Skocz do zawartości

Reklamacja okien PCV

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-bg_2001

Guest_-praw-bg_2001
  • Goście

Napisano 06 marzec 2010 - 21:26

Zgłosiłam się do firmy w celu zamowienia okien PCV w kolorze białym. Zwracałam firmie uwagę, że zalezy mi na śnieżnej bieli okien, pasującej do białych kaloryferow oraz scian. Zostalam zapewniona, ze okna spelnia moje oczekiwania. Zostala podpisana standardowa umowa, wplacony zadatek. W momencie montazu okazalo sie, ze biel okien daleka jest od moich oczekiwan. Kolor okien jest " brudno biały" i bez połysku. Niemal w kazdym oknie uszczelki sa nierowne ( podwiniete)> jedynie klamki okazaly sie w kolorze snieznej bieli. Do tego ekipa przykrecila parapety zewnetrzne nie pod skrzydlo a do okna. W momencie mojej wizyty w mieszkaniu poprosilam o natychmiastowe zaprzestanie prac. Szef firmy nie poczuwa sie do odpowiedzialnosci tlumaczac, ze firma Aluplast robi tylko okna w takim odcieniu, o tym fakcie wczesniej nie zostalam poinformowana a przeciez prosilam o sniezna biel z polyskiem.
Prosze o rade, jak rozwiazac te sprawe. Firma grozi pozwem sadowym i zada uregulowania naleznosci za usluge.

Dziekuje

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 17:51

A nie oglądała Pani katalogu, salonu wystawowego przed dokonaniem zakupu? Jeśli faktycznie nie ma żadnego innego odcienia bieli to trudno będzie wykazać, że okno jest niezgodne z umową.

#3 Guest_-praw-bg_2001

Guest_-praw-bg_2001
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 22:56

CYTAT(Admin-Łukasz @ 7.03.2010, 16:51) A nie oglądała Pani katalogu, salonu wystawowego przed dokonaniem zakupu? Jeśli faktycznie nie ma żadnego innego odcienia bieli to trudno będzie wykazać, że okno jest niezgodne z umową.

Widziałam okno zamontowane w punkcie sprzedazy, ale w tamtych warunkach wygladalo na biale. te zamontoane tez wygladaja na biale...ale to jest inna biel niz kaloryfery i sciany a katalog nie oddaje kolorow do konca zgodnych z realnymi. wydaje mi sie, ze sprzedawca powinien poinformowac mnie o jakosci koloru bialego. byl w mieszkaniu 2 razy, widzial do czego okna maja pasowac. poza tym robiac teraz rekonesans w innych punkach sprzedazy dostaje informacje ze aluplast ma specyficzna biel i np. firma veka ma biel sniezna a aluplast wlasnie brudno, sam przedstawiciel sttwerdzil ( niestety po fakcie) ze faktycznie nie posiada sniezno bialych okien. uwazam, ze ukryto informacje o produkcie ( o specyficznej plecie kolorow), przedstawiciel chcial okna sprzedac a teraz sie miga. wiedzial do czego maja pasowac i wiedzial, ze jezeli kolor nie bedzie odpowiedni to nie zakupie tych okien. uwazam, ze z premedytacja wprowadzil mnie w blad.

#4 Guest_-praw-tadeusz52

Guest_-praw-tadeusz52
  • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 10:54

Witam,
przyznam, że jak czytam o problemach które sobie sami stwarzamy pełną beztroską w postepowaniu...... to zgrzytam.....
CYTATZostala podpisana standardowa umowa
skąd niby może Pani wiedzieć co to jest stndardowa umowa w tej sprawie?.....?
Co to za standardy skoro nie została zapisana w niej nazwa koloru który chciała Pani zakupić???
Zupełnie na marginesie podpowiem Pani, że wszystkie (ponad milion) kolory mają przypisane numery....

#5 Guest_-praw-bg_2001

Guest_-praw-bg_2001
  • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 22:30

na umowe brak jest podanego koloru a nawet profilu okna, ktory wybralam. procz koloru glownie listw przyokiennych, kazde okna ma podwiniete uszczelki w wielu miejsca. eh....czy mozecie sluzyc jakas rada w tej sytuacji?

#6 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 09 marzec 2010 - 23:28

W razie sporu sądowego wszlkie rozstrzygnięcie sądu jest tu możliwe - będzie decydowała tutaj zwykła kwestia dowodowa. Gdybym miał obiektywnie oceniać sytuację to większe szanse na sprzedawca - obawiam się bowiem, że mamy tutaj do czynienia z błędnym wyobrażeniem po stronie kupującego co do cech produktu.

#7 Guest_Andzia24

Guest_Andzia24
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 17:18

Witam!! Mam problem, w zeszłym roku były zakładane nowe okna pcv. Mieszkanie wynajmowałam przez prawie dwa lata ale jeszcze z innymi obcymi osobami które mieszkały w felernym pokoju. Po jakimś czasie szyba pękła bezdźwięcznie i nikt niczego nie zauważył, bo okna były zasłonięte roletami. Natomiast firma która zakładała okna bez sprawdzenia i obejrzenia stwierdzili przez telefon że na gwarancji tego nie zrobią bo to na pewno przez złe użytkowanie. Czy można to za reklamować i czy powinni to uznać?? Proszę pomóżcie bo jak nic z tego nie wyjdzie będę musiałą oddać właścicielce pieniądze za całe drzwi balkonowe, mimo iż nie mieszkałam w tym pokoju :(

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2019 - 11:19

a czy ktos z was kupowal okna od internationalwindows.pl? Jakie macie zdanie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych