Skocz do zawartości

Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

okna oknoplast drutex wymiana okien

439 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Denis

Guest_Denis
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2015 - 09:52

Mam w domu okna, zakupione w firmie skladokienopole.pl Są bardzo ładne i nie potrzebują konserwacji. Nie żałuje wyboru
Poza tym nie ma kłopotów z rozszczelnianiem (okna jakie miałem wcześniej pod tym względem szwankowały).Ogólnie duży plus.      

#82 Guest_cecyl

Guest_cecyl
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2015 - 20:46

Jak dla mnie drutex jest zdecydowanie najlepszym producentem w tej chwili. Zarówno w domu, jak i w  wynajmowanym mieszkaniu mam ich okna i dają radę. Nie trzeba regulować, nic poprawiać w ogóle.

#83 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 19:39

Witam 

może i okna firmy drutex są tanie ale radziłbym się zastanowić nad kupnem, po zakupie trzeba liczyć się z tym że człowiek z każdą usterką pozostaje sam sobie. Żadnego zainteresowania z firmy, ja reklamowałem już dwukrotnie za każdym razem otrzymywałem lakoniczną odpowiedź "uszkodzenie mechaniczne". Naprawdę przestrzegam!!!

#84 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 10:22

No, ale może właśnie masz uszkodzenie mechaniczne, albo przy montażu ktoś dał ciała. Też mam od nich okna i miałem problem z okuciem, ale doświadczenia mam wręcz przeciwne. Firma gdzie kupiłem przyjęła zgłoszenie a za dosłownie chyba z tydzień serwis drutexu był u mnie. Jak się okazało potrzebna była tylko regulacja. Ja tam więc bardzo polecam. Zdecydowany pozytyw

#85 Guest_sajma

Guest_sajma
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2015 - 16:14

No, ale może właśnie masz uszkodzenie mechaniczne, albo przy montażu ktoś dał ciała. Też mam od nich okna i miałem problem z okuciem, ale doświadczenia mam wręcz przeciwne. Firma gdzie kupiłem przyjęła zgłoszenie a za dosłownie chyba z tydzień serwis drutexu był u mnie. Jak się okazało potrzebna była tylko regulacja. Ja tam więc bardzo polecam. Zdecydowany pozytyw

no własnie widzisz, drutex ma problem z reklamacjami, okna oszczedzone na jakosci maja sporo awarii, nie mowie ze wszedzie ale to sie niestety zdarza nagminnie. Najgorzej jest jak Ci się okno nie domyka albo instalatorzy pozostawiaja je bez regulacji. Potem czekasz tydzien ale okno musi byc otwarte

#86 Guest_bartkus

Guest_bartkus
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 11:14

Jak wygląda kwestia wykorzystania profili typu veka albo aluplast? Czy to ma znaczenie przy cenie okien albo powinno być brane pod uwage przy dokonywaniu zakupu?

#87 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2016 - 23:07

Na Polskim rynku są dwie firmy które w swej ofercie posiadają OKNA. Pierwsza to Oknoplast Kraków (uwaga na firmy o nazwie Oknoplast, które produkują produkty oknopodobne), oraz Schüco. Wszelkie pozostałe firmy produkują powiedzmy okna z małej litery.

Jeśli nie chcesz mieć problemów polecam te dwie firmy. Wszelki złe opinie na ich temat są wymysłem albo kombinatorstwem sprzedawców. Sprawdźcie czy wasze okna są tymi którymi zamówiliście (certyfikat producenta). Jestem serwisantem stolarki,  wiele widziałem i wile oszukanych "okien" naprawiałem.

Warto zapłacić może 3% więcej za prawdziwe okna i spać spokojnie, niż później wydawać na serwis. Zresztą dzięki innym firmą mam co naprawiać i zarabiam:-)

#88 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:37

Firm produkujących okien jest sporo. Ja  wybrałem trochę inna firmę .Równie znaną ( swoją drogą to dziwię się troche,że nie wzięliście jej pod uwagę w swoich zestawieniach). Jest to firma Budvar: http://www.budvarcentrum.pl/- tutaj jest ich strona. Obecnie zajmuja się produkcją wysokiej jakości okien. Firma ma duże doświadczenie, na rynku istnieje już ponad 20 lat. Może ceny nie są najniższe ale okna mają bardzo dobre wykonanie, firma posiada świetny serwis oraz usługi gwarancyjne. Zdecydowaliśmy się  u siebie na komplet drewnianych okien w energooszczednej technologii pasywnej. Posiadały gwarancję 5 letnią ale za dodatkową niewielka opłatą przedłużyliśmy ją do ponad 15 lat. Firma jest pewna swoich produktów bo w innym przypadku nie dawałaby takiej długiej gwarancji. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#89 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2016 - 15:54

drutex ma swoja renome no i ode mnie nie mam zastrzeżeń – z oknami mi się nic nie dzieje, mam drewniane sosnowe, od roku czasu i wszystko gra wiec jak będę teraz wymienial jeszcze okna na pietrze to tez od nich wezme

#90 natka44

natka44

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 16:48

My 2 lata do tyłu postawiliśmy na okna z roletami zewnętrznymi z Oknoplastu i nic się z nimi złego nie dzieje, ale może to też dużo zależy od montażu.

#91 Guest_ricco

Guest_ricco
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:31

oczywiscie, ze wiele zalezy od montazu, to podstawa. Mozesz mieć najlepsze okna za 100000 a i tak jesli masz zle założony montaż okien to będą sie tworzyć mostki termiczne i nie odczujesz różnicy. 

#92 Guest_gienek

Guest_gienek
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 15:34

oczywiscie, ze wiele zalezy od montazu, to podstawa. Mozesz mieć najlepsze okna za 100000 a i tak jesli masz zle założony montaż okien to będą sie tworzyć mostki termiczne i nie odczujesz różnicy. 

to prawda, niestety ale na firmy trzeba solidnie zwracać uwage, wystarzy, ze przy montażu niedokładnie się oczysci otwór okienny, powstają luzy przez które wprowadza się ciepło. 

Swoją drogą oknoplast podał już raz kilka fajnych wyznaczników dobrego montazu

#93 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 02 luty 2016 - 15:10

Pytanie postawione jakby tylko te dwie firmy się liczyły na rynku. Poczytajcie i porównajcie ofertę ich z innymi, macie inne duże i znane firmy chociażby ktoś wspomniał o Budvar - http://www.budvarcentrum.pl/- duża Polska firma, która pod względem jakości nie ustępuje żadnej z tych firm. Warto też poświęcić dzień i podjechać bezpośrednio do przedstawicielstwa i zobaczyć okna czy ramy na żywo.

#94 Guest_Paulo90

Guest_Paulo90
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 16:01

właśnie chce zamówić sobie okna od drutexu (okna drewno) i widzę, że pozytywnie… ile czasu tak w praktyce potrzebują od zamówienia do montażu? Jak ma ktoś z nimi doświadczenie to dajcie znać czy są szybcy

#95 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 17 luty 2016 - 08:54

My okna zamawialiśmy również w firmie krakowskiej. Z tym,ze mniej znanej ( Ekoplaście - mają swoje biuro na Wrobela). Można się z nimi umówić na bezpłatny wymiar oraz wycenę. Na okna nie czekaliśmy długo. Było to jakieś dwa tygodnie. Wstawiali nam okna wraz z parapetami a potem jeszcze rolety. Jestem zadowolony z wykonania bo wszystko zostało zrealizowane bardzo szybko. O wiele bardziej jestem zadowolony osobiście z ich usług niż z usług ekipy, która przeprowadzała nam remont w mieszkaniu ( Ci to dopiero się grzebali...).

Wybrailśmy okna w technologii energooszczędnej . Konkretnie ten model:

http://www.ekoplast-...prestige-thermo

#96 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 17 luty 2016 - 09:05

Ja od kilku lat mam Drutex i jestem zadowolony.

Always look on the bright side of life!

#97 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 04:38

Okna Oknoplast Kraków

#98 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 04:53

jestem posiadaczem okien Platinium Evolution Oknoplast Kraków od ponad czterech lat w nowym domu w ltorym jeszcze nie mieszkam.I chyba nie wybralabym ich pokaz drugi.Obecnie czekam na rozpatrzenie reklamacji,jedno z jedenastu okien sprawia problem od samego początku,na dzien dzisiejszy nadaje się do demontażu i do śmietnika.Firma w której zakupiłam okna z montażem też nie błyszczy jakością usług.Czekam na rozpatrzenie( pisemna reklamacja złożona 9 lutego 2016).A żeby było śmiesznie to w sobotę 20 lutego zadzwonił Pan w sprawie wymiany wadliwych uszczelek we wszystkich oknach!!!! I nie ma to związku ze złożoną przeze mnie reklamacją.Za okna zapłaciłam 15 tysięcy złotych i szału brak:-(Dam wam znać jak to się zakończyło...

#99 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 26 luty 2016 - 09:57

Ja tez mam drutexy i to od 11 lat. Spoko, nic się nie dzieje. Kolor pozostał taki jaki był, nie wieje, nie dmucha, nie cieknie, nie skrapla się i jest ciepło. Czego więcej chcieć??? Jak ktoś chce przepłacać, o spoko, niech sobie kupi np. oknoplast, ale wcale nie mają lepszych okien (szwagier ma), ale za to dużo dużo droższe.

#100 Majeczka11

Majeczka11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 luty 2016 - 12:05

Obydwie firmy są dobre, ja to bym się skupiła raczej nad wyborem budowlańców którzy ci nie spartolą ścian, bo było już kilka przypadków, że po wymianie okien ludzie mieli elewacje domu do malowania ;]

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okna, oknoplast, drutex, wymiana okien

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych