Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycena i klasyfikacja opłat za przesyłki

cena nabycia wycena przesyłka

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 10:24

Czy koszt przesyłki zakupionego majątku trwałego księgujecie w paragrafie zakupu np.4210 czy usług 4300?W artykule ostatniego poradnika RB Pan Wieczorek pisze, że przesyłkę książki do biblioteki (014) należy księgować razem z książką w par. 4240 aby wycenić towar w cenie nabycia.Ponieważ cena nabycia to cena zakupu + dostawy + montażu itp to zgadzam się że przy wycenie należy zsumować te koszty, ale czy w klasyfikacji nie powinny być ujęte w osobnych paragrafach?

#2 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3031 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 20 kwiecień 2012 - 10:40

wypowiedzi p.Wieczorka już dawno sobie odpuściłam, nie jest on jak dla mnie autorytetem z rachunkowości budżetowej

#3 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 12:04

snejk piszesz tak -"Czy koszt przesyłki zakupionego majątku trwałego " - majątek trwały to majątek trwały a ty piszesz o książkach,towarach....może się czepiam ale brak precyzyjnego określenia wprowadza w błąd.Dla mnie majątek trwały to środek trwały i wtedy rzeczywiscie powiększam jego wartość o wszystkie koszty związane z jego zdatnością do użytku,przed wprowadzeniem na stan,zgodnie z definicją środka trwałego

#4 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 06:19

Dla mnie majątek trwały to środek trwały i wtedy rzeczywiscie powiększam jego wartość o wszystkie koszty związane z jego zdatnością do użytku,przed wprowadzeniem na stan,zgodnie z definicją środka trwałego

Agnieszko, w artykule jest o książkach przyjmowanych na 014, a mi chodzi rzeczywiście o środki trwałe (011/013), ale nie w kontekście zwiększenia wartości bo to wynika z ceny nabycia, ale o klasyfikowanie wydatku przesyłki do paragrafu.Czy przesyłkę ŚT księgujecie na par.4210?

#5 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 07:22

Przesyłkę środków trwałych księguję na środki trwałe,dlaczego miałabym ksiegować na 421?Ale jesli kupuję coś(?) z §421 to przesyłkę księguję na §430

#6 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3031 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 07:33

Ale jesli kupuję coś(?) z §421 to przesyłkę księguję na §430

tak samoDołączona grafika

#7 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 08:46

No bingo, o to mi chodzi, starałem się napisać w miarę zrozumiale, co innego konta, a co innego klasyfikacja. Autor artykułu pisze inaczej, byłem ciekaw innych opinii, ale dość wąskie jest tu grono wypowiadających się. Dołączona grafika Z całym szacunkiem.

#8 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3031 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 08:56

oooooooo snejk ale fajną masz paszczęDołączona grafika kurcze przystojniak z ciebieDołączona grafika

#9 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 09:20

snejk kurcze! tzn..........gadzie! (sorryDołączona grafika ) Ojej no boję się ciebie!!!

#10 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 13:59

oooooooo snejk ale fajną masz paszczęDołączona grafika kurcze przystojniak z ciebieDołączona grafika

hehe wiem i ten szczery uśmiech Dołączona grafika

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cena, nabycia, wycena, przesyłka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych