Skocz do zawartości

Reklamacja paszy

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mike

Guest_Mike
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 15:40

Witam. Chce zareklamowac towar ktorym jest pasza poniewaz jestem hodowcą drobiu. Wytwórnia z która współprcowalem dostarczyła mi wadliwa pasze, ktorą zareklamowalem i narazie cisza! w jaki sposob mam ubiegac sie o zwrot naleznosci za wadliwe mieszanki?

#2 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2012 - 23:16

Kodeks cywilny
Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.
§ 2. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy z powodu wady rzeczy sprzedanej, strony powinny sobie nawzajem zwrócić otrzymane świadczenia według przepisów o odstąpieniu od umowy wzajemnej.
§ 3. Jeżeli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad.
§ 4. Jeżeli sprzedawca dokonał wymiany, powinien pokryć także związane z tym koszty, jakie poniósł kupujący.
Art. 561. § 1. Jeżeli przedmiotem sprzedaży są rzeczy oznaczone tylko co do gatunku, kupujący może żądać dostarczenia zamiast rzeczy wadliwych takiej samej ilości rzeczy wolnych od wad oraz naprawienia szkody wynikłej z opóźnienia.
§ 2. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz określona co do tożsamości, a sprzedawcą jest wytwórca tej rzeczy, kupujący może żądać usunięcia wady, wyznaczając w tym celu sprzedawcy odpowiedni termin z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu od umowy odstąpi. Sprzedawca może odmówić usunięcia wady, gdyby wymagało ono nadmiernych kosztów.
§ 3. Przepisy powyższe nie wyłączają uprawnienia do odstąpienia od umowy lub do żądania obniżenia ceny.

Proponowałbym wystąpić na podstawie art. 561 par. 1 kc o wydania nowej dostawy paszy w miejsce "wadliwej".
Jeżeli jednak wystąpił Pan już z żądaniem reklamacji i pozostało ono bez odpowiedzi, to należy zgodnie z art. 560 par. 1 kc złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy zakupu ze względu na brak niezwłocznego spełnienia roszczeń reklamacyjnych i zażądać zwrotu ceny zgodnie z art. 494 kc w terminie 7 dni od doręczenia wezwania (art. 455 kc) pod rygorem naliczania zgodnie z art. 481 kc odsetek ustawowych.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 19:49

witam. Dostałem juz totalnie bzdurną odpowiedz z wytwórni ktora napisala ze mojej reklamacji uwzglednic nie moze, bo wyniki badan ktore przeprowadzili na moje zlecenie wskazuja ze pasza była "dobra" gdzie fakty sa zupelnie inne:(co robic? poniewaz straty z tym zwiazane sa na kilkadziesiat tysiecy złotych, a oni umywaja rece. Czy moge sie z Panem skontaktowac w jakis sposób..przesłał bym panu tresc tych reklamacji, zerknalby pan na nie?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:00

mało tego mam opinie na pismie dwoch lekarzy i moge miec jeszcze jedna opinie ktora świadczy o tym ze to wlasnie pasza byla przyczyna nadmiernych upadków. mało tego po podaniu paszy z innej wytworni nagle upadki zaczeły spadac i spadly o ponad polowe! wiec po prostu ta firma wypiera sie swoich bledow i na dodatek podwarza wiarygodnosc dwoch lekarzy! czy to nie dziwne..nie wiec co zrobic..chyba opublikuje ich odpowiedz reklamacyjna i swoje pismo reklamacyjne, czy narusze wtedy prawo?

#5 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 25 maj 2019 - 11:11

jak zakonczyla sie reklamacja

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych