Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

rura kanalizacyjna w działce

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-dora12

Guest_-praw-dora12
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2008 - 12:24

Do czynszu wymagana jest umowa dzierżawy - a do zawarcia takiej zmusić ich nie możecie. Odszkodowanie jednak będzie odpowiadać wysokości czynszu.

#2 Guest_-praw-dora12

Guest_-praw-dora12
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2008 - 21:21

a czy zamiast odszkodowania jest możliwośc , by tenże inwestor płacił mi czynsz za wydzierżawienie.....

#3 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2008 - 00:24

Rozumowanie dobre - ale nie do końca właściwe. Musi Pani wykazać, że w obecnej sytuacji okoliczności faktyczne tak się zmieniły, że rura jest dla Pani uciążliwa. Nie wystarczy więc wykazanie, że teraz chce Pani uprawiać ziemię. Musi Pani jeszcze wykazać, że rura ta będzie przeszkodą w uprawie i z tego tytułu poniesie Pani konkretną szkodę.

#4 Guest_-praw-dora12

Guest_-praw-dora12
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2008 - 21:48

czyli np jeżeli chciałabym uprawiać pole rolne, a nie wydam pozwolenia na umieszczenie rury w innym miejscu działki, to mimo iż wydałam zgode na pismie mogę upominać sie o odszkodowanie. nie wiem czy dobrze rozumiem. prosze o sprecyzownie moich mysli..

#5 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2008 - 14:24

Jeśli zmieniły się okoliczności (np. wasz sposób korzystania z działki) macie prawo domagać się od X przesunięcia przyłącza lub zapłaty stosownego odszkodowania.

#6 Guest_-praw-dora12

Guest_-praw-dora12
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2008 - 12:24

mam pytabko. Przy sprzedaży działki panu xxxx zgdzilismy sie aby poprowadził przyłacze kanalizacyjne i wodociągowe przez naszą działkę, bowiem kierownik wodociągów powiedział,że nie ma innej mozliwości, czy istnieje możliwość wołania odszkodowania lub też czynszu, i czy w takim wypadku kanalizacja jest własnością panna xxxx czy też wodociągów. czy istnieje mozliwośc odkręcenia całej sprawy?

#7 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2008 - 23:03

Nie ma możliwości zmuszenia do zawarcia umowy. Może Pani wezwać ich w dowolnej formie do zawarcia takiej umowy, ale jak odmówią to na drodze sądowej może Pani jedynie dochodzić odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości.

#8 Guest_-praw-dora12

Guest_-praw-dora12
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2008 - 22:31

dziekuje za odpowiedź, prosze jeszcze mi powiedziec w jaki sposób mogę wołać o wydzierżawienie gruntu pod rurą i kto by to dzierżawił, bo w komunalnej powiedzieli mi, ze generalnie to oni są właścicielami do pierwszej studzienki przed bramą. jednak przyjmuja,że stali sie właścicielami całości sieci po mojej działce. Dzisiaj w gospodarce komunalnej powiedzieli mi, że inwestor xxx sie pospieszył, bo w niedalekiej przyszłości istnieje mozliwość poprowadzenia przyłącza po drodze gminnej. Pytanie, czy w związku z tym mogę zarządac przeniesienia sieci kanalizacyjnej? proszę powiedzieć do kogo mam sie zwrócić czy do gospodarki komunalnej czy do inwestora?

#9 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2008 - 18:59

Może Pani domagać się wydzierżawienie gruntu pod rurą. Mają prawo domagać się wstępu na Pani nieruchomość w razie awarii. Proszę jednak wyraźnie zaznaczyć w tym oświadczeniu, że po takiej naprawie są zobowiązani przywrócić stan poprzedni na Pani nieruchomości, określić dokładnie z której strony nieruchomości ma być wjazd i w jaki sposób mają o tym Panią poinformować i od biedy określić maksymalny czas zajmowania terenu w związku z naprawą.

#10 Guest_-praw-dora12

Guest_-praw-dora12
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2008 - 18:02

proszę mi odpowiedzieć, bo nie wiem co zrobic... w gospodarce komunalnej karza mi pisać oświadczenie, że wyrazam zgodę na wjazd na posesje i np wykop gdy ulegnie uszkodzeniu kanalizacja,,,, czy sa w stanie mnie do tego zmusić..... Ja jednak wolałabym uniknąć tego typu sytuacji, czy teraz moge zawołac sobie wydzierżawienie tego kawałka..
bardzo proszę o dopowiedź.. zgóry dziekuję

#11 Guest_-praw-dora12

Guest_-praw-dora12
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2008 - 13:24

bedąc w w gospodarce komunalnej dowiedziałam sie, że ten pan xx jest inwestorem, a właścicielem gospodarka komunalna, zatem mam prawo wołac odszkodowanie od gospodarki komunalnej

#12 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2008 - 15:20

Przede wszystkim:
- jednorazowa zgoda na budowę rozpoczętą od dnia ............. do dnia .................
- naprawienie wszelkich szkód związanych z budową na Pani działce
- prawo wstępu na Pani teren celem podjęcia prac eksploatacyjnych lub remontowych po wcześniejszym pisemnym powiadomieniu - za wyjątkiem sytuacji nagłych.

#13 Guest_-praw-dora12

Guest_-praw-dora12
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2008 - 14:16

dostałam tego typu oświadczenie, jeszcze nie podpisałam czy może mi pan pomóc jak go mozna przekręcić na moja korzyść!!!!!!!treśc/
oświadczenie
o wyrażeniu zgody na przejście, przez działkę oraz udzielenie bezterminowego i nieodpłatnego uprawnienia do wykonywania czynności związanych z budowa, eksploatacją i remontami.....................................
ja niżej podpisany........legitymujaca się..................urodzona..........zamieszkała..........
oswiadczam,że posiadam prawo do dysponbowania nieruchomoscia oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr..... w obrebiee widencyjnym.... na cele budowlane wynikajace z tytułu włłsności.......................
Wyrażam zgodę na podłączenie do sieci............. na mojej działceoraz przeproweadzenie ruruciągu przez moja działke dla P....................
i udziela Przedsiebiorstwu gospodarki komunalnej Sp. z o.o. w WWWWW bezterminowego i nieodpłatnego uprawnienia do wykonywania czynnoścvi związanych z budową, eksploatacją i remontami..............................................................
prezbiegająca przez ta nieruchomośc....

prosze mi pomóc w napisaniu sensownego oswiadczenia na moja korzyść a nie na ich....
Czy przytym oswiadczeniu moge zawołac odszkodowania od pana xxxxxx,, prosze o pomoc

#14 Guest_katol

Guest_katol
  • Goście

Napisano 20 maj 2016 - 09:34

Ja korzystałem z ich oferty pcvwiplast.pl dobre ceny.

#15 Guest_chen

Guest_chen
  • Goście

Napisano 25 maj 2016 - 08:53

Dokładnie Wiplast ma świetną ofertę. Wiele czasu spędziłem na analizie ofert. Pod względem cenowym, ale i jakościowym i oni w tej branży są u mnie  w czołówce.

#16 Guest_lucasss

Guest_lucasss
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2016 - 14:44

Jestem w ekipie odpowiedzialnej za montaż kanalizacji. Używamy wyłącznie tworzyw sztucznych, głównie PCV, ewentualnie rury powiązane z włóknem szklanym ze względu na wzmocnioną strukturę. Kupujemy rury PCV głównie przez sklep internetowy producenta (rzadko się zdarza taki układ) pcvwiplast.pl. Masz rury od razu powiązane z kształtkami i dodatkowymi akcesoriami. Cennik hurtowy na życzenie. Wystarczy pogadać.

#17 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 836 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 14:11

Widzę że polecacie tu firmę Wiplast, sam korzystałem z ich usług, zamówiłem rury kanalizacyjne i również mam dobre doświadczenia. Cena konkurencyjna, obsługa pomogła dobrać odpowiednie rury. Także warto z nich skorzystać.

#18 Guest_Aleksander

Guest_Aleksander
  • Goście

Napisano 24 październik 2021 - 12:32

W przypadku posiadania szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków polecam rewelacyjne środki do konserwacji tych instalacji oferowane przez firmę Biozym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych