Skocz do zawartości

Pomoc w sprawdzeniu umowy z deweloperem

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_maciek_j

Guest_maciek_j
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 11:27

Szanowni Państwo,

W najbliższym czasie chciałbym zakupić mieszkanie w Warszawie (termin oddania nieruchomości II kwartał 2012). Otrzymałem od dewelopera wzór umowy, który po przeczytaniu przez znajomą osobę zajmującą się sprzedażą mieszkań u konkurencyjnego dewelopera, nie wzbudził jej wątpliwości. Zależy mi jednak aby otrzymać opinię osoby profesjonalnie zajmującej się poradami prawnymi. Według cennika kancelarii prawnych taka usługa to koszt nawet 700 - 2000PLN ( biorąc pod uwagę iż jest to tylko wzór po którym otrzymam kolejną umowę ) chciałbym spytać o Państwa o uwagi do 'wrzuconej' na poniższym linku umowy bądź o polecenie osoby, kancelarii która mogła by mi pomoc w nieco niższej cenie.

Wspomniany link do umowy

http://maciekjanisz....umowa_deweloper

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc

#2 Guest_ssaa

Guest_ssaa
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 14:05

Specjalistą nie jestem, a umowa wydaje się być ok, w porównaniu z innymi które widziałem. Jedyne co przykuło moją uwagę (nic co by istotnie wpływało na decyzje zakupu):

§ 5 Pkt 4.
Byłoby miło gdyby jednak okna i szyby stanowiły podstawę do braku odbioru, a jeżeli nie to warto upewnić się czy developer uzna to za wadę którą skoryguje na swój koszt, ponieważ koszt okien jest dość znaczny.

§ 5 Pkt 7.
Może zdarzyć się sytuacja, że będzie Pan się przedzierał przez plac budowy, żeby dostać się do lokalu.

§ 7 Pkt 6. Norma PN-70/B02365 oznacza, że powierzchnia lokalu jest mierzona na nieotynkowanych ścianach. Jeżeli tynk już będzie przy pomiarze, to deweloper doliczy 2cm na każdą ścianę. W 90% przypadków oznacza to dopłatę równowartości 1-2 m2 lokalu. Jest to standard wśród deweloperów, jednak warto o tym wiedzieć i przygotować się na ten wydatek. Deweloper i tak jest fair dając Panu prawo do odstąpienia w takiej sytuacji.

#3 Guest_maciek_j

Guest_maciek_j
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2011 - 15:10

Czytając umowę posiadałem pewne wątpliwości co do § 5 Pkt 4 oraz § 5 Pkt 7, aczkolwiek tak jak Pan wspomniał nie rzutują one na decyzje o podpisaniu umowy w tej formie. Przyznaję natomiast iż informacja dotycząca ew. dopłaty wynikającej z § 7 Pkt 6 ( norma PN-70/B02365 ) jest dla mnie zupełną nowością. Obowiązkowo w trakcie spotkania z deweloperem podejmę temat kalkulacji wspomnianej dopłaty wynikającej z pomiaru już otynkowanej ściany.

Serdecznie dziękuję za cenne uwagi !

#4 Guest_-praw-tadeusz52

Guest_-praw-tadeusz52
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 18:55

Witam,
dopiero dzisiaj udało mi się otworzyć treść umowy....., dostrzegłem "na pierwszy rzut oka" tyle nieprawidłowości w proponowanych zapisach......., że muszę "przespać się z tym".....:)))))))))))))))))))
Jutro merytoryczna wypowiedź...... co by nie posiłkować się emocjami.....

#5 Guest_nieruchomosci_waw

Guest_nieruchomosci_waw
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 03:01

witaj,

fajnie, że wrzuciłeś tę umowę na forum. Zapewne jest tu wielu wspaniałych specjalistów, ale nie za bardzo jest miejsce na dyskusje. Nie jest to umowa najgorsza, ale doskonała również. Jest się czego przyczepić.
Oprócz rad kolegów i koleżanek, warto też udać się z nią do dobrego prawnika. Kilka zadań na forum to zdecydowanie za mało, aby wyjaśnić wszystkie aspekty prawne tej umowy i inwestycji.
Pamiętaj tylko, aby zapytać czy kancelaria ma dobrego specjalistę od nieruchomości developerskich. Najlepsi są po aplikacji notarialnej i z kilkuletnim stażem w developerce.
Dobrego speca znajdziesz już za 300-400 zł. Warto.

pozdr.

#6 Guest_nieruchomosci_waw

Guest_nieruchomosci_waw
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 03:01

witaj,

fajnie, że wrzuciłeś tę umowę na forum. Zapewne jest tu wielu wspaniałych specjalistów, ale nie za bardzo jest miejsce na dyskusje. Nie jest to umowa najgorsza, ale doskonała również. Jest się czego przyczepić.
Oprócz rad kolegów i koleżanek, warto też udać się z nią do dobrego prawnika. Kilka zadań na forum to zdecydowanie za mało, aby wyjaśnić wszystkie aspekty prawne tej umowy i inwestycji.
Pamiętaj tylko, aby zapytać czy kancelaria ma dobrego specjalistę od nieruchomości developerskich. Najlepsi są po aplikacji notarialnej i z kilkuletnim stażem w developerce.
Dobrego speca znajdziesz już za 300-400 zł. Warto.

pozdr.

#7 Guest_neumo

Guest_neumo
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2011 - 08:23

proponuję kontakt z radcą kancelarii Adiuto - tam zajmują się opiniowaniem umów deweloperskich a usługa nie powinna przekroczyć 400 zł

#8 Guest_neumo

Guest_neumo
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2011 - 08:24

acha - wpisz w wyszukiwarce kancelaria adiuto to bedziesz miał namiary

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2011 - 18:50

W Warszawie jest kancelaria Pułwscy (www.pulawscy.pl) mają tam gościa po aplikacji notarialnej, z kilkuletnim stażem w notariacie. Z tego co wiem pisał kiedyś umowy dla Dom Development, PKO Pirelli i kilu innych developerów. Podobno b. dobry. Bierze ok 300 zł.
pozdr.

#10 Guest_Red_67

Guest_Red_67
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 21:32

Zgłoś się na konsultację do pana mecenasa Igora Klimkowskiego - tel. 600365228, korzystałem z jego usług i byłem bardzo zadowolony - pomógł mi ogarnąć wszystkie formalności związane z kamienicą, którą chciałem kupić

#11 Guest_Facce

Guest_Facce
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 22:04

Pani mecenas Kontek poprowadziła moją sprawę od początku do końca, co okazało się strałem w dziesiątkę! Wyróżniła się nie tylko profesjonalnym podejściem, ale i niesamowicie sympatycznym usposobieniem. Mogę z czystym sercem ją polecić.

#12 Guest_Gatto

Guest_Gatto
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2018 - 01:00

Znam panią Izabelę Kontek, poleciła mi ją znajoma jakiś rok temu kiedy miałam problemy z moim domem, który odziedziczyłam po dziadkach. Faktycznie, bardzo miła osoba, spokojna, a przy tym dobrze zorientowana w tych wszystkich pismach i formularzach. Warto się do niej zgłosić na rozmowę.

#13 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2018 - 07:14

odpowiadacie na posty sprzed dobrych kilku lat??? rozumiem, że główny powód to wrzucenie reklamy?

#14 Guest_goszcz

Guest_goszcz
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2018 - 17:42

Nie sądzę żeby tak było, problemy związane z prawem nieruchomości się powtarzają, więc zawsze przyda się jakieś polecenie. Nie chcę iść na ślepo do byle jakiego prawnika, który mnie oskubie, a też mam podobną umowę do obgadania i chciałbym, żeby zerknął na nią ktoś kompetentny. Ja z chęcią skorzysta,m z tych opinii.

#15 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 13:11

W prawie budowlanym specjalizuje się Pani mecenas Izabela Kontek i muszę powiedzieć, że ona naprawdę wie co i jak w tych kwestiach... Myślę, że warto by było gdybyś spróbował zadzwonić do niej i zapytać ile kosztowałoby takie sprawdzenie umowy, ale z tego co sam wiem, jest to dużo tańsze niż kwota, którą podałeś w poście. Generalnie prawniczka bardzo młoda i bez oszałamiającego doświadczenia, ale właśnie dzięki temu jest u niej aż tak tanio, a sama Pani Iza braki w doświadczeniu nadrabia imponującą wiedzą prawniczą i umiejętnościami. Moim zdaniem warto spróbować.

#16 Guest_RudyKangur

Guest_RudyKangur
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2018 - 21:36

Ja dużo taniej podobną rzecz zrobiłem u mecenasa Igora Klimkowskiego. Właściwie wszystko odbyło się błyskawicznie i bezproblemowo. Myślę, że warto rozważyć umówienie się do niego. Można go znaleźć pod telefonem 600 365 228 

#17 Guest_Różczka

Guest_Różczka
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2018 - 12:12

A to rzeczywiście - Pani Kontek zna się na rzeczy. Myślę, ze konsultacja prawna u niej powinna być niedroga i powinna dać Ci jednoznaczną odpowiedź co i jak. Warto w takich sprawach wszystko przemyśleć i skonsultować się się ze specjalistą - to na pewno lepsze niż popoełnienie jakiegoś głupiego błędu. Ja sam kiedyś miałem okazje być na takiej konsultacji prawnej, właśnie u Pani Izabeli Kontek i bardzo sobie chwalę. To solidna i rzeczowa prawniczka - z Twoim problemem na pewno świetnie sobie poradzi.

#18 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 12 październik 2018 - 14:36

Nie mam dużego doswiadczenia prawnego, ale i ja wiem, że takich rzeczy nie należy zostawiać byle komu. Ja kiedyś byłam na konsultacji prawnej u Pani Izabeli Kontek i bardzo sobie chwale. Spróbuj umówić się do niej.

#19 Guest_Arboretrum

Guest_Arboretrum
  • Goście

Napisano wczoraj, 10:02

Co do mecenasa Igora Klimkowskiego to rzeczywiście tak jak piszę ktoś przede mną - taniej chyba by się nie dało. Generalnie zdecydowanie jest to najkorzystniejsza cenowo opcja w mieście. A moim zdaniem również jedna z najlepszych jeśli chodzi o poziom usług. Sam byłem klientem Pana mecenasa przed dwoma miesiącami i szczerze mówiąc inni znani  mi prawnicy zwyczajnie się do niego nie umywają. Rzetelny, rozsądny prawnik z imponującą wiedzą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych