Skocz do zawartości

Zdjęcie

Outsourcing - czy się opłaca

wróć do serwisu Kadry 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515560 postów

Napisano 14 grudzień 2010 - 02:27

Komentarz do artykułu: Outsourcing - czy się opłaca

#2 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2013 - 22:57

Poszukujesz Marketing Managera?
Sprawdź moje doświadczenie i umiejętności na www.zdolnymarketingowiec.pl .
Możliwe, że okażę się Twoim wymarzonym pracownikiem!

#3 Guest_Janusz Rokicki

Guest_Janusz Rokicki
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2013 - 02:40

Dobrze przeprowadzony outsourcing skupia się zarówno na kwestiach "technicznych" czyli konkretnych umiejętnościach pozwalających uczestnikom lepiej radzić sobie w sytuacjach rekrutacyjnych, ale i na podniesieniu samooceny i zwiększeniu morale. Zwolnienia grupowe czy indywidualne zawsze negatywnie wpływają na samopoczucie zwalnianych, warto o tym pamiętać.
http://konsultancipe...utsourcing.html
Mamy doskonałe doświadczenia z łączeniem obu aspektów podczas naszych projektów outplacementowych.

#4 Guest_Mobilis Team

Guest_Mobilis Team
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2015 - 08:38

Outsourcing to usługa, z której korzystają firmy, w których zatrudnienie specjalistów na etacie jest nieopłacalne, ale też te, które chcą mieć pracownika z doświadczeniem, a nie mają możliwości szkolenia. Usługa łączy te dwa elementy i np. firma Mobilis Team, dzięki wykorzystaniu tych samych przedstawicieli handlowych do obsługi kilku firm pozwala znacznie ograniczyć koszty, a osoby u nas zatrudnione są przeszkolone i mają duże doświadczenie.

#5 Guest_nattusl

Guest_nattusl
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2015 - 16:37

to wszystko zalezy jakiej firmie. Moja firma korzysta z outsourcingu jeśli chodzi o rachunkowość. Korzystamy tez z leasingu przedstawicieli handlowych. Moim zdaniem to lepsza opcja  bo nikt nie chce pracowac np. na 1/3 etatu, chyba ze studenci ale mi zależy na doświadczonych pracownikach. Tego rodzaju usługi świadczy np. biuro rachunkowe Milton należące do grupy MTS z Katowic

#6 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 20:09

na chwile obecną warto skupić się na tym by nasza firma osiągała jak największe zyski. Jeżeli sam nie potrafisz sprawić by pojawił sie wzrost sprzedaży a co za tym idzie większy zarobek dla Ciebie to moze spróbuj outsourcingu sprzedaży. To moze byc dla Ciebie strzał w 10. Takie rozwiązania pomagają osiągnąć naprawdę spore zyski. Moja znajoma korzystała z pomocy tej firmy http://www.msservices.pl/pl/outsourcing-sil-sprzedazy by pomogli jej z wypromowaniem produktów ze sklepu. Była z nich bardzo zadowolona. 

#7 Guest_damian

Guest_damian
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 09:22

Outsourcing jest za drogi !

#8 Guest_piotrus

Guest_piotrus
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2016 - 22:03

No raczej nie można tak ogólnie stwierdzić że outsourcing jest za drogi. To wszystko zależy od tego na jakim poziomie się go potrzebuje i od tego jak ceni się konkretna firma. No i wiadomo od bardzo dokładnego prześledzenia budżetu własnej firmy i stwierdzenia co się bardziej opłaca. U mnie było tak że dużo więcej zostało mi w kieszeni po zatrudnieniu firmy outsourcingowej niż jak miałem informatyków na etacie. Poodpadały między innymi urlopy czy inne zwolnienia które czasem coś komplikowały i tylko zabierały czas. Natomiast grunt to żeby wynająć sprawdzonych specjalistów jak np. ja It Works. Jeszcze można zrobić tak żeby taka firma po prostu przejęła zespół It który już jest.

#9 Guest_Tymek

Guest_Tymek
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:33

Finansowo jak najbardziej sie opłaca, trzeba tylko uważać żeby firma z która wspołpracujemy była dobra. Ja długo szukałem kogoś kto zajmie się call center dla mojej firmy a teraz współpracuje z www.ccig.pl/ - bardzo profesjonalni

#10 Guest_Da_wa3

Guest_Da_wa3
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2016 - 10:15

Uważam, że zysk finansowy nie jest też najważniejszą zaletą outsourcingu. Oczywiście są obszary, w których przynosi on wymierne obniżenie kosztów lecz dużo ważniejsza jest elastyczność. Bez znaczenia jakiego działania on dotyczy. Możliwość skalowania wielkością usługi oraz szybkość wdrożenia nowych rozwiązań jest niezastąpiona. Korzystam z kilku firm:

- najem biura (to również outsourcing)

- biuro księgowe/kadrowe - płacę tylko za konkretną ilość dokumentów. 

- zarządzanie siecią www.zdalnyadmin.com.pl

- sprzedaż / call center - www.s8.com.pl

#11 lemoniad

lemoniad

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 02 kwiecień 2017 - 22:47

pewnie że outsourcing się opłaca! My korzystamy z outsourcingu it z Billennium. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i o wiele tańsze niż zatrudnienie całego działu it (pracownicy, dodatkowa przestrzeń biurowa, prąd…). Także na własnym przykładzie mogę polecić!

#12 forks

forks

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 16:31

Zależy komu, bo z jakością outsourcingu też różnie bywa.

#13 korwingo

korwingo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 11:26

Jak wgłębić się w temat, to okazuje się, ze outsourcing jest dla firm nie tylko łatwym rozwiązaniem, ale także i stosunkowo tanim. Obecnie sytuacja na rynku pracy nie jest najlepsza dla pracodawców, a zatrudnienie specjalisty jest trudne i dość drogie. Nie dziwi mnie zatem fakt, ze coraz więcej firm korzysta z outsourcingu kadr i płac (tu można poczytać o zaletach tego rozwiązania http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/outsourcing-kadr-i-plac ), albo informatycznego.

#14 pitahaja

pitahaja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 75 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 09:01

Zależy komu, bo z jakością outsourcingu też różnie bywa.

Masz rację ale trzeba po prostu kierować się rekomendacją, jeśli zdecydujesz się np. na outsourcing it z firmą Itbce.com będziesz zadowolony bo dla nich dobro klienta jest na pierwszym miejscu.

#15 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 872 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2017 - 12:53

Jeśli interesuje was profesjonalne wsparcie informatyczne dla firm, to możecie zajrzeć do http://www.houstonmamyproblem.pl/. Myślę, że jest to naprawdę godna polecenia firma, która pomoże wam w optymalizacji strony i wdrożenia nowoczesnych rozwiązań. 

#16 robertpodgorski

robertpodgorski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 11:26

Moim zdaniem zanim podejmie się taką decyzję, a nawet jakąkolwiek decyzję biznesową, warto się w temat zagłębić. Fora są oczywiście ok, sam czytam i sprawdzam opinie, ale warto też poszukać sobie biznesowych blogów, jak np. taki https://goodpoint.blog/kategoria/zarzadzanie-i-finanse/ albo popytać znajomych, którzy prowadzą swoje firmy.

#17 Ond49

Ond49

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią

Napisano 25 wrzesień 2017 - 11:28

Outsourcing jak dla mnie jest czymś niezbędnym. Jeśli dobrze się będzie tym zarządzać, to można sporo zaoszczędzić czasu i pieniędzy. Np. taka funkcja HLR od call center jest świetnym rozwiązaniem. Możecie o tym więcej poczytać jak ktoś chce: https://focustelecom.pl/hlr/

#18 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 153 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 11:36

Co znaczy hlr?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych