Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrola policyjna - co może policjant

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102605 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:26

Policjant może zatrzymać pojazd do kontroli bez konkretnej przyczyny. A kiedy policjanci mają prawo przeszukać samochód?

Powrót do artykułu: Kontrola policyjna - co może policjant

#2 Guest_ignosio

Guest_ignosio
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:28

Nie boje się kontroli od kiedy sobie iCoyote na smartfona ściągnąłem, wszystko pokazane dokładnie i czytelne. Widze każdą przeszkodę drogową z odpowiednim wyprzedzeniem.

#3 Guest_Polo

Guest_Polo
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 23:47

Pies w Polsce = Bóg , ale żeby być psem to trzeba w sobie mieć mendę do jebania ludzi ! Chorągiewka kiedyś wiała na ZSRR i milicjantów a teraz na EU policjantów co = psy uciskające naród ! Na szacunek społeczny trzeba sobie zapracować , co obecnym kundlom za bardzo nie wychodzi !

#4 miloshobloczek

miloshobloczek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaLondon

Napisano 29 grudzień 2016 - 23:55

Fajny rzeczowy artykuł, zaskoczyła mnie nawet jedna rzecz :)

#5 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 14:42

Tak dla jasności...Policja sprawdza trzeźwość kierowcy na podstawie art. 129 ust. 2 pkt 3 ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.). Jednak o trybie przeprowadzenia takiego badania mówi art. 129i, wprowadzony do kodeksu drogowego 19 stycznia 2013 r.: odsyła on do ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (t.j. Dz.U. z 2007 r. nr 70, poz. 473 ze zm.). Natomiast według ustawy antyalkoholowej można przeprowadzić badanie trzeźwości tylko w dwóch wypadkach: – art. 401 ust. 1 i 2 – przed przyjęciem do izby wytrzeźwień – art. 47 – w razie podejrzenia, że przestępstwo zostało popełnione po spożyciu alkoholu

#6 Guest_obywatel

Guest_obywatel
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 17:37

Tak dla jasności, w Rosji i Ukrainie obywatel ma większe prawa. Nie znalazłem w artykule, kiedy policja ma prawo przeszukać samochód.

#7 AlicjaM

AlicjaM

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 czerwiec 2019 - 12:04

Z tego co wiem prawo samo nie określa dokładnie, kiedy policja ma prawo rzeczywiście przeszukać samochód. Stąd jest to przedmiotem wielu sporów.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2019 - 16:13

Tak dla jasności mam pytanie co to jest teren zabudowany bo jak już ktoś się mądrzy i pisze co może policjant to niech wyraża się właściwie.. Obszar zabudowany a nie teren

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych