Skocz do zawartości

Oszukana w Western Union

886 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-wikta

Guest_-praw-wikta
  • Goście

Napisano 01 maj 2010 - 23:46

Witam!
Mam pytanie, jak odzyskać pieniądze z Western Union?
6.04.10 złożyłam pieniądze w Western Union w depozyt. Mogły być odebrane przez mojego kolegę w Londynie na zakup samochodu.W razie nieodebrania w Londynie, miałam możliwość odebrania ich tutaj. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że pieniądze ktoś pobrał już tego samego dnia w Londynie i nie był to mój kolega. Jak można wypłacić pieniądze komuś bez sprawdzenia jego dokumentu tożsamości?
Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy jest szansa na odzyskanie moich pieniędzy?
Wikta

#2 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 02 maj 2010 - 09:49

CYTAT(wikta @ 1.05.2010, 22:46) Witam!
6.04.10 złożyłam pieniądze w Western Union w depozyt. Mogły być odebrane przez mojego kolegę w Londynie na zakup samochodu.W razie nieodebrania w Londynie, miałam możliwość odebrania ich tutaj. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że pieniądze ktoś pobrał już tego samego dnia w Londynie i nie był to mój kolega. Jak można wypłacić pieniądze komuś bez sprawdzenia jego dokumentu tożsamości?
Wikta
Na początek proszę wnieść reklamację w polskiej placówce Western Union, w której zleciła Pani dokonanie przekazu pieniężnego oraz pobrać potwierdzenie jej wniesienia. Warto również zgłosić się o pomoc do Biura Powiatowego (Miejskiego) Rzecznika Praw Konsumentów.

#3 Guest_-praw-wikta

Guest_-praw-wikta
  • Goście

Napisano 02 maj 2010 - 22:40

CYTAT(misiex1981 @ 2.05.2010, 8:49) Na początek proszę wnieść reklamację w polskiej placówce Western Union, w której zleciła Pani dokonanie przekazu pieniężnego oraz pobrać potwierdzenie jej wniesienia. Warto również zgłosić się o pomoc do Biura Powiatowego (Miejskiego) Rzecznika Praw Konsumentów.
Bardzo dziękuję za pomoc. Zaraz po 03.05.10 złożę reklamację w placówce Western Union i udam się do Rzecznika Praw konsumentów.
Mam nadzieję, że uda mi się odzyskać pieniądze. Nadal nie mogę wyjść z szoku, jak można wypłacić pieniądze bez poświadczenia się dowodem tożsamości. A ja miałam takie zaufanie do Western Union!
Pozdrawiam!
Wikta

#4 Guest_-praw-pawelx78

Guest_-praw-pawelx78
  • Goście

Napisano 03 maj 2010 - 14:17

[quote name='wikta' date='1.05.2010, 22:46' post='366266']
Witam!
Wikta

Witam ja miałem podobny problem z Western Union. Tzn. Wpłaćiłem pieniądze na samochód i wysłałem kopie wpłaty, ale wymazałem kody i hasła zeby miec pewność ze mnie nieoszuka. Upierał się zebym sprawdził na stronie Western Union czy pieniądze zostały wpłacone! Po kilku próbach okazało się że nieda śię sprawdżić czy pieniądze są ! Koleś mi wysłał fasłszywy adres Western Union, gdzie muśiałem śię zalogować i wpisać kody i hasła.! Tym sposobem wypłaćił gotówke . Dziękuje.

#5 Guest_-praw-wikta

Guest_-praw-wikta
  • Goście

Napisano 03 maj 2010 - 17:40

Witam!
Dzięki za odpowiedź. Proszę powiedzieć mi, co zrobiłeś w celu odzyskania pieniędzy? Jakie kroki przedsięwziąłeś? Zostałeś podobnie oszukany. To, że daliśmy się nabrać jakiemuś oszustowi to jedno, ale w banku nie powinno się wypłacać pieniędzy bez okazania się dowodem tożsamości, jest to ewidentna wina banku! Pani w Western Union zapewniała mnie, że nie ma możliwości, żeby wypłacił je ktoś inny niż wskazany. Jeśli możesz, napisz mi na prywatny , jaki link do strony Western Union Ci podał, może taki, jak i mi, kiedy nie chciałam złożyć pieniądze w depozyt.Może to ten sam oddział w Londynie i w ten sposób uda nam się coś zrobić?Udowodnimy, że w tym oddziale właśnie tak się wypłaca pieniądze!
Pozdrawiam !
Wikta

#6 Guest_-praw-hebe

Guest_-praw-hebe
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2010 - 01:57

CYTAT(wikta @ 3.05.2010, 16:40) Witam!
Dzięki za odpowiedź. Proszę powiedzieć mi, co zrobiłeś w celu odzyskania pieniędzy? Jakie kroki przedsięwziąłeś? Zostałeś podobnie oszukany. To, że daliśmy się nabrać jakiemuś oszustowi to jedno, ale w banku nie powinno się wypłacać pieniędzy bez okazania się dowodem tożsamości, jest to ewidentna wina banku! Pani w Western Union zapewniała mnie, że nie ma możliwości, żeby wypłacił je ktoś inny niż wskazany. Jeśli możesz, napisz mi na prywatny , jaki link do strony Western Union Ci podał, może taki, jak i mi, kiedy nie chciałam złożyć pieniądze w depozyt.Może to ten sam oddział w Londynie i w ten sposób uda nam się coś zrobić?Udowodnimy, że w tym oddziale właśnie tak się wypłaca pieniądze!
Pozdrawiam !
Wikta
mam podobny problem ten sam paskudny londyn jaka to placówka? chetnei się przylącze niedługo lece do londynu i też chce walczyć o moje pieniadze

#7 Guest_-praw-sabinka19897

Guest_-praw-sabinka19897
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2010 - 20:57

Witam
w takim razie widzę że nie jestem pierwsza !!!
Spotkała mnie identyczna sytuacja
2 tygodnie temu znalazłam na internecie świetną ofertę wynajmu mieszkania
Właściciel był "Hiszpanem" wysłał mi zdjecia mieszkania ( mieszkanie w Uk )
Chciał już przylecieć do angli żeby mi je pokazać,lecz jedynie chciała żebym przesłała pieniadze na swojego partnera w Western Union 1500 F i wysłała mu kopie ( z hasłami oraz moimi i mojego partnera danymi ) żeby miał potwierdzenie że mamy pieniadze i zamiar wynajać mieszkanie.
Wiec tak jak pisał udalismy się do wester union wysłać pieniadze.
Byłam pewna że pieniadze sa bezpieczne ponieważ tylko mój narzeczony może je odebrać z dowodem.
Gdy udał sie po kilku dniach do pracówki Wester Union okazało się że nie ma takiego transferu.
Na początku myśleliśmy że to pomyłka jednak nie
Poszliśmy do Western Union a tam powiedzieli że to jest moja wina i po co pokazywałam osobą trzecim.
Ja na to że to są moje pieniadze moge wysyłać gdzie chce i kiedy chce!! Ja wam płace żeby przelew był zrobiony i pieniadze wypłacone do wskazanej przezemnie osoby.Udałam sie na policje w Angli ale tam nawet mnie nie przesłuchali powiedzieli że placówka Wester Union musi to zgłosić.Nie wiem zabardzo co mam robić.Przepadło 1500F
Na jutro jestem umowiona z prawnikiem ( jego zdaniem pieniadze są do odzyskania ponieważ to ich złodziej okradł, a Wester Union teraz proboje mnie)
SABINA

#8 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2010 - 22:37

Ja też znalazłam się w takiej samej sytuacji. Mój chłopak przesłał pieniądze za pośrednictwem wester union na moje nazwisko. Miałam je odebrać w Londynie jak mi powiedziano- za okazaniem dowodu tożsamości. Kiedy zrezygnowałam z wyjazdu postanowiliśmy cofnąć ten przekaz. Ku naszemu zdziwieniu pieniądze zostały już wypłacone w Wielkiej Brytanii... I jak to możliwe skoro nikt nie miał dostępu do mojego dowodu tożsamości, a ja byłam przez cały czas w Polsce. Napisałam już do Rzecznika Praw Konsument i czekam na odpowiedź. Szczerze wątpię abym odzyskała te pieniądze. Już sama nie wiem co jeszcze mogę zrobić w tej sprawie

#9 Guest_Ovan84

Guest_Ovan84
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2010 - 23:04

Czesc, niestety jestem jednym z oszukanych osob. Pieniadze przelalem przez Western Union do anglii dla mojego znajomego, ktory mial kupic auto. Papiery Przeslalem sprzedajacemu ( z zakrytym numerem MTCN i moim numerem dowodu). Niestety na drugi dzien pieniedzy juz nie bylo a moj znajomy ich nie odbieral. Blem w punkcie WU tam gdzie wysylalem pieniadze ale panie powiedzialy, ze pieniadze zostaly odebrane przez mojego znajomego i koniec kropka nic wiecej nie moga zrobic. Zadzwonilem do Angli do Western Unio i wytlumaczylem jak stoi sprawa, pani powiedziala mi, ze pieniadze zostaly odebrane w Londynie i ze bedzie przeprowadzone dochodzenie ktore bedzie trwalo 20 dni. Co moge zrobic wiecej?? Czy wogole jest jakas szansa na odzyskanie pieniedzy?

#10 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 13:54

Mam podobna sytuacje.w lipcu znalazlem ogloszenie samochodu na autotrader. Probowalem sie dodzwonic pod podany numer ale numer byl nieprawidlowy wyslalem emaila do autotrader po 2 dnich odpowiedziala mi ta osoba z ogloszenia i chcial zebym zrobil przelew do londyn.Po dluzszej konwersacji z ta osoba 2 dni pozniej zrobilem przelew przez placowke WU.Gdy sprawdzilem status tych pieniedzy w piatek(a wysyalem je w srode)pieniedzy juz nie bylo poprostu ktos odebral w londynie, nie byla to moja dziewczyna na ktora adresowalem te pieniedze tylko nie wiadomo kto.WU zapewnia ze odebranie pieniedzy powinno odbyc sie przez okazanie dowodu tozsamosci oraz tego unikatowego numeru tak oczywiscie sie nie stalo poniewaz moja dziewczyna byla przez ten caly okres ze mna i nikt jej nie ukradl dowodu.Ten ktos prosil mnie o przeslanie tego druku ja oczywiscie przyslonilem osobe kompetentna do wybrania oraz ten unikalny numer.W piatek zaraz po sprawdzeniu statusu i dowiedzeniu sie ze nie mam juz pieniedzy udalem sie na policje pani wysluchala moich zeznan sporzadzila protokol i kazala nam sie udac do WU nastepnego dnia aby zglosic to rowniez tam.Ten pan zadzwinil i zeczywiscie pieniedze zostaly odebrane wieczorem w srode ale wiecej informacji nie mogl nam udzielic z jakiej placowki.W sobote zadzwonila do nas pani z policji umawiajac nas na spotkanie z oficerem.Opowiedzialismy to jeszcze raz nom i sprawa jest w toku,a ja chcialbym odzyskac moje 3000 funow od tego beznadziejnego banku czy jest jeszcze jakas szansa?Przeciez to ich pracownik wydal komus pieniadze i to ich wina ze maja takich zlodziejow !!!!prosze o pomoc

#11 Guest_Ovan84

Guest_Ovan84
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 17:20

Witam, Michal napisz do mnie na GG 9239364

#12 Guest_ppiwo@go2.pl

Guest_ppiwo@go2.pl
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2010 - 17:29

Witam Wszystkich
Ja na szczęście nie padłem ofiarą tego oszusta ale znam dosyć dobrze temat gdyż mało nie brakło a taką mógł być nią mój teść. Bardzo podobna sytuacja tzn. koleś przeprowadził się do Londynu gdzie obecnie mieszka, samochód zakupił w Niemczech ale ze względu na niefunkcjonalność samochodu (kierownica nie po tej stronie) samochód ten chce sprzedać. Po nawiązaniu kontaktu powiedziałem że jestem zainteresowany samochodem i czy może go zatrzymać do tygodnia czasy. Napisał, że nie ma problemu tylko trzeba wpłacić pieniądze najlepiej przez Western Union na swojej nazwisko (że to niby tylko ja będę upoważniony do odebrania tych pieniędzy) i przesłać mu skan dowodu wpłaty. Wtedy on zatrzyma ten samochód dla nas. A tłumaczył się tym, że jak będzie maił klienta to po prostu nie chce go zbywać a chce mieć pewność że po ten samochód przyjedziemy. Wydawało mi się to podejrzane więc napisałem do niego kolejnego emaila z informacją, że nie będę przesyłał pieniędzy tylko mój kolega, który jest akurat w Londynie podejdzie obejrzy samochód i da mu zaliczkę lub całość pieniędzy - po tym emailu kontakt się urwał - brak odpowiedzi.
Moja gorąca prośba do wszystkich poszkodowanych jak i tych którzy mają jakieś informację na ten temat o przesłanie mi wszelkich informacji na mojego emaila ppiwo@go2.pl
- Chodzi mi czy sprawa była zgłaszana na policję (jeżeli tak to osoba poszkodowana otrzymała powiadomienie o wszczęciu dochodzenia chodzi mi o sygnaturę akt pod jakim jest prowadzone dochodzenie i przez jaką jednostkę)
- Jaki był ewentualny sposób zakończenia prowadzonego postępowania
- Gdzie zostały wpłacane pieniądze i czy wiadomo gdzie zostały one wypłacone
- Proszę o sprawdzenie (jeżeli nawiązywaliście kontakt emailowy) numeru IP z jakiego została wysłana wiadomość
- Jeżeli nawiązywaliście kontakt telefoniczny również proszę o numery tych telefonów i mniej więcej w jakim okresie czasu były prowadzone te rozmowy
- Jeżeli prowadziliście z tą osobą rozmowy telefoniczne proszę o określenie wieku tej osoby
- Na jakim portalu i nr aukcji znaleźliście ten samochód (lub mieszkanie)
- Jakie informacje uzyskaliście w Western Union po zgłoszeniu faktu
- Jedna z koleżanek napisała że zgłosiła się na policję w Anglii (proszę o napisanie jakie informacje tam uzyskała)
Za wszelkie informację bardzo dziękuję

#13 Guest_jw

Guest_jw
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2010 - 15:24

Cześć. Ten gościu nadal działa auto wystawione jest na stronach oto moto Onetu. nikt tego nie weryfikuje. Ja jako przezorny Polak nie dałem się nabrać a w dodatku moja dziewczyna znalazła wasze forum. nadal jestem w kontakcie z jakaś osobą pieniędzy żadnych nie wpłaciłem wiec możne wspólnie ją załatwimy aby nie nabrała nikogo, oraz zgłosić to na Policje. Proszę o odpowiedź szybką póki jeszcze niby finalizowania transakcja jest. Podaje takze emial z którego konstatował się osoba linka do auta oraz nr telefonu który otrzymałem do kontaktu. Daven Morgan , http://kupuzywane.mo...-C14886859.html, 001/7866234498

#14 Guest_X.Y.

Guest_X.Y.
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 23:52

Niestety ja właśnie wczoraj zostałem przez tą osobę (Daven Morgan) oszukany. Ogłoszenie było na oto moto ale chodziło o inne auto. Dziś zgłosiłem to na policję, ale odesłali mnie, żebym złożył reklamację w Western Union. Jutro idę do prokuratury. Proszę o kontakt w tej sprawie, moje gg 9015746.

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 13:24

Widzę, że nie jesteśmy sami....nas spotkała dokładnie ta sama sytuacja. Przyjechaliśmy do Anglii kupic auto. Zrobiliśmy przekaz pieniężny w Polsce przez Western Union i wczoraj sie okazało, że ktoś wypłacił nasze pieniądze. Sprawa dokładnie ta sama, auto z Niemiec, właściciel w USA. Właśnie byliśmy w angielskim oddziale Western Union i okazało się, że naszych pieniędzy nie ma. Podejrzewam, że ukradła je ta sama osoba. W każdym razie jedziemy zgłosic sprawę na policję. Na pewno tego tak nie zostawimy, a instytucja Western Union musi ponieśc konsekwencje wypłacania naszych pieniedzy osobom nieupowaznionym, bo jakim cudem wyplacila je osoba bez okazania dokumentów??
Osoby ktorym również zależy na wyjaśnieniu tej sytuacji i odzyskaniu pieniedzy piszcie: GG- 10578954, ALBO qubas23@wp.pl

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2010 - 12:13

witam
też prawie zostałam oszukana całe szczęście że jest ta strona, mam jedno pytanie jeżeli ta osoba zna mój mail i nr telefonu może coś przez to zrobić??

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2010 - 16:59

wpiszcie sobie na stronie startowej google jego nr tel 001/7866234498 troche tego wychodzi

#18 Guest_kolejna oszukana

Guest_kolejna oszukana
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2010 - 11:40

Nie mam siły opisywć już całej tej sytuacji po kolei od początku. Wszystko działo się tak samo jak w poprzednich wypadkach - straciłam 5 tys euro chcąc kupić samochód wystawiony przez oszustów. zgłosiłam już sprawę na policję i WU reklemację i szczerze wątpie żeby coś w tej sprawie się zadziało. może warto by było zebrać te oszukane osoby i wystąpić z pozwem zbiorowym do sądu cywilnego - w grupie siła. wiem że jest taka możliwość ale o reszcie nie mam pojęca. ktoś musi coś z tym zrobić do diabła. Proszę o kntakt podobnie osukane osoby. !!!

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2010 - 12:06

chciałam poinformować że otrzymałam informację z Miejskiego centrum konsumenckiego że o pomoc należy zgłosić się w Europejskim centrum konsumentów www.konsument.gov.pl

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2010 - 16:36

Fakt, w grupie siła,ale na pewno nie uda się nam wszystkim razem spotkać i czegoś z tym zrobić. Dlatego może pójdziemy w ślady jednego z oszukanych kolegów i napiszemy maile do TVN UWAGA? Jeżeli dostaną kilka takich samych maili może nagłośnią sprawę i wtedy coś uda się nam zdziałać i odzyskać pieniądze...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych