Skocz do zawartości

Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

okna oknoplast drutex wymiana okien

437 odpowiedzi w tym temacie

#381 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2018 - 13:11

Ja mam Drutex i sobie chwalę

#382 Kamil147

Kamil147

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 sierpień 2018 - 13:12

Też miałem ten dylemat. Sprawdzałem dużo firm i specjalnej różnicy nie ma

#383 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2018 - 11:59

Ja mam aluminiowe Alumex - największe o wymiarach 4,20x2,60 Pięknie wyglądają i są ciepłe. 

#384 Guest_Hiro

Guest_Hiro
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2018 - 17:51

Jeśli chodzi o większą ilość światła w domu, to Pixele są tak skonstruowane, że do pomieszczenia wpadałoo 22% więcej światła. To działa w ten sposób, że mają węższe oraz niżej położone skrzydła. Wydaje mi się też, że ruchomy słupek też jest dużą zaletą.

Co do wyboru okien, to już chyba zależy dużo od preferencji osoby wybierającej, ale do domów pasywnych, faktycznie chyba najlepsze są Winergetic Premium w wersji pasywnej. Nie ma chyba okien, które miałyby jeszcze niższym poziom Uw. 

#385 ossolinsky

ossolinsky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 31 sierpień 2018 - 10:16

Oxana poruszyła temat wersji kolorystycznych, ale nie wydaje mi się, żeby to było aż tak bardzo istotne, przecież już większość producentów pozwala swoim klient na wybór okleiny na okna. na stronie Oknoplastu możesz nawet zobaczyć jak dany model okna będzie się prezentować. 

#386 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 08:31

Jeśli chodzi o okna o naprawdę podwyższonej energooszczędności to zdecydowanie podpowiem i polecę moje OknoPlus (wariant Swissform). PO zamknięciu okna w domu mam cicho i ciepło, żaden wiatr nie jest w stanie się wedrzeć od strony okien do domu. Trochę nam jeszcze dmucha poddaszem ale tam trzeba będzie pomyśleć o jakieś dodatkowej izolacji pianką czy wełną. W każdym razie okna mamy szczelne jak nigdy.

#387 Guest_darkos

Guest_darkos
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2018 - 22:03

Drutex ma dobre jakościowo okna, także warto ich wziąć  pod uwagę. Jak dla mnie modele aluminiowe są super, coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych się na nie decyduje. Efektownie wyglądają, są lekkie, ale dobrze trzymają ciepło.

#388 Sławek0080

Sławek0080

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 15:45

Zgadza się, producenci zwykle mają w swojej ofercie okleiny o różnych kolorach i strukturach. Przy czym wygląd nie jest tak istotny jak parametry okna – czyli to, czy jest ciepłe, dobrze tłumi dźwięki lub czy chroni przed włamaniem. Choć najlepiej, by jedno szło w parze z drugim. Dużo rozmawiam z osobami, które budują lub remontują i mimo wszystko narzekają, że np. nie mogą znaleźć producenta, który jest w stanie zaoferować okno, które od wewnątrz ma inny kolor niż od zewnątrz. Ale są firmy, które w tym zakresie nie stawiają żadnych ograniczeń, np. Oknostyl, można nawet skorzystać z ich wizualizera i dobrać idealnie dopasowane odcienie ram: http://www.oknostyl.eu/wizualizator 

#389 Guest_masteranter

Guest_masteranter
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 08:54

Przy remoncie domu do kompleksowej wymiany okien i drzwi ściągnąłem specjalistów z oddziału Oknoplastu w Piasecznie gdzie mają nowoczesne narzędzia pomiarowe. Tym sposobem wszystko mam precyzyjnie wypoziomowane do blatów i innych mebli w środku domu. Montaż sprawnie i profesjonalnie.

#390 Agnieszka789

Agnieszka789

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 10:52

Dla mnie bardzo dobrym wyborem okazały się plastiki OknoPlus. Chronią przed hałasem przed stratami ciepła i jednocześnie mają bardzo estetyczną nowoczesną prezencję. Poza tym samo sterowanie i ustawianie choćby uchylenia skrzydła jest proste i lekkie.

#391 Guest_Mistres

Guest_Mistres
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 12:53

Dołączę się do tematu i co do okien, to teraz wybór jest naprawdę ogromny, ale niestety nie oznacza to, że łatwo znaleźć dobre okna. Ja jakieś dwa lata temu się remontowałem i tez przy okazji postanowiłem wymienić okna w mieszkaniu. Nie ukrywam, że poszukiwania trochę trwały, ale koniec końców wybraliśmy Pixele i przyznam, że to był bardzo dobry wybór. Do mieszkania wpada więcej światła, a też była możliwość żeby wybrać kolor okien, to wzięliśmy je z okleiną. Co prawda minęły dopiero dwa lata, ale okna dalej się świetnie prezentują. 

#392 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2018 - 12:05

To stosunkowo krótki okres użytkowania. Zdziwiłabym się gdyby było coś nie tak. natomiast jeśli chodzi o konkretne modele to zdecydowanie austriackiej marki Oknar ( w Polsce dystrybucją zajmuje się Oknar Wrocław). Do najtańszych nie należą ale są niezawodne.

#393 Guest_Ronin

Guest_Ronin
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2018 - 13:28

Jak masz dobre plastiki, to okna wytrzymają i 10 albo i 15 lat. Wszystko zależy od producenta i jaką uwagę przykłada do kontroli jakości, ale też nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Z tego co się orientuje to Pixele są od Oknoplastu. To jednak jeden z największych producentów okien. Myśle, że akurat on by sobie nie pozwolił na to, by jego okna były złej jakości

#394 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 387 postów

Napisano 04 październik 2018 - 09:55

Warto będzie pójść w kierunku wyboru okien drewnianych bądź PCV, jednak to zależy jeszcze jaki masz budżet przeznaczony zarówno na ich zakup jak i montaż. Ja wolałem przed ostatecznym wyborem dokładnie poznać ofertę sprawdzonych producentów, którzy od lat cieszą się jednak najlepszymi opiniami. Dobre opinie znalazłem na temat firmy Domega w Poznaniu i to właśnie u nich udało mi się trafić na trwającą promocję w zakresie okien OknoPlast PCV. Mają naprawdę szeroki wybór modeli, do tego bardzo fajne ceny i obsługę na najwyższym poziomie. Są to osoby które doskonale znają ofertę oraz parametry techniczne modeli.

#395 Guest_felix

Guest_felix
  • Goście

Napisano 24 październik 2018 - 07:26

Ja zdecydowałem się na firmę Drutex i bardzo sobie cenie okna zakupione od nich. Wybrałem okna PCV model IGLO Energy. Okna te posiadają 7 komór oraz wybór pomiędzy zwykłymi szybami, hartowanymi, oraz takimi o zwiększonej  izolacji akustycznej.

#396 Sektor

Sektor

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 26 październik 2018 - 09:11

W zależności kto jakich okien szuka. W przypadku domów pasywnych lepiej jednak się sprawdzą Winergetic Premium Passive, które osiągają wartość Uw na poziomie 0,59 To jest chyba najniższa wartość obecnie na rynku. 

#397 Denciak

Denciak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 30 październik 2018 - 10:19

co do domów pasywnych, to im niższe Uw, tym lepiej. Do tego przewagą tych okien Winergetic Premium Passive jest ruchomy słupek. Według mnie okna ze stałym słupkiem powoli odchodzą już do lamusa, że nawet nie ma co na nie zwracać uwagi. 

#398 Guest_Trewos

Guest_Trewos
  • Goście

Napisano 06 listopad 2018 - 17:23

Zależy też, co się kupuje. Jak się kupi np. okna z marketu (niektóre oferują) to nie ma co oczekiwać super jakości i małych rachunków za ogrzewanie. Co innego przy dobrych markowych oknach i oczywiście dobrym montażu. Przykład – dobre okna ma Izoplast, energooszczędne, o dobrych parametrach, mają też dobre ekipy montażowe. Okna mam 3 lata, dobrze funkcjonują wraz z ociepleniem pianą. Spokojnie bez większego wysiłku mogę utrzymać +23 w domu, co jest komfortowe. Przy tanich oknach nie dałoby to rady

#399 Guest_Kortez

Guest_Kortez
  • Goście

Napisano 14 listopad 2018 - 13:55

Jeśli ktoś się buduje po kosztach, albo chce jak najtańszym kosztem wyremontować mieszkanie, to o czywiście może kupować okna i drzwi w marketach. Tylko że potem, może mieć pretensje wyłącznie do siebie, że płaci bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie a spod okien mu podwiewa, bo ekipa źle dokonała montażu. 

#400 Guest_Sotynkar

Guest_Sotynkar
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 09:31

Naprawdę jestem w stanie zrozumieć wszystko, ale nie kupowanie okien w markecie! Przecież to jest chyba jakaś pomyłka... Okno jest jednym z najbardziej istotnych elementów w mieszkaniu. Zatrzymuje ciepło wewnątrz, więc im cieplejsze okno, tym niższe opłaty za ogrzewanie. Po drugie, izolacja akustyczna, która poprawia nasz komfort

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okna, oknoplast, drutex, wymiana okien

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych