Skocz do zawartości

jak ustalić nr księgi wieczystej????

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-polka77

Guest_-praw-polka77
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 22:00

Witam

mam pytanie

skąd moge dowiedziec jakie jaki numer ksiegi wieczystej posiadaja dwa mieszkania w krakowie bez udania sie do krakowa???
jestem z woj. slaskiego i nie na reke mi to.

interesuje mnie zdobycie samego nr ksiegi !

mam dane wlasciciela i adresy nieruchomosci i nic wiecej.

bardzo prosze o odpowiedz!

#2 Guest_-praw-maciaszczyk

Guest_-praw-maciaszczyk
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 10:03

Jeśli księga jest już w wersji elektronicznej to można próbować w każdym wydziale wieczystoksięgowym i podobno możliwe jest odnalezienie po nazwisku i adresie. Jeśli jest w wersji papierowej, to niestety trzeba zacząć od komórki geodezji właściwego urzędu gminy.

#3 Guest_-praw-janusz_m

Guest_-praw-janusz_m
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2010 - 12:13

Witam.
Najprosciej jest wysłac wniosek faxem lub za zwrotnym potwierdzeniem odbioru do Urzędu Miejsiego w Krakowie (wniosek ten trafi do właściwego wydziału - zazwyczaj Wydziału Geodezji) Wobec tego, że zgodnie z Prawem geodezyjnym informacje o gruntach budynkach, lokalach są jawne i powszechnie dostępne- napewno otrzyma Pani nr KW.

Wzór wniosku mozna pobrac ze strony internetowej urzędu, bądź samemu go napisac.

We wniosku wpisac swoje dane i najlepiej nr telefonu, w niektorych urzędach wymagają jeszcze PESEL wnioskodawcy, bądz NIP dla osoby prowadzącej działalnośc gospodarczą.

Wystarczy napisac: Prosze o wydanie wypisu uproszczonego z rejestru gruntów (bez danych osobowych) dla lokalu mieszkalnego/niemieszkalnego położonego przy ul. np. Jagiellońskiej 2/4 w Krakowie.
Wypis wraz z dokumentem finansowym określającym kwote do zapłaty za udzieloną informacje proszę przesłac na moj adres wskazany wyzej.

Wypis taki wygląda jak tabelka i zawiera: numer księgi wieczystej, adres, powierzchnie lokalu i kosztuje gdzies 3,60 zł od lokalu oraz jakies 0,30 - 0,40 gr za papier. Ważne żeby napisac - że bez danych osobowych, bowiem standardowo wypis takie dane zawiera i dlatego otrzyma Pani pismo, że może otrzymac dany dokument ale bez danych osobowych, bądz z danymi osobowymi jeżeli wykaże Pani interes prawny. Na zajęicie stanowiska będzie Pani miec wtedy 7 dni od otrzymania pisma, a po upływie tego terminu wniosek pozostanie bez rozpoznania.

Jeżeli nie wystąpi Pani o wypis uproszczony, a o informacje o numerach KW dla danych lokali to informacja zostanie taka również udzielona w zywkłej odpowiedzi pisemnej i jej koszt to jakies 11 zł.

Numery ksiąg dostanie Pani o ile dla lokali są księgi założone. Wyjątek to spółdzielcze-własnościowe prawa do loakli.

Niektóre urzędy wysyłają dokumenty dopiero po dokonaniu zapłaty, wiec moze byc tak, że napierw dostanie Pani fakture i dopiero po zapłaceniu otrzyma pani nr KW.

Pozdrawiam
Janusz_M

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 13:43

Możesz także skorzystać z usług firmy ( z której ja korzystałem ) na stronie www.eksiegi.info

A po co mam komuś płacić za coś co mogę mieć za darmo w 5 minut?

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 20:47

Możesz także skorzystać z usług firmy ( z której ja korzystałem ) na stronie www.eksiegi.info

Jak jesteś skąpiec to Twój problem, a nie każdy sąd i urząd chcą w takich sytuacjach współpracować i warto zgłosić się do fachowców. Dzięki takim skąpcom mamy taką Polskę a nie inną i nic nie idzie na przód.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 21:07

Jak jesteś skąpiec to Twój problem, a nie każdy sąd i urząd chcą w takich sytuacjach współpracować i warto zgłosić się do fachowców. Dzięki takim skąpcom mamy taką Polskę a nie inną i nic nie idzie na przód.

Tu nie chodzi o skąpstwo. Dajecie ludziom coś co mogą ustalić przez telefon za darmo i nie czekać do 3 dni, ale do 3 minut ;) Gdzie tu logika?

Poza tym, od ciekaw jestem czy macie zgodę właściciela tego portalu na publikacje swoich reklam? Hmm, a może mają wam wystawić fakturę za te reklamy, które wstawiacie na forum? Hmm?
Dla mnie wygląda to tak. Każecie sobie płacić za to co każdy może mieć za darmo, a przy okazji sami nie płacicie za to, za co płacić należy (reklama). Oj nieładnie to wygląda drodzy FACHOWCY ;)))

#7 Guest_Marlena72

Guest_Marlena72
  • Goście

Napisano 03 listopad 2012 - 10:07

Widzę, że trafiłam na ostrą dyskusję... ja miałam taki sam problem z księgą ( wszelka dokumentacja została zniszczona w powodzi) i faktycznie sądy nie mają ochoty na współpracę. Człowiek chodzi, prosi, uśmiecha się na siłę a Oni nie wzruszeni twierdzą, że muszę sobie sama radzić. Dlatego dobrze zwrócić się do kogoś po pomoc. Moim zdaniem to nie reklama tylko chęć Tej osoby do pomocy ludziom takim jak ja którym urzędy wieją wiatrem w oczy. Pozdrawiam.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 listopad 2012 - 12:01

Widzę, że trafiłam na ostrą dyskusję... ja miałam taki sam problem z księgą ( wszelka dokumentacja została zniszczona w powodzi) i faktycznie sądy nie mają ochoty na współpracę. Człowiek chodzi, prosi, uśmiecha się na siłę a Oni nie wzruszeni twierdzą, że muszę sobie sama radzić. Dlatego dobrze zwrócić się do kogoś po pomoc. Moim zdaniem to nie reklama tylko chęć Tej osoby do pomocy ludziom takim jak ja którym urzędy wieją wiatrem w oczy. Pozdrawiam.

sądząc po IP, to Marleno, jesteś tą samą osobą, która zamieściła to ogłoszenie reklamowe ;))
Oj. Marketing w internecie, to trzeba umieć robić ;))

#9 Guest_TR

Guest_TR
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:22

Wszelkie informacje o księgach wieczystych znajdziesz na www.ksiegi-wieczyste.info

#10 Guest_gov.pl

Guest_gov.pl
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 21:39

numer kw można pobrać z geoportalu za free

#11 Guest_mada

Guest_mada
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 13:40

a jaka jest ścieszka szukana nr KW w geoportalu? Dzięki

#12 Guest_Max

Guest_Max
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 11:05

Jeśli chodzi o geoportal, to z tego co wiem nie ma on funkcjonalności pozwalającej na ustalenie numeru księgi wieczystej (trudno zresztą zakładać, żeby taka funkcjonalność posiadał, skoro celem ustawodawcy było to aby nie dało się ustalić numeru kw danej nieruchomości jedynie na podstawie wiedzy o jej położeniu).

System ten może się natomiast przydać do ustalenia danych ewidencyjnych działki na potrzeby ustalenia numeru kw we właściwym starostwie.

Co do samej procedury uzyskiwania numeru kw w necie jest sporo poradników na ten temat - np.: http://www.kwasnik-k...egi-wieczystej/

#13 pablo283

pablo283

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 14:28

Tak jak napisał poprzednik nie ma możliwości ustalenia numerów ksiąg wieczystych za pomocą geoportalu. Za jego pośrednictwem można co najwyżej ustalić numery działki, co pozwoli na ustalenie numerów ksiąg wieczystych o ile korzystamy z portali płatnych, komercyjnych. Oczywiście można także korzystać z portalu Ministerstwa Sprawiedliwości, ale trzeba pamiętać, że tam znajdziemy księgi wieczyste  TYLKO jeśli mamy już ich numer.

#14 Taliczan

Taliczan

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 09:48

Księgi Wieczyste ustalisz przez Internet. Wystarczy że znasz adres nieruchomości ( domu, mieszkania, lub działki ) Przejrzysz je tam, wydrukujesz, poznasz właściciela hipotekę, inne wpisy. Uzyskasz Urzędowy Odpis, Wyciąg lub Zaświadczenie. Wszystko załatwisz anonimowo

#15 Martin1

Martin1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 13:20

Obecnie przez Internet możesz otrzymać również Urzędowe dokumenty z KW takie jak Odpis, Wyciąg lub Zaświadczenie.

#16 Taliczan

Taliczan

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 16 luty 2019 - 10:28

Zgadza się, tak wydrukowany dokument będzie miał taką samą moc prawną jak ten otrzymany w Sądzie w wydziale Ksiąg Wieczystych. 

#17 Martin1

Martin1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 16:53

W Bankach to działa, u notariusza też, ale zwykli ludzie za bardzo nie dowierzają.

#18 Taliczan

Taliczan

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 05 wrzesień 2019 - 08:20

Do tematu należy dodać że możesz przejrzeć dowolną KW nie musisz nawet znać nazwiska jej właściciela. Po prostu wpisujesz sam adres nieruchomości i tyle.

#19 Martin1

Martin1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 13 luty 2020 - 12:59

Księgi Wieczyste ustalisz, przejrzysz, odnajdziesz nazwisko właściciela i wydrukujesz również korzystając z takiej wyszukiwarki: https://www.taki-kre...siega-wieczysta

#20 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2020 - 15:36

Bez opłaty ??? U mnie wyskakuje 39,95 zł od ustalenia nr jednej księgi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych