Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dokumentować wydatki by móc je odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197465 postów

Napisano 22 grudzień 2011 - 10:32

Komentarz do artykułu: Jak dokumentować wydatki by móc je odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

#2 Guest_polo

Guest_polo
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 10:32

dyskryminacja niepełnosprawnych na rzecz pasożytów u koryta

#3 Guest_warmiak

Guest_warmiak
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 16:05

Na rehabilitację uczęszczają ci bardziej sprawni natomiast całkowicie niesprawnym bardziej potrzebny jest ten samochód do innych potrzeb np. wizyty u lekarza czy dojazdu do zakładu ortopedycznego ale w/g ustawodawcy tacy powinni siedzieć w domach.

#4 Guest_czesia

Guest_czesia
  • Goście

Napisano 06 marzec 2012 - 14:14

cztery razy w roku dojerzdzam 450 km1 do szpitala w jednom strone

#5 Guest_janusz

Guest_janusz
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2012 - 13:21

wprowadzone zmiany w 2011 roku, przy rozliczeniu ryczałtu za korzystanie z samochodu tylko na dojazdy, na rehabilitację jest jedną wielką dyskryminacją niepełnosprawnych. w minionym okresie tj.1990 roku był wypłacany ryczałt miesięczny w równowartości 20 litrów benzyny - bez konieczności udokumentowania przejazdów.wystarczyło orzeczenie o przyznaniu II grupy inwalidzkiej.

#6 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2012 - 00:33

w 2011 roku nie wprowadzono żadnych zmian do rozliczania ulgi na dojazdy samochodem na zabiegi rehabilitacyjne

#7 Guest_fred

Guest_fred
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 12:53

Mam pytanie. Jestem osobą niepełnosprawną w znacznym stopniu, z niepełnosprawnością narządów ruchu,oraz posiadam samochód.Mogę odliczyć 2 krotnie wysokośc 2280,zł od dochodu?

#8 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 23:08

A czy ponosiłeś wydatki związane z niepełnosprawnością ?
np. czy jeździłeś samochodem na zabiegi ?

#9 Guest_^marusia

Guest_^marusia
  • Goście

Napisano 05 listopad 2012 - 20:22

czy zmiana opatrunku też jest "koniecznym zabiegiem leczniczo-rehabilitacyjnym"? lub zdjęcie gipsu ? Czy jednorazowe bilety komunikacji też mogą być dowodem poniesionych kosztów trasportu na w/w zabiegi?

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2013 - 18:44

Mój brat od 2012r,jest niepełnosprawny w stopniu znacznym -niedowład prawej strony.JEGO DOCHÓD W UBIEGŁYM ROKU NIE PRZEKROCZYŁ KWOTY 9.000zł.Ja mam samochód którym przewoziłam brata na zabiegi,do sanatorium itp. Nie mam żadnych rachunków {nie znałam przepisu. Czy mogę skorzystać z ulgi 2.280zł? Będę wdzięczna za interpretację tego przepisu.

#11 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 04 marzec 2013 - 22:57

Brakuje mi odpowiedzi na fakt wyżej poniesionego wydatku na leczenie sanatoryjne od sumy 2280zł.Czy można odliczyć poniesione koszty w latach następnych?

#12 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 05 marzec 2013 - 22:47

do Ryszarda - nie można w przyszłym roku odliczyć wydatków z tego roku

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 16:19

żenada...

#14 Guest_dobry - czyn

Guest_dobry - czyn
  • Goście

Napisano 06 luty 2014 - 01:19

Ten przepis to odebranie prawa do odliczeń w białych rękawiczkach. Osoby niewidome utrzymują się z głodowych świadczeń, których wysokość w większości nie przekracza 700 - 800 zł na rękę. Prawda jest taka, że z tak skandalicznie niskich świadczeń nie jest stać te osoby do poniesienia wydatku w kwocie 2.280zł. Dużo osób niewidomych siedzi zamkniętych w czterech ścianach i to nie dlatego, że chcą tak spędzać czas ale dla tego, że nie stać ich na opłacenie pomocy - Wstyd Posłowie !!! Na mocy nowych wytycznych niewidomym została odebrana rekompensata w formie odpisu za możliwość odwdzięczenia się pomagającym osobom. Przy odpisie kwoty 2.280 osoba niewidoma mogła maksymalnie otrzymać 19% tej kwoty tj. 433,20. Ta kwota 433 zł pozwalała w kolejnym roku podatkowym na zakup upominków, jako formy podziękowań. Przy tak niskich uposażeniach ludzie ci zostali pozbawieni możliwości "mini rewanżu" a tym samym zostali odarci z godności i skazani na jeszcze większe "dziadowanie". Rządzący powinni zastanowić się jak pomóc tej grupie ludzi a nie coraz bardziej ją upadlać.

Zezwalam dalsze rozpowszechnianie tej treści w internecie.

#15 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 21:25

Mam pod opieką mamę ktòra przebywa w ZOL - znalazłam że pobyt tam można odliczyć w uldze rehabilitacyjnej, tylko że inne przepisy ograniczają że ZOL może pobierać tylko 70% emerytury więc tylko część kosztów pobytu jest rachunek na mamę a reszta na mnie z adnotacją że pobyt mamy (nazwisko) czy te rachunki też można odliczyć? Od mojego dochodu nie mogę odliczyć jako opiekun osoby niepełnosprawnej bo mama ma ciut więcej niż 10 tys. emerytury rocznie.

#16 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 16:07

Moj syn pracuje.ma 2 grupę.Jest bez nog,ma protezy.Do pracy dojezdza autem .Zarabia najniższą krajową oprócz benzyny na niewiele mu starcza ,bo musi odłożyć na jakieś naprawy ,przeglądy auta i ubezpieczenie.Zyje razem z nami na naszym garnuszku.Co będzie z nim jak nas zabraknie? Kto zapłaci mu za mieszkanie?Nie może sobie niczego odliczyć.Proszę zauważyć,że samochod inwalidzki kosztuje 1/3 wiecej od normalnego.Kocham ten kraj ale coś tu jest nie tak

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych