Skocz do zawartości

Problemy ze wzrokiem

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Załamana

Guest_Załamana
  • Goście

Napisano 28 luty 2011 - 22:53

Prosze o pomoc i powazne odpowiedzi
Niecałe dwa lata temu sasiad mieszkający pode mną zaczął robić awantury, ze moja córka bawi sie wózeczkiem dla lalek i biega po pokoju, pisał skargi do spóldzielni mieszkaniowej, uporczywie walił miotłą w sufit, nawet w momencie kiedy córka przebiegła z pokoju do łazienki, żeby sie załatwić.Ze względu ,że córka zaczynała bac sie reakcji sasiada i żeby zaprzestał składac skargi i dał nam spokój zakazaliśmy córce bawić sie w domu,pozabieralismy wszystkie zabawki, zostawiając tylko ksiązki i pluszaczki. Córka pod wpływem nudy zaczęła codziennie spędzac sporo czasu przed telewizorem.Dzisiaj była z nią u syna w szkole na badaniach okulistycznych ,okazało sie że ma zniszczony wzrok przez długotrwałe wpatrywanie się w telewizor, nie ma szans na wyleczenie, musi nosić okulary na stałe w dodatku dosyc mocne szkła. Córka we wrześniu skończy 6 lat.
Czy w związku z zaistniała sytuacją mogę wystapic do sądu oskarzając sąsiada o : "umyślne spowodowanie utraty zdrowia lub coś podobnego" Okulista jednoznacznie stwierdził że to miało wpływ na wzrok małej.Jesli jest taka szansa prosze podać konkretne art. paragr. które o tym mówia.
Dziekuje za odpowiedzi.

#2 Guest_-praw-piotruśp

Guest_-praw-piotruśp
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 12:23

A kto miał się dzieckiem zajmować, sąsiad czy matka? Kto dopuścił do tego że dziecko całymi dniami siedziało przed tv?
Paragrafy? Proszę bardzo:

Ustawa Kodeks karny z 6 czerwca 1997 r. (Dz.U. z 1997 nr. Nr 88, poz. 553 ze zmian.)
Art. 160.
§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Ustawa Kodeks wykroczeń (Dz.U. 2007 nr 109 poz. 756)
Art. 106.
Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

#3 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 12:02

Należy mieć na uwadze, że problemy ze wzrokiem to nie koniec świata. Jest wiele sposobów dzięki którym można je skorygować. Zalicza się do nich między innymi laserowa korekcja wzroku, czy noszenie okularów korekcyjnych (można je nabyć w sklepie internetowym https://www.twojesoc...lary-korekcyjne )

#4 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 czerwiec 2019 - 06:20

A nie myślałeś może nad soczewkami? Według mnie to dobra opcja i w moim przypadku sprawdziła się świetnie. Na stronie https://coopervision.pl/można znaleźć sporo informacji na temat tego, jak dobrać soczewki w zależności od potrzeb.

#5 Alicjaxxx

Alicjaxxx

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 10:01

Są wady wzroku, które można z powodzeniem laserem korygować. Wiadomo, że to okulista musi ocenić czy dana wada się na taki zabieg kwalifikuje. Ku mojemu zadowoleniu u mnie się dało i taką laserową korekcję wzroku miałam wykonywaną w szpitalu Medicover w Warszawie. Trochę się stresowałam samym zabiegiem, ale zupełnie niepotrzebnie. Jednak te laserowe metody to różnica. Moje okulary już schowane w szufladzie.

#6 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 21:13

Jak problemy ze wzrokiem sie pojawiają, to od razu do okulisty! Jak szukasz dobrego z Krakowa, to polecam bardzo doktora Hanarza -  ma bardzo dobre podejście do pacjenta

#7 oxana

oxana

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 13:28

Najważniejsze jest to, żeby zaleźć dobrego specjalistę-okulistę. Nie wiem skąd jesteście, ale warto sobie sprawdzić klinikę okulistyczną w Krakowie vidiummedica (https://vidiummedica.pl), mają bardzo dobrych specjalistów. Wykonują laserową korekcję wzrostu, leczą zaćmę, w zespole mają też okulistę dziecięcego.

#8 kerryjane72

kerryjane72

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 październik 2019 - 07:34

Na pewno warto wybrac się do lekarza po poradę, odpowiednią diagnoze. Myślę, że na wiele problemów pomoże wam klinika Blikpol https://blikpol.pl/l...korekcja-wzrokuZapoznajcie się z ich szeroką ofertą. Między innymi znajdziecie tu laserową korekcje wzroku. Dzięki niej będziecie mogli zrezygnować zarówno z soczewek jak i z okularów:)

#9 Kaczmar

Kaczmar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 09 październik 2019 - 13:58

dzisiaj wszyscy maja problem ze wzrokiem bo wszyscy siedzą przed komputerami

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych