Skocz do zawartości

zadłużenie wymagalne a przeterminowane?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-marciagol

Guest_-praw-marciagol
  • Goście

Napisano 21 październik 2008 - 10:38

No wlasnie skoro nadszedl czas to nie mozna od niego naliczac odsetek bo jeszcze moge go spłacic, co innego jest z zadluzeniem przeterminowanym.

Dziekuje za pomoc

pzdr

#2 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 21 październik 2008 - 13:56

Zadłużenie wymagalne to takie, co do którego nadszedł już termin płatności.
Zadłużenie przeterminowane to takie, które pomimo nadejścia terminu płatności nie zostało uregulowane.

Są to jednak pojęcia bankowe - nie stricte prawne i trudno nam tutaj wgłębiać się w tego analizę.

Nawet najmniejsze zaległe zobowiązanie finansowe wobec banku może stać się powodem, dla którego niesolidny klient zostanie umieszczony w zasobach Bankowego Rejestru Niesolidnych Klientów.

Do rejestru jednak trafiają zazwyczaj klienci, którzy spóźniają się ze spłatą ponad 90 dni i nie reagują na wcześniejsze monity.

#3 Guest_-praw-marciagol

Guest_-praw-marciagol
  • Goście

Napisano 21 październik 2008 - 10:38

Jaka jest różnica? Czy powstanie zadłużenia wymagalnego może prowadzić do przekazania nas do system bankowy rejestr. Chce otworzyć nowy rachunek w banku i w umowie mam właśnie coś takiego napisane. Ja uważam że dopiero powstanie zadłużenia przeterminowanego może upoważnić bank do tego. Ale mogę się mylić. Czy niedopuszczalne saldo debetowe od dnia jego powstania może być jednocześnie zadłużeniem wymagalnym i przeterminowanym. Dla mnie od dnia jego powstania jest zadłużeniem wymagalnym a dopiero od dnia nastepnego od jego powstania staje się zadłużeniem przeterminowanym. Proszę o pomoc.

pozdr

#4 kawartt23

kawartt23

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 13:35

Możecie też wejść na portal https://narodowecentrumdlugow.pl/i zajrzeć na to czy jesteście w bazie dłużników czy was tam nie ma. Super baza z dłużnikami, daje dobre rozeznanie !

Szukacie dobrej pożyczki ? Interesują was tylko najlepsze oferty z szybką decyzją o udzieleniu pożyczki i dobrym terminem spłaty pożyczki ? Jeśli TAK ! To koniecznie zajrzyjcie na pożyczka online gdzie znajdziecie mega oferty najlepszych pożyczek na rynku. Alternatywą mogą być pożyczka przez internet dla małych i dużych firm !

skup mieszkań Warszawa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych