Skocz do zawartości


Zdjęcie

stała obsługa prawna, obowiązek podatkowy


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam

Adam

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 602 postów

Napisano 16 kwiecień 2014 - 11:43

Dzień dobry, nasza kancelaria prawna, która jest podatnikiem VAT, świadczy usługę stałej obsługi prawnej na rzecz przedsiębiorstwa produkcyjnego. Z zawartej umowy między stronami wynika, że rozliczenia z tytułu świadczonej na stałe obsługi są dokonywane co trzy miesiące. Za usługi świadczone od kwietnia do czerwca 2014 r. kancelaria wystawiła fakturę 3 kwietnia z terminem płatności do 24 kwietnia. Moje pytanie, czy obowiązek podatkowy powstał 3 kwietnia, czyli w dacie wystawienia faktury?



#2 Guest_ARUM

Guest_ARUM
  • Goście

Napisano 23 październik 2014 - 15:26

przy stałej obsłudze prawnej obowiązek powstanie w dacie faktury, czyli 3 kwietnia (art 19a ust. 5 pkt 4 ustawy VAT)

A jeżeli z akichś względów faktura nie zostanie wystawiona aż do daty płatności, czyli do 24 kwietnia, to obowiązek podatkowy powstanie na datę płatności (art. 19a ust. 7 ustawy VAT)



#3 Guest_marek33

Guest_marek33
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2016 - 10:32

Jak na razie chwalę sobie współpracę z kancelarią Tomasza Klimka ( tomaszklimek.com). Produkujemy w Polsce steropian i sprzedaję austriackim firmom. Prowadzę handel międzynarodowy i kancelaria prowadzi większość naszych moich spraw. Dotrzymują terminów, można liczyć na kontakt praktycznie zawsze o każdej porze, wysoki standard obsługi.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych