Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

zadłużenie wymagalne a przeterminowane?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-marciagol

Guest_-praw-marciagol
 • Goście

Napisano 21 październik 2008 - 10:38

No wlasnie skoro nadszedl czas to nie mozna od niego naliczac odsetek bo jeszcze moge go spłacic, co innego jest z zadluzeniem przeterminowanym.

Dziekuje za pomoc

pzdr

#2 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
 • Goście

Napisano 21 październik 2008 - 13:56

Zadłużenie wymagalne to takie, co do którego nadszedł już termin płatności.
Zadłużenie przeterminowane to takie, które pomimo nadejścia terminu płatności nie zostało uregulowane.

Są to jednak pojęcia bankowe - nie stricte prawne i trudno nam tutaj wgłębiać się w tego analizę.

Nawet najmniejsze zaległe zobowiązanie finansowe wobec banku może stać się powodem, dla którego niesolidny klient zostanie umieszczony w zasobach Bankowego Rejestru Niesolidnych Klientów.

Do rejestru jednak trafiają zazwyczaj klienci, którzy spóźniają się ze spłatą ponad 90 dni i nie reagują na wcześniejsze monity.

#3 Guest_-praw-marciagol

Guest_-praw-marciagol
 • Goście

Napisano 21 październik 2008 - 10:38

Jaka jest różnica? Czy powstanie zadłużenia wymagalnego może prowadzić do przekazania nas do system bankowy rejestr. Chce otworzyć nowy rachunek w banku i w umowie mam właśnie coś takiego napisane. Ja uważam że dopiero powstanie zadłużenia przeterminowanego może upoważnić bank do tego. Ale mogę się mylić. Czy niedopuszczalne saldo debetowe od dnia jego powstania może być jednocześnie zadłużeniem wymagalnym i przeterminowanym. Dla mnie od dnia jego powstania jest zadłużeniem wymagalnym a dopiero od dnia nastepnego od jego powstania staje się zadłużeniem przeterminowanym. Proszę o pomoc.

pozdr

#4 kawartt23

kawartt23

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 207 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 13:35

Możecie też wejść na portal https://narodowecentrumdlugow.pl/i zajrzeć na to czy jesteście w bazie dłużników czy was tam nie ma. Super baza z dłużnikami, daje dobre rozeznanie !


Hurtownia zabawek Odpustowe.pl to dobry i bogaty wybór zabawek oraz akcesoriów dla dzieci. W ofercie firmy znajdą Państwo wiele ciekawych produktów w bardzo dobrych cenach, które gwarantują rozrywkę w każdym przedziale wiekowym. Niektóre kategorie obejmują wiele ciekawych produktów związanych z grami i zabawami edukacyjnymi. Znajdziecie w ofercie wiele artykułów sportowych i szkolnych a także zestawy klocków lego wielu znanych firm. Odpustowe wspiera polskich producentów, którzy gwarantują wysokiej jakości wykonanie i bezpieczeństwo. Oferta skierowana do Państwa to nie tylko zabawki.

 


#5 marinka44

marinka44

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 17 postów

Napisano 21 wrzesień 2021 - 15:14

Generalnie najgorszą możliwością jest niespłacanie zadłużenia gdyż rośnie ono przez odsetki i dodatkowe koszty windykacji. Dlatego lepiej moim zdaniem wziąć kredyt dla zadłuzonych i spłacać w terminie niż ryzykować przeterminowaniem spłaty

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych