Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy wypłaca się pracownikowi trzynastą pensję

wróć do serwisu Kadry 24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Grzesiek_imex

Guest_Grzesiek_imex
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 14:10

A jak sie ma następująca Sytuacja. Byłem zatrudniony przez " CIS " i oddelegowany przez 100% tego okresu do pracy w Szkole Podstawowej " zerówka " jako pomoc nauczyciela. Teraz moje pytanie apropo 13 pensji. Czy liczy sie zatrudnienie w stylu pracodawca czy praca w szkole czyli budżetówka. W przepisach jest mowa o przepracowaniu a nie o zatrudnieniu i tu powstalo moje pytanie - dylemat prawny. Obecnie jestem zatrudniony już poprzez szkołę wiec w budżetówce ale od 1 września jako pracownik administracji nie nauczyciel. wiec nie mam 6 miesięcy. A co jeśli przepracowałem w tej że szkole 18 miesięcy ale byłem strikte zatrudniony - umowa o prace poprzec CIS. Sytuacja podobna chyba do zatrudniania przez agencje pracy jak chyba prezydent DUDA na umowe zlecenie hihi. Czy ktoś miał z takim przypadkiem do czynienia - liczy się 6 miesięcy pracy czy 6 miesięcy zatrudnienia umowa pracy pracodawcy ??

#22 Guest_XYZ

Guest_XYZ
  • Goście

Napisano 11 luty 2020 - 08:05

jak pracowałam równe pół roku czyli do 30 czerwca to otrzymam 13stke?

#23 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20267 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 luty 2020 - 10:26

Pod warunkiem, że pracowałaś EFEKTYWNIE, bez zwolnień lekarskich, urlopu okolicznościowego i opieki na dziecko.

#24 Guest_halinatutak@wp.pl

Guest_halinatutak@wp.pl
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2020 - 12:32

BYŁAM ZATRUDNIONA od 01.08.2016 roku do 30.11.2019 roku w OPS NA UMOWĘ O PRACĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY. PRZEBYWAŁAM W 2019 ROKU NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM Z POWODU CHOROBY 180 DNI. CZY NABYŁAM PRAWO DO DODATKOWEGO WYNAGRODZENIA ROCZNEGO ZA OKRES 5 M-CY? ZA ODPOWIEDŹ UPRZEJMIE DZIĘKUJĘ.

#25 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20267 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 01 kwiecień 2020 - 13:09

BYŁAM ZATRUDNIONA od 01.08.2016 roku do 30.11.2019 roku w OPS NA UMOWĘ O PRACĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY. PRZEBYWAŁAM W 2019 ROKU NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM Z POWODU CHOROBY 180 DNI. CZY NABYŁAM PRAWO DO DODATKOWEGO WYNAGRODZENIA ROCZNEGO ZA OKRES 5 M-CY? ZA ODPOWIEDŹ UPRZEJMIE DZIĘKUJĘ.

Dlaczego ustało zatrudnienie?
Jeśli z powodu przejścia na emeryturę, rentę, likwidacji pracodawcy, przeniesienia służbowego.....to tak.
W innym wypadku - NIE, nie było 6 m-cy efektywnej pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych