Kategorie
Skocz do zawartości

Biedronka - hałaśliwe klimatyzatory

Gość -praw-paju77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -praw-paju77

Proszę wystosować do nich ostateczne wezwanie przedprocesowe wzywając ich do niezwłocznego zamontowania ekranów wyciszających na zewnętrznych elementach klimatyzacji.

Jeśli ponownie nie będzie reakcji pozostanie powództwo z art. 144 kc.

Gość -praw-paju77

Witam,

Niestety mam problem z lokalem handlowym pod mieszkaniem (Biedronka). Problem mój jest związany z hałasami generowanymi przez klimatyzacje. Mieszkam na trzecim piętrze budynku i na kominie wentylacyjnym który przechodzi przez środek mojego mieszkania zamontowane są dwa potężne klimatyzatory. Jak klimatyzacja zostaje włączona w całym mieszkaniu (rezonans) słyszalne są jednostajne niskotonowe dźwięki bardzo uciążliwe i utrudniające wypoczynek.

Prosiłem szefostwo Biedronki jak i Zarządce o wyciszenie klimatyzacji niestety jak narazie z małym skutkiem. Jedyne co udało mi się wywalczyć to wyłączanie klimatyzacji na noc (pomiar hałasu)

Wyzywałem Straż Miejską którą po oględzinach powiedziała że nie ma uprawnień aby ingerować w sprawy wspólnoty

Była profesjonalna firma zajmując się pomiarami halasów – w wyniku pomiarów wyszło iż normy dzienne są nieprzekroczone, jedynie normy nocne są przekroczone i bezwzględnie klimatyzacja musi być wyłączana.

Obecnie spotykamy się z szefostwem Biedronki oraz Zarządcą celem rozwiązania problemu z hałasami które dobiegają do nas w ciągu dnia – niestety beż żadnego skutku.

W akcie notarialnym wyraziłem zgodę iż na parterze będzie znajdował się lokal handlowo – usługowy.Jednakże nie było mowy o montażu klimatyzacji. Po pół roku od zawiązania się wspólnoty pracę nad lokalem handlowym (Biedronka) ruszyły pełną parą i jednym z etapów inwestycji był montaż klimatyzacji. Nie było poddana głosowaniu żadna uchwała członków wspólnoty nad zgodą na montaż klimatyzacji na kominach wentylacyjnych.

Proszę o pomoc, jakie kroki mogę jeszcze poczynić aby rozwiązać swój problem ? Jakie akty prawne chronią moje prawa ? Czy ewentualne wytocznie procesu może prznieść jakieś pozytywne rozwiązanie dla mnie ? Niestety wszystkie spotkania jakie miałem z Biedronką i Zarządcą miały charkter raczej dla mnie negatywny.

• 13 lat później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...