Skocz do zawartości

oczyszczalnie przydomowe

wróć do serwisu Sektor Publiczny 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 14:47

może ktoś się orientuje, czy gminy mają jakieś możliwości finansowania, wspierania budowy oczyszczalni przydomowych? bo chcę sobie taką oczyszczalnię zrobić, czy od gminy coś wyciągnę?

#2 Guest_Sabina

Guest_Sabina
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 15:04

Dotacje na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków można pozyskać z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub funduszy strukturalnych Unii Europejskiej - głównie z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

#3 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 23 maj 2012 - 06:27

O ile wiem gminnych funduszy już nie ma. Na oczyszczalnie ścieków (przydomowe) na terenie danej gminy gmina może uzyskać środki poprzez zawarcie umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Wtedy ma możliwość dofinansowania takich działań.

#4 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2012 - 15:25

Gminy startują po kolejną pulę pieniędzy przeznaczoną na gospodarkę wodnościekową. Trzeba się rozglądać i zasięgnąc informacji w Urzędach Gmin czy w najbliższym czasie będą dofinansowywać budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

#5 Kantyczka

Kantyczka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 12:26

Wszyeskiego w swojej gminie njlpeij się dowiedzieć - mi się udało zdobyć dofinansowanie na biologiczną oczyszczalnię ścieków, choć papierologii też było trochę, ale warto, bo to drogi interes.

#6 kalka

kalka

Zaawansowany użytkownik

• Sprawdzany
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 13:16

z tymi dotacja mi to nie jest tak prosto jak mogłoby się wydawać, bo osoba indywidualna ma małe szanse na pozyskanie takiś środków z UE, najczęściej odbywa się to tak, że gmina pozyskuje dotację z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, a potem jeśli Ty chcesz sobie taką przydomowa oczyszczalnię ścieków zainstalować na swojej działce dzięki tym środkom to zwracasz się z prośba o dofinansowanie już do konkretnej gminy, z tymże wszelkie prace związane z taką instalacją mozna zacząć dopiero po podpisaniu umowy na dofinansowanie, wszystko co zrobilismy wczęsniej musimy pokryć z włansej kieszeni

#7 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1133 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 28 marzec 2013 - 18:43

Witajcie!Chciałbym zauważyć jedną chyba najistotniejszą rzecz która nie została tu napisana otóż:to nie jest tak że każdy kto mieszka na terenie danej gminy może sobie ot tak wystąpić o dotację i wybudować przydomową oczyszczlnie ścieków. Rada gminy uchwala regulamin przyznawania takiej dotacji i często zawarte są w nim ograniczenia bądź warunki konieczne jakie musi spełniać nieruchomość na której planuje się wybudować taką oczyszczalnię.Generalnie w większości jeśli nie we wszystkich spotyka się takie warunki jak np.: budowa kanalizacji na danym terenie jest niemożliwa albo znacznie utrudniona; posesja jest w znacznym stopniu oddalona od ciągu kanalizacyjnego i po postu podłączenie jej do tradycyjnej kanalizacji jest nieopłacalne czy też o gospodarka ściekami w danym gospodarstwie lub firmie jest wyjątkowo szkodliwa dla środowiska i konieczne jest jej oddzielenie od kanalizacji gminnej. W związku z powyższym dotacje tą wcale nie jest łatwo pozyskać a ponadto wcale nie jest to zawrotna kwota (realnie można spodziewać się kwoty pomiędzy 4 000 - 6 000 zł) co w stosunku do nakładów jakie trzeba ponieść chociażby na same wykopy, plany i inne rzeczy które tanie przecież nie są.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

#8 forumka

forumka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 11:22

Gdzieś czytałam, że takie dotacje mogą otrzymać gminne i powiatowe osoby prawne,lub indywidualne osoby,gdzie gospodarka ściekami może być wyjątkowo szkodliwa dla środowiska.

#9 Guest_lolo

Guest_lolo
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 12:07

tak mozna  uzyskac ,ja kupowalem  ze  sklepu

http://e-sklepoczyszczalnie.pl/  i sie nie zawiodlem  szeroki  wybor  i

atrakcyjne ceny  polecicli  mi ten  sklep znajmoi Dołączona grafika

#10 Guest_anka55

Guest_anka55
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 18:12

jak chcesz to więcej o dotacjach możesz poczytać tutaj http://www.ekohouse-...czalnie.pl/pl/ mają bardzo fajne informacje dot. skąd brać informacje itd.. 

#11 qasanek

qasanek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 13:40

ja oczyszczalnie przydomowe montowałem za pośrednictwem primeko :)

Kalendarze reklamowe jednodzielne oraz trójdzielne http://drukpolska.pl

#12 Eliasz123Slas

Eliasz123Slas

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 16 czerwiec 2015 - 19:09

a drogie to coś?

proponuję szkolenia HR

#13 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 405 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 11:56

To zależy czy drogie od tego co wybierzesz, ale prawda jest taka, że wiele gimn właśnei ma dofinansowania do takich inwestycji co sprawia, że czasami koszt inwestycji wynosi Ciebie 0 zł :-) Poczytaj troszkę na ten temat można też się skontaktować z dobrymi firmami, które zajmują się tematyką oczyszczalni biologicznych przykładowo Traidenis - http://www.traidenis...ie-biologiczne/same oczyszczalnie to moim zdaniem zdecydowanie dobry wybór.

#14 Guest_Marszałek

Guest_Marszałek
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 11:56

Przede wszystkim BIP danej gminy, następnie telefon do wydz. Inwestycji lub OŚ i zadanie pytania dot. dofinansowania ew. z budżetu gminnego do budowy przyd. oczyszczal. 

#15 temidio

temidio

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 10:08

chyba nie mają, ale spróbuj zadzwonić do tej firmy http://oczyszczalnieprimeko.pl/ takie doradztwo mają za free to Cię może pokierują jak zrobić żeby było dobrze

#16 Guest_FranekkPl

Guest_FranekkPl
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 08:38

Wydaje mi się że nie. Ja nie uzyskałem żadnego dofinansowania ale możesz oczywiście zapytać swojej gminie. Jeśli będziesz poszukiwał sprawdzonego producenta oczyszczalni, mogę polecić Ci oczyszczalnia.net.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych