Skocz do zawartości

oszuści mieszkaniowi

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 14:02

Witam mam pytanie czy podpisując umowe przedwstepna u notariusza jestem zabezpieczona ze odzyskam zadakek czy zaliczke??? Mam straszny problem poniewaz wlasciciele mieszkania ktore chce kupic chca abym przy tej umowie wplacila im pol ceny mieszkania ponad 100 tys. oczywiscie naciskaja aby umowe podpisac jak najszybciej tlumacza sie tylko jak moga zeby wszystko odbylo sie w przeciagu 1, 2 dni. Dodam ze mieszkanie jest spoldzielcze miszka w nim malzenstwo a wlascicielem sa rodzice. Mieszkanie kupili w 2001 roku od poprzedniego wlasciciela ktory mieszkal w nim od 1991 roku, mieszkanie bylo wtedy zadluzone i czesc pieniedzy wplacali do komornika. W pozniejszych latach mieszkanie bylo zadluzone brali go pod zastaw innego ( po 2001 roku) kredyt zostal splacony 2 lata temu (przedstawili nam zaswiadczenie z banku)
Pomimo tego nie jest zalozona Ksiega Wieczysta - tak twierdza oni, a spoldzielnia wydala zaswiadczenie ze nic o tym nie wie. Prosze o odpowiedz czy dajac tak wielka zaliczke mam szanse jej zwrotu

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 14:27

chyba chca cie w cos zlego wrobic ,ja bym takiej zaliczki nie wplacila i nie spieszyla sie poki mieszkanie nie bedzie puste bez lokatora i wyjasnione wszstkie dkomumenty .Uwazaj !!!!

#3 Guest_-praw-kempi82

Guest_-praw-kempi82
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 19:43

Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy...

Wysokość zaliczki jest zdecydowanie zbyt wysoka. Poza tym lepiej, żeby to był zadatek przekazany w chwili zawierania umowy przedwstępnej i oczywiście potwierdzony na piśmie.

#4 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 22:13

rozmawiałam z notariuszami kazdy ma rozne teorie, ale chyba najlepszym zabezpieczeniem jest przy umowie przedwstepnej u notariusza wystapienie (jeszcze przez sprzedajacego) o zalozenie Ksiegi Wieczystej wraz z zalaczeniem ze wplacamy tak duzy (100 tys) zadatek / zaliczke to odrazu podobno pojdzie do sadu i do spółdzielni inf. Tylko czy to wpełni zabezpieczy moje pieniądze???

#5 Guest_KASIA

Guest_KASIA
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2010 - 01:20

Bardzo proszę o odpowiedz i porade...

#6 Guest_nova

Guest_nova
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2010 - 21:48

Nie kupuj mieszkania z lokatorami . Ja tak zrobiłam nieswiadomie zresztą bo zawierzylam ' niby ' znajomemu . Nie sprawdzilam w ADM Spółdziekni , notariusz nie żądał pisma o wymeldowaniu wszystkich lokatorów i po fakcie , czyli po podpisaniu aktu notarialnego okazało się że mam na głowie lokarora. Tylko dzięki dobrym radom Pań z UM udalo mi się sprawę zakończyć w ustawowym okresie .Sprawdż wszystko!!!!

#7 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2010 - 22:01

z zameldowaniem spoko bylam w administracji powiedzili mi tak jak wczesniej wlasciciele ze nikt nie jest zameldowany no chyba ze do nich nie dotarlo Urzedu Miasta.
Najbardziej mi chodzi o ta wysoka zaliczke jest ona tak wysoka ze kazdy wytrzeszcza oczy jak mu mowie ze wlasciciel tyle rząda:(
Nie wiem juz sama co robic bo mieszkanie strasznie mi sie podoba i nie chce pozniej zalowac ze go nie kupie no z drugiej strony bardzo bym byla wdzieczna jakby ktos mi powiedzial jak moge zabezpieczyc te pieniadze aby ich nie stracic.
Czy wystarczy zalozyc Ksiege i zlozyc wniosek przy umowie przedwstepnej u notariusza?????

#8 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2010 - 19:43

Skoro mieszkanie nie ma księgi to i skutecznego zabezpieczenia wpłaconej zaliczki lub zadatku nie ma.

Na podstawie umowy przedwstępnej Pani księgi nie założy. Z wnioskiem o założenie księgi mogą wystąpić tylko obecni właściciele - co z uwagi na dziwny pośpiech na pewno nie będzie ich interesowało. Założenie księgi wymaga zazwyczaj dużo czasu.

#9 Guest_Pośrednik nieruchomości w-wa

Guest_Pośrednik nieruchomości w-wa
  • Goście

Napisano 13 październik 2010 - 12:00

Mocno przerażające są odpowiedzi na zadane przez internautkę pytania.
Opisana przez nią sytuacja z całą pewnością jest skomplikowana. W "standardowym" przypadku bez dokładnej analizy dokumentów nieruchomości [podstawa prawna nabycia, zaświadczenie do sprzedaży ze sp-ni] nic absolutnie nie da się zawyrokować. A ten przypadek z całą pewnością nie jest standardowy.

Przeraża mnie ilość osób które "autokratycznie" dają rady, często rady opierające się na wiedzy zdobytej w wyniku oglądania polskich telenowel.

Ale nie mogłem wręcz uwierzyć czytając opinię osoby podającej się za prawnika. Panie "mecenasie"!!! Czy rzeczywiście jest tak, że nie słyszał Pan o innym sposobie zabezpieczenia roszczenia niż zapis w KW? A jeśli już zapis, to w którym dziale? Bo jeśli w III to możemy tam umieścić jedynie informację o roszczeniu wypełnienia postanowień umowy przedwstęnej. A Pan miał zapewne na myśli zapis w dziale IV, tylko na jakiej podstawie chce Pan wpisywać hipotekę??? Zakładając oczywiście że KW istnieje... Panie "mecenasie", albo kupił Pan uprawnienia na bazarze, albo wcale nie jest Pan takim durniem jak wynikało by to z Pana wypowiedzi, tylko wykorzystuje Pan tego rodzaju fora do kryptoreklamy... A potem się dziwić że w narodzie jest taka opinia o prawnikach... Wstyd mi za Pana.

#10 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 13 październik 2010 - 13:34

Zawsze unikam odpowiedzi na tego typu posty jak ten wyżej, ale w tym momencie przekracza Pan nie tylko zasady dobrego wychowania, ale wręcz znieważa mnie Pan.

Na bazarze to może sobie Pan kupić ziemniaki. Nie ma Pan nawet na tyle odwagi, aby zarejestrować się na portalu, a chce mi Pan prawić kazania? W utarczki słowne jaki z Pana wielki prawnik wdawać się nie będę, bo to nie ma sensu. Mógłbym przecież krótko jak Pan poprawić pare dyrdymałów, że "gdyby była księga" to Pan o hipotece umownej pewnie nie słyszał.

Inne formy zabezpieczenia? Pewnie, że są - tylko mówimy o "skutecznych" formach zabezpieczenia. Jeśli uważa Pan, że są skuteczne formy w przypadku gdy lokal nie posiada księgi wieczystej - to cóż - ma Pana prawo tak sądzić. Moje prawo sądzić odmiennie. A kto ma rację zweryfikują klienci i rynek.

Żegnam, bez odpowiedzi.

#11 Guest_-praw-tadeusz52

Guest_-praw-tadeusz52
  • Goście

Napisano 13 październik 2010 - 17:28

Witam,
skąd "w narodzie" przekonanie, że jakoby anonimowo możemy wpisać na dowolnym forum dowolną bzdurę i uwłaczć przy tej okazji innym uczestnikom forum?.......?
Ciekawi mnie stanowisko i podjęte działania przez administratora........

#12 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 14 październik 2010 - 15:00

Bez ksiegi wieczystej nie masz gwarancji czy mieszkanie jest czyste , mozeswz isc do spoldzielni i tam sie dowiedziec badz zalozyc ksiege .
Poczytaj o zaliczku i zadatku niby to samo ale rozni sie diametralnie .
Jedno jest zwracane w takiej samej kwocie a drugie 2x wieksze czyli dasz im 100tys nie wywiaza sie z umowy oddaja 200tys . Ale jak dla mnie taka zaliczka to smiech na sali 10 tys to chyba maksymalna kwota jaka mozna dac , powiedz im ze innego kretyna nie znajda , ja osobiscie chcialem kupic mieszkanie od najemcy chcial 3/4 wartosci mieszkania na ''wykup'' podobna sytuacja co twoja 0 gwarancji i zrezygnowalem i mieszkanie jest enty miesiac juz w ogloszeniach .
Mozesz isc do prawnika spisac naprawde ladna umowe przedwstepna gdzie tylko ty bedziesz zabpezpieczona i w tym przypadku tylko ty bo ty dajesz taka kwote w ciemno .
Musi tam byc napisane wiele rzeczy jak :
Brak zadluzenia
Sprzedajacy potwierdzaq ze jest jedynym wlascicielem tego mieszkania (jak ma na pol z zona to oboje musza byc u notariusza)
W mieszkaniu zameldowana jest osoba ...... ktora zobowiazuje sie wymeldowac w terminie do ....

Jest tego naprawde pelno jak bylem u prawnika w mojej sprawie to zbladlem ile musialb ym wypisac punktow w umowie
Jak dla mnie nie masz co ryzykowac a tymbardziej sie spieszyc bo tylko na tym stracisz

#13 Guest_-praw-lewanna

Guest_-praw-lewanna
  • Goście

Napisano 14 październik 2010 - 20:18

Także jestem zdania że to bezczelność, a przede wszystkim brak dobrego wychowania!

Osoba zarejestrowała się jako pośrednik nieruchomości i nie mam pojęcia po co właściwie zabrał głos na forum skoro nie udzielił żadnej odpowiedzi.

Za nieprzestrzeganie netykiety proponuję bana.

#14 Guest_Oszukany

Guest_Oszukany
  • Goście

Napisano wczoraj, 12:52

Oferix – Anna Drągowska, Towarowa 20B, 10-417 Olsztyn, REGON 367928090 , tel. 506 044 893, adres e-mail: oferix@onet.pl MIESZKANIA NIE ISTNIEJĄ UWAGA OSZUSTWO OLX

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych