to gdzie w 4.4 czy 4.10??? Nie miałam jeszcze takiego przypadku. Proszę o pomoc.

#13 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 09:33

w okresach nieskładkowych pkt 10.

#14 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy