Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najbliższa rodzina nie płaci podatku od spadku ani darowizny

wróć do serwisu Księgowość 29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197419 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 20:54

Komentarz do artykułu: Najbliższa rodzina nie płaci podatku od spadku ani darowizny

#2 Guest_Olka

Guest_Olka
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2012 - 20:54

Mam problem jesli mój tata otrzymał spadek po rodzicach a jest dwóch spadkobierców czy tata płaci podatek od podziału.Czy kazdy za swoją część.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 11:13

Dlaczego nie informuje sie o tym pisemnie. Po sprawie w sadzie nie poinformowano mnie nawet, ze nie otrzymam pisemnego zawiadomienia, a o postanowienie sadu musze wystapic ja pisemnie.
Dla ludzi , ktorzy nie nie maja do czynienia ze sprawami urzedowymi i §§§§ jest to ogromny problem. Dlaczego nie podaje sie takiej informacji jak, prosze zlozyc wniosek w urzedzie skarbowym, na sprawie sadowej?

#4 Guest_barszym

Guest_barszym
  • Goście

Napisano 29 marzec 2013 - 10:25

Artykuł jest z 2008 roku i nie do końca jest aktualny, np. wydłużono okres złożenia druku sd-z2 do US z 30 dni do 6 miesięcy od uprawomocnienia się postanowienia sądu.

#5 Guest_Mery

Guest_Mery
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 20:16

Razem z bratem otrzymaliśmy spadek po rodzicach. Między innymi samochód osobowy. Zostaliśmy zwolnieni z płacenia podatku. Czy jeśli teraz sprzedamy samochód, będziemy musieli zapłacić podatek.

#6 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2013 - 12:24

Dlatego, że IIIRP to państwo bandyckie w swoim postepowaniu w stosunku do Obywatela. Udając zatroskanego o sprawy Obywatela wymyśla różne zawiłości i zależności nawet w tak oczywistej i logicznej sprawie jak spadek po najbliższych, z myślą że a nuż ktoś się w tym nie połapie, zapomni, przeoczy i będzie można złupić kasę wraz z kwotą karną a z Obywatela zrobić przestępcą skarbowym w majestacie niby prawa, bo tak sobie bandyta wymyślił.
Ja tez nie rozumiem takiego postępowania państwa i jego organów, ale czy normalny uczciwy i prawy Obywatel może zrozumieć postepowanie bandyty????

#7 Guest_Córa

Guest_Córa
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2013 - 10:18

A co ciekawe, teraz znowu planują wprowadzać zmiany w przepisach. Ograniczenie ulgi dla najbliższej rodziny, likwidacja ulgi mieszkaniowej - czyli nic nowego, znowu więcej kasy dla "państwa'.

Tutaj o tym jest całkiem sporo, warto przeczytać i nie dać się zaskoczyć :)
http://cenabiznesu.p...kow-i-darowizn/

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 23:18

Razem z bratem otrzymaliśmy spadek po rodzicach. Między innymi samochód osobowy. Zostaliśmy zwolnieni z płacenia podatku. Czy jeśli teraz sprzedamy samochód, będziemy musieli zapłacić podatek.

#9 Guest_Jasiu

Guest_Jasiu
  • Goście

Napisano 11 marzec 2014 - 18:36

...dokladnie! ...popieram!...państwo bandyckie w swoim postepowaniu w stosunku do Obywatela.
Moja niewiedza kosztowala mnie ponad 5 tys zl. Czychaja tylko na bledy lub przeoczenia obywateli i napychaja tym swoje kieszenie!

#10 Guest_gość1

Guest_gość1
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 11:39

Bardzo przydatny artykuł - ja zupełnie się na tym nie znam. Kilka lat temu po śmierci moich rodziców korzystałam z pomocy Marka Bednarczyka. Myślę, że osoby, które nie znają się na prawie powinny korzystać z pomocy specjalistów, żeby później nie narobić sobie jeszcze większych problemów.

#11 Guest_Chive

Guest_Chive
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2014 - 21:27

Ale po stracie rodziców nikomu nie przyjdzie do głowy informować skarbowego, gdyż skarbowy wie z sądu o sprawie spadkowej która się toczy. Ktokolwiek, sąd, czy skarbowy, czy inna instytucja nie wyśle do ciebie informacji, że masz zgłosić wartość spadku do skarbowego i że masz na to czas do dnia tego i tego. Często postępowanie sądowe- ustalenie wartości spadku trwa dłużej niż pół roku, ale obywatel ma pół roku na zgłoszenie wartości spadku do pier....lonego skarbowego. Więc nasze kochane państwo zrobi wszystko, żebyś zasrany durny obywatelu jednak podatek zapłacił, bo ten dziki kraj istnieje tylko teoretycznie, a bardziej zwyrodniałym krajem jest chyba tylko Nigeria.

#12 Guest_Jolanta

Guest_Jolanta
  • Goście

Napisano 08 luty 2015 - 11:48

To przykre, że twoja własna rodzina chce cię wykorzystać, żerując na niewiedzy drugiej osoby.

#13 Guest_AM

Guest_AM
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2015 - 21:33

Dajecie takie durne, niepełne tytuły, które wprowadzają ludzi w błąd. Właśnie ja bazowałem na takiej informacji no i nie zgłosiłem spadku po ojcu. Dopiero gdy usłyszałem niedawno (przez przypadek) audycję w radiu TOK FM (wywiad z v-ce ministrem finansów) gdzie wypowiadali się na ten temat dotarło do mnie, że mam przerąbane. Było prawie trzy miesiące po tych sześciu miesiącach. Na następny dzień poleciałem do Urzędu Skarbowego... jestem w trakcie załatwiania sprawy ale niestety zawiadomienie mogłem złożyć już tylko na formularzu S-3 (normalne zgłoszenie do opodatkowania). To jest draństwo bo nigdzie po drodze nikt nie powiadamia cię o takiej konieczności - ani w bankach, ani w sądzie, ani w jakichkolwiek instytucjach. A przecież śmierć kogoś z rodziny nie zdarza się codziennie i nie myślisz o tych całych zawiłościach finansowych z tym związanych. Teraz jestem przekonany, że jest to CELOWA POLITYKA WŁADZ NIE ROZPOWSZECHNIANIA INFORMACJI, żeby złapać jak największą liczbę takich jeleni. Niby nie ma podatku, a jednak jest.

#14 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2015 - 07:14

szkoda ze rodzina nie informuje ze trzeba zglaszac do urzedu takie spadki,,,

#15 Guest_giekar

Guest_giekar
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 14:45

właściwie to o co chodzi tym prawnikom co tworzą przepisy i je później objaśniają "gawiedzi" ? Czu jeśli pożyczę tą książkę czy też tę książkę, co to za różnica dla logiki sprawy, ale teraz być może będzie mnie to kosztować ok 120000 zł czyli 19% wartości nieruchomości. TAKIE MAMY PAŃSTWO i w dodatku z takimi prawniczynami ! Prawo musi być logiczne i dostępne dla wszystkich ( nawet intuicyjnie dla osób potrafiących czytać ze zrozumieniem), jeśli tak nie jest wtedy przestaje być prawem. Od kilku lat nie mogłem oficjalnie dowiedzieć się jaki będę musiał zapłacić podatek od spadku ( dotyczy domu, w którym się urodziłem i mieszkam). Pytałem wiele razy w US i prawników, wszyscy nabierają wody w usta. Po prostu nie wiedzą. Takie mamy prawo i przepisy prawno - spadkowo - podatkowe. Podatek ? Proszę bardzo, wyliczymy i od razu będzie nakaz zapłaty w ciągu 14 dni. To jest jednak chore. A prawnicy powinni iść się dalej kształcić, jeśli nie potrafią odpowiedzieć na prościusieńkie życiowo pytania. Rzeczowa odpowiedź na takie pytania nie powinna kosztować więcej niż 50 zł. I jak tu żyć ?, co powiedział kiedyś pewien paprykarz .

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 19:15

właściwie to o co chodzi tym prawnikom co tworzą przepisy i je później objaśniają "gawiedzi" ? 

Gawiedziu - prawnicy nie tworzą przepisów prawa. Władzą ustawodawczą w Polsce jest sejm i senat. Przysnęło się trochę na lekcjach w szkole podstawowej, prawda?

#17 Guest_do "douczonego" gościa

Guest_do "douczonego" gościa
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 10:02

Wszystkie tworzone przepisy prawa przechodzą przez ręcę prawników - żadna ustawa nie zostanie poddana pod głosowanie w sejmie czy senacie, jeżeli nie przejdzie przez ręce prawników, czyli nie zostanie przez nich pozytywnie zaopiniowana, tak więc stwierdzenie, że prawo tworzą prawnicy jest w zasadzie w pełni uzasadnione

#18 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 13:22

Witam, mój ojciec umarł w 2004 r. Rodzice mieli dom, ale byli po rozwodzie bez podziału majątku. Mama jeszcze żyje. Mam jedną siostrę. Z siostrą zrobiłyśmy otwarcie spadku po tacie 22.01.2016 r. i przyjęłyśmy po 1/2 spadku po ojcu. Moje pytanie brzmi jaką deklarację składamy do Urzędu Skarbowego? Czy jedną, czy siostra za siebie a ja za siebie? No i najważniejsze czy zapłacimy podatek od tego spadku?

#19 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 13:56

składacie deklarację SD Z2 - każda oczywiście osobno, macie na to 6mies. od uprawnomocnienia się dec.sądu, podatku nie ma o ile złożycie terminowo

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 luty 2016 - 10:49

No to teraz mój przykład. W zeszłym roku zmarła mi małżonka. Byliśmy bezdzietni. Zgodnie z prawem w wyniku spadku 1/2 domu przypadła mnie i po 1/4 teściom. Teściowie zdecydowali że chcą przepisać swoją część na mnie . I tutaj a kuku . Jako zięć nie jestem najbliższą rodziną i czeka mnie zapłata temu złodziejskiemu państwu kilkunastu tysięcznego podatku !!!! Za dom k....wa na który zapracowałem i wspólnie wybudowaliśmy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych