Skocz do zawartości

Weksel in blanco- wynajem mieszkania!!! Proszę o pomoc!!!

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-anonimek

Guest_-praw-anonimek
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 21:49

Witam,
3 miesiące temu wprowadziłem się do kawalerki, zamiast kaucji podpisałem weksel in blanco, oraz protokół zdawczo-odbiorczy w którym znajdowały się czarnobiałe, niewyraźne zdjęcia z których NIC nie wynikało. Ponad to w umowie znajdowały się zapisy, że w przypadku stwierdzenia uszkodzeń paneli bądź ścian wymienię wszystkie na swój koszt i wymaluję. W dniu wyprowadzki właściciel stwierdził, że panele są uszkodzone a ściany nie pomalowane. Wpisał wyimaginowane uszkodzenia do protokołu zdawczo-odbiorczego który kazał podpisać. Protokołu nie podpisałem, jedynie co - wpisałem, że nie zgadzam się z nim, ponad to - że nie otrzymałem drugiego egzemplarza.

Weksla in blanco nie chciał mi zwrócić. Jednym słowem trafiłem na oszusta, który chce abym za swoje pieniądze wyremontował mu mieszkanie. Proszę o pomoc, co mogę zrobić aby uchronić się przed oszustwem?? Jak unieważnić weksel?? Nie mam nawet jego kopii.

#2 Guest_-praw-krzysztofn

Guest_-praw-krzysztofn
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 17:21

witam,

proszę zgłosić sprawę na policję - jako usiłowanie wyłudzenia od Pana świadczenia (286kk);

pozdrawiam,

#3 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 20:25

To co było w umowie jest święte, jeżeli miałeś jakieś uwagi to mogłeś to zgłosić w dniu podpisania umowy, widocznie wszystko było ok, dlaczego nie wpisałeś uszkodzeń do umowy lub prot. żaden sąd nie da tobie wiary. po to jest umowa i protok. Jeżeli zdawałeś lokal to powinieneś podpisać protok przekazania lokalu właścicielowi, mogłeś w nim wymienić swoje uwagi i to z czym się nie zgadzasz. Po co miałeś dostać 2 egz. skoro go nie podpisałeś w ten sposób odmówiłeś zadania lokalu. Z tego wynika, że nawet nie wiadomo kiedy zdałeś lokal i w jakim stanie. Popełniłeś podstawowe błędy i to właściciel będzie miał rację. To co jest w umowie to na to się zgodziłeś - podpisałeś. Jeżeli cos tobie nie pasowało to mogłeś się na to nie godzić. Umowa jest po to aby w niej zamieścić wzajemne ustalenia. Co do odmalowania i uszkodzeń to z KC jasno wynika, że wszelkie uszkodzenia powinieneś usunąć i odmalować ściany. Co do weksla to nic nie zrobisz, weksel zazwyczaj jest na zabezpieczenie roszczeń i po rozliczeniu powinien być zwrócony, a jak wynika z treści ty się nie rozliczyłeś z lokalu i do momentu rozliczenia nie ma on obowiązku go zwracać. Jeżeli nie rozliczyłeś choć jednego woda, gaz energia to dalej zalegasz do właściciela. Jesteś przegrany całkowicie jeżeli będą jakieś niedopłaty woda, gaz energia itd. Radzę dogadać się z właścicielem. Policja tu nic nie da. Ty nie załatwiłeś sprawy do końca ze zwrotem lokalu.

#4 Guest_Witold

Guest_Witold
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2020 - 20:32

Wniosek jest prosty, żadnych weksli in blanco.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych