Kategorie
Skocz do zawartości

licznik na wode

Gość -praw-alabama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -praw-alabama
żeby wodomierz indywidualny mógł być podstawą do rozliczania zużycia wody i pobierania za to zużycie opłat, musi spełniać pewne normy oraz być oplombowany przez administratora bądz wodociągi miejskie. oczywiscie moze Pan wystąpic do administratora z prośbą o wyrażenie zgody na założenie wodomierza w lokalu ale nawet jesli sie zgodzi i wszyscy lokatorzy lub większoć założy wodomierze to uprzedzam, że różnica w zużyciu pomiędzy wodomierzem zbiorczym a wodomierzami indywidualnym również zostanie podzielona na wszystkich bądz na tych którzy wodomierza nie założą. Oczywiscie to i tak moze znacznie pomniejszyć te opłaty ale z zasady bilans zużycia wody w budynku nigdy nie wychodzi na tkz. zero. Zaczęłabym od wystosowania prośby o wyrażenie zgody na montaż, im więcej osób to zrobi tym lepiej... zapewne trzeba bedzie to zrobic we własnym zakresie...

Gość -praw-alabama
Jak już pisałam w innym poście mieszkam w prywatnej kamienicy. Cała kamienica ma jeden główny licznik, a administratorka pobierając opłaty za wode dzieli stan licznika na ilośc mieszkańców (podejżewam że siebie w to nie wlicza i my płacimy za nią), według mnie to niesprawiedliwe bo ja na przykład nie mam łazienki i nie wykorzystuje tyle wody do mycia jak ktoś kto ma np wanne. Czy mogę się domagac założenia licznika na wode? czy to musi być decyzja wszystkich mieszkanców? czy administrator może odmówić założenia liczników?

Gość Łukasz Nysztal
Jako lokatorzy macie niewielkie możliwości zmuszenia właścicielki do zamontowania liczników w każdym mieszkaniu. Zacznijcie od zbierania podpisów od lokatorów - może zgodne stanowisko większości ją przekona.

Gość -praw-lewanna

Jeśli macie podejrzenia, że Właścicielka nie rozlicza w rachunkach swojego gospodarstwa, to poproście ją o okazanie faktury (zwykle jest to kwartalne rozliczenie).

Kwotę z faktury podzielcie przez liczbę mieszkańców i w ten sposób upewnicie się, czy Właścicielka uwzględnia także siebie.

Co do wodomierzy-to dokładnie jak wyżej.

Gość -praw-rooy

Np. we wspólnotach mieszkaniowych rozliczenia za wodę mogą być stosowane:

- według wskazań liczników wody,

- w stosunku do udziałów (powierzchni użytkowej lokali),

- w stosunku do ilości osób,

- w stosunku do lokali (równa kwota na każdy lokal).

Na twoim miejscu bym sprawdził wszystkie obliczenia Administratora, oraz zamontował na własny koszt (za zgodą Administracji) swoje wodomierze. Znam odczyty z liczników - mogę oszczędzać, nie znam - sponsoruję innych !

P.S. A jak jest rozliczane u was zużycie ciepłej wody użytkowej ?

Gość -praw-lewanna

Alabama napisała że to prywatna kamienica.

Ja robię tak samo...Rozliczam fakturę na ilość mieszkańców (swoją rodzinę także rozliczam). Każdy po równo. Na szczęście w moim przypadku nikt nie ma o to pretensji, że jeden ma wannę a drugi tylko prysznic...etc.

Wodociągi nie chcą zawierać umów z indywidualnymi lokatorami prywatnych kamienic, a Zarządcy tychże nie godzą się zwykle na montaż urządzeń pomiarowych.

Mówię na przykładzie Łodzi.

• 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam wyodrębnione własnośzciowe mieszkanie w zasobów spółszielczych.Do tej pory płaciłam za wode z licznika .Wszyscy mamy liczniki za które płacilismy taki był wymóg

spółdzielni,od nowego roku mamy płacic ryczałt w zależnosci od osób meldowanych w danym lokalu [uchwała rady osiedla] czy mogę z tym sieę nie zgodzić i dalej płacic według stanów llicznika .

]

• 3 lata później...

Witam mam prywatną komórkę w której zostały umieszczone kilkanascie lat temu liczniki wody wodomierze ... czy mam prawo o ich przeniesienie ?? Bo wiecznie jej problem ???

To zależy jaki to problem, trudno nam domyślać się.

• 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
Mam pytanie. Wynajmuje mieszkanie w prywatnej kamienicy. Posiadam w swoim mieszkaniu licznik na zimna wodę. Ciepła wodę uzyskuje z junkersa. Czy właściciel może pobierać ryczałt za wodę w wysokości 200 zl za 4 osoby za zimna wodę bez rozliczenia na koniec roku wg licznika. Moim zdanie ja i moja rodzina nie jesteśmy w stanie zuzyc za 200 zl wody miesięcznie. Proszę o odpowiedź na ten temat.

Nie wiem jak masz zapisane w umowie najmu. Teoretycznie może pobierać jeśli masz tak w umowie i pewnie dot. to wody i ścieków razem, a nie tylko wody. 200zł przy cenie wody ze ściekami to ok. 13m3 na miesiąc. To nie jest jakaś zawyżona wartość.

• 1 rok później...

nie wiem jak gdzie indziej ale w Łodzi metr sześcienny woda/ścieki kosztuje 8,55. 200 zł to ponad 23m3, nie mam pojęcia co trzeba by robić żeby zużyć tyle wody...

U mnie jest podobny problem tyle że na 4 osobową rodzinę płacę 120 zł miesiecznie w prywatnej kamienicy, oczywiście właściciel nie chce się zgodzić na wodomierze i nie za bardzo mam pomysł co z tym fantem zrobić

• 4 lata później...

W przypadku poszukiwań profesjonalnej pomocy i jednocześnie jakości w zakresie wyboru przede wszystkim odpowiednich elementów do skutecznych rozliczeń cieplnych to tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam do sprawdzenia również ofertę przygotowaną przez http://energosystem.com/produkty/1-kategoria-wodomierze gdzie będziecie mogli znaleźć wszystko co potrzebne, zarówno jeżeli chodzi o systemy wysokiej sprawności i dokładności rozliczeń. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie pomyślnie i co najważniejsze dobierając je odpowiednio do swojej spółdzielni mieszkaniowej. Pozdrawiam serdecznie!

• 4 miesiące temu...

Jak najbardziej jest to dziś już coś normalnego i ja również jestem zdania, że dobrze jest wiedzieć jak w ogóle najlepiej jest oszczędzać wodę. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem to moim zdaniem właśnie na stronie https://budowadomu24.pl/jak-oszczedzac-wode/ bardzo ciekawie o tym napisano.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...