Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić z kredytem we franku?

wróć do serwisu Moja Firma 28 odpowiedzi w tym temacie

#21 krystekpoli

krystekpoli

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 15:30

Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby przewalutowanie kredytu na Złotówki. Polecam zrobić to w kantorze internetowym ponieważ bardzo ważne jest żeby przewalutować go po jak najniższym kursie. Taki kurs możecie osiągnąć w Kantor Ekspert. Moi znajomi wymieniają tam co miesiąc franki i wynegocjowali sobie bardzo dobre warunki. 

#22 Guest_Oliwier Xawier

Guest_Oliwier Xawier
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 21:08

Tak, kantory internetowe najkorzystniej wyceniają franka, warto zatem kupować w nich CHF, czy to na spłatę raty, czy na spłatę całości zobowiązania. Przez Pluskantor.pl pierwszą wymianę można zrobić po kursie rynkowym, a kolejne to koszt ok 0,2% a nie jak w bankach 2 % lub więcej. 

#23 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 19:34

Szkoda tylko że nie da się tu ustawić stałego zlecenia,a tak poza tym to pluskantor.pl jest i wygodny w obsłudze i faktycznie na tyle tani że da się zaoszczędzić dosyć konkretny pieniądz, nawet w skali roku to nieźle wygląda, bo około 900 zł przy ratach które ja spłacam.

#24 Guest_pikt_bemowo

Guest_pikt_bemowo
  • Goście

Napisano 23 maj 2018 - 23:45

Zamiast czekać na spełnienie obietnic względem pomocy ja sobie radzę właściwie tak samo. Jak zerknąłem na kursy na gieldawalut.com trudno było nie spróbować no i tak już 7 rata leci, bez bankowego spreadu. Jest lepiej.

#25 Guest_karrol39

Guest_karrol39
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2018 - 20:26

Przede wszystkim bym takie kredyty wycofał z polskich banków.  Nie ma co się oszukiwać, ryzyko walutowe jest zawsze i nie można na to narażać klienta, a jak ktoś koniecznie chce, niech się zadłuża za granicą. Tym co już splacają w CHF radzę działać, to co mówicie- zakup waluty poza bankiem jest pewniakiem aby już trochę zaoszczędzić, zobaczcie, że Amronet CHF sprzedaje po 3.76 teraz, banki średnio o 2 gr drożej.

#26 Guest_Jakcyn

Guest_Jakcyn
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 21:47

Chyba nie ma innej opcji niżeli go spłacić jednak, no chyba że woli ktoś długoterminową współpracę z komornikiem, ale ja bym jednak wolał z zadłużenia się wydostać niż narobić sobie dodatkowych kosztów które pójdą na pensję urzędnika. Słyszałem i różnych opcjach, ale taką najmniej kłopotliwą wydaje mi się spłacanie rat we franku którego sami kupimy bez "pomocy" banku. Tak myślę bo kiedyś w banku EUR kupowałem, a później zacząłem w Pluskantor.pl i z tego mam kilkaset zł oszczędności miesięcznie. To są firmowe transakcje więc ja oszczędzam tyle, ale na racie kredytu pewnie z 70-100 zł spokojnie by wyszło. Zawsze to jakaś ulga dla naszych finansów.

#27 Guest_ługi32

Guest_ługi32
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 19:45

Ja też wyszedłem z tego założenia, że może być tylko lepiej jak zacznę CHF kupować sam bez "pomocy" banku. No i się potwierdziło, kupuję przez Pluskantor.pl z kantoru robię przelew. Rozwiązanie proste a naprawdę skutecznie redukuje część kosztów.

#28 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Napisano 29 październik 2018 - 08:44

Czy nie ma możliwości przewalutować go na złotówki?

#29 Guest_dumas

Guest_dumas
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 14:10

Można, ale się zupełnie nie opłaca. Banki dają takie warunki, że już lepiej płacić dalej we frankach. Więc jedyną opcją pozostaje wymiana pieniędzy na ratę samemu w kantorze online (np. w Pluskantor, gdzie mają kursy prawie takie jak rynkowe, spread na poziomie 2 groszy, a dodatkowo można jeszcze odroczyć płatność). Inne opcji nie widzę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych