Skocz do zawartości


Problemy ze wzrokiem


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Załamana

Guest_Załamana
 • Goście

Napisano 28 luty 2011 - 22:53

Prosze o pomoc i powazne odpowiedzi
Niecałe dwa lata temu sasiad mieszkający pode mną zaczął robić awantury, ze moja córka bawi sie wózeczkiem dla lalek i biega po pokoju, pisał skargi do spóldzielni mieszkaniowej, uporczywie walił miotłą w sufit, nawet w momencie kiedy córka przebiegła z pokoju do łazienki, żeby sie załatwić.Ze względu ,że córka zaczynała bac sie reakcji sasiada i żeby zaprzestał składac skargi i dał nam spokój zakazaliśmy córce bawić sie w domu,pozabieralismy wszystkie zabawki, zostawiając tylko ksiązki i pluszaczki. Córka pod wpływem nudy zaczęła codziennie spędzac sporo czasu przed telewizorem.Dzisiaj była z nią u syna w szkole na badaniach okulistycznych ,okazało sie że ma zniszczony wzrok przez długotrwałe wpatrywanie się w telewizor, nie ma szans na wyleczenie, musi nosić okulary na stałe w dodatku dosyc mocne szkła. Córka we wrześniu skończy 6 lat.
Czy w związku z zaistniała sytuacją mogę wystapic do sądu oskarzając sąsiada o : "umyślne spowodowanie utraty zdrowia lub coś podobnego" Okulista jednoznacznie stwierdził że to miało wpływ na wzrok małej.Jesli jest taka szansa prosze podać konkretne art. paragr. które o tym mówia.
Dziekuje za odpowiedzi.

#2 Guest_-praw-piotruśp

Guest_-praw-piotruśp
 • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 12:23

A kto miał się dzieckiem zajmować, sąsiad czy matka? Kto dopuścił do tego że dziecko całymi dniami siedziało przed tv?
Paragrafy? Proszę bardzo:

Ustawa Kodeks karny z 6 czerwca 1997 r. (Dz.U. z 1997 nr. Nr 88, poz. 553 ze zmian.)
Art. 160.
§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Ustawa Kodeks wykroczeń (Dz.U. 2007 nr 109 poz. 756)
Art. 106.
Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

#3 maciek_p

maciek_p

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 265 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 12:02

Należy mieć na uwadze, że problemy ze wzrokiem to nie koniec świata. Jest wiele sposobów dzięki którym można je skorygować. Zalicza się do nich między innymi laserowa korekcja wzroku, czy noszenie okularów korekcyjnych (można je nabyć w sklepie internetowym https://www.twojesoc...lary-korekcyjne )#4 Jarecki85

Jarecki85

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 187 postów
 • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 czerwiec 2019 - 06:20

A nie myślałeś może nad soczewkami? Według mnie to dobra opcja i w moim przypadku sprawdziła się świetnie. Na stronie https://coopervision.pl/można znaleźć sporo informacji na temat tego, jak dobrać soczewki w zależności od potrzeb.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych