Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto musi rejestrować sprzedaż kasą fiskalną


wróć do serwisu Księgowość 64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198587 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 21:16



Komentarz do artykułu: Kto musi rejestrować sprzedaż kasą fiskalną

#2 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 21:16

Czy zakladajac firmę uslugowa,a konkretnie uslugi dla ludnośc tzn.porzakowanie i czyszczenie nagrobkow.Czy musze miec kase fiskalna? Prosze o odpowiedz ,bo czytajac nie dosrezeglam.

#3 Guest_pablo

Guest_pablo
  • Goście

Napisano 26 październik 2009 - 19:13

Witam jeżeli prowadze warsztat samochodowy od sierpnia , ( KPIR Vat 22% ) , kupuje czesci do samochodów w hurtowni na fakture , to czy po naprawie samochodu , wystawiłem fakture klientowi na usługe i wpisałem części to musze założyć kase??

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 15:02

Gratuluję artykułu. Rzadko można spotkać tak wyczerpującą informację i doskonały przewodnik po zawiłych przepisach uwzględniając przy tym praktyczne zastosowanie tych przepisów.

#5 Guest_Jura

Guest_Jura
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 16:44

Ulga w wysokości 90%, a nie 50% ceny netto.

#6 Guest_ewa88

Guest_ewa88
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2010 - 19:12

Niby aktualizacja 23.07.2010r a błędy kardynlne.
Ulga w wys.90%, nie wiecej aniżeli 700,00zł.
Art.111, ust.1 pkt.4 ustawy o VAT!!!

#7 Guest_robas

Guest_robas
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 12:39

Szkoda tylko, że autorzy wszelkich opracowań dotyczących nowego rozporządzenia z 2010 r. nie zwrócili uwagi na taki drobny szczegół: owszem, kasy fiskalnej nie muszą używać osoby, których obrót nie przekracza 40.000 PLN rocznie, ALE TYLKO DO 31.12.2010.
Później również ich (czyli już prawie wszystkich - z wyjątkiem tych wymienionych w Załączniku) będzie obowiązywać kasa fiskalna.

#8 Guest_Paweł Huczko

Guest_Paweł Huczko
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2010 - 16:10

Rozporządzenie Ministra Finansów z 26 lipca 2010 r. (Dz.U. Nr 138, poz. 930) w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących przedłużyło do 31 grudnia 2012 r. dotychczasowe zwolnienie od obowiązku ewidencji przy zastosowaniu kas dla podatników o bardzo małych obrotach (40.000 zł). Ze zwolnień, co do zasady, nie będą mogli korzystać podatnicy, u których wielkość obrotów z tytułu działalności, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy o VAT przekroczyła w okresie rocznym kwotę 40 000 zł. ,

Więcej na temat kas fiskalnych w 2011 roku w tekście: http://vat.wieszjak....zwolnienie.html

#9 Guest_ttt

Guest_ttt
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 22:20

witam
prowadzę działalność w zakresie produkcji agd, rozliczenie księga przychodów i rozchodów chce sprzedawać przez internet czy muszę mieć kasę fiskalną czy mogę wystawiać rachunki ?

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 maj 2011 - 22:56

Niedługo kazdy bedzie musiał mieć kase fiskalną...

#11 Guest_Mietek

Guest_Mietek
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 20:33

Witam
Chce sprzedawac uszkodzony sprzet przez allegro czy jest on tego podatek VAT ??

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 14:49

Jak by należało rozumieć to stwierdzenie 5. sprzedaży sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego, z wyłączeniem lamp elektronowych i innych elementów elektronicznych oraz części do aparatów i urządzeń do operowania dźwiękiem i obrazem, anten, (ex PKWiU 32), oraz sprzętu fotograficznego, z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposażenia fotograficznego, (ex PKWiU 33.40.3);"
Czy sprzedaż anteny radiowej, telewizyjnej lub satelitarnej oraz osprzętu kwalifikuje się do posiadania kasy fiskalnej??

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 14:59

Jak by należało rozumieć to stwierdzenie 5. sprzedaży sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego, z wyłączeniem lamp elektronowych i innych elementów elektronicznych oraz części do aparatów i urządzeń do operowania dźwiękiem i obrazem, anten, (ex PKWiU 32), oraz sprzętu fotograficznego, z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposażenia fotograficznego, (ex PKWiU 33.40.3);"
Czy sprzedaż anteny radiowej, telewizyjnej lub satelitarnej oraz osprzętu kwalifikuje się do posiadania kasy fiskalnej??



#14 Guest_oko

Guest_oko
  • Goście

Napisano 28 listopad 2011 - 17:38

Widać jak państwo " bardzo dba" o obywateli. Przepisy są tak zawiłe, że trzeba prawnika, żeby to pojąć i postępować zgodnie z literą prawa. Nie dziwię się, że wszystko się wali. Jak człowiek ma rozpocząć działalność?

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2012 - 12:59

Jakie są kary jeśli się nie przechowuje rolek z paragonami i nie mamy ich na kontroli skarbowej.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2012 - 19:04

Dziękuje za proste tlumaczenie.

#17 Guest_Fredd

Guest_Fredd
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2012 - 13:01

"Urzędy skarbowe wymagają aby na fakturze za usługę naprawy, nie wyszczególniać sprzedawanych części samochodowych, aby nie utracić prawa do zwolnienia."
Ciekawe, który urząd ma takie wymagania:) Urzędy nie wymagają niczego w takich sprawach tylko ewentualnie sprawdzają.

#18 Guest_iwa

Guest_iwa
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2012 - 14:55

prowadzę grupę żłobkową dla 28 dzieci, zarejestrowałam żłobek,czy muszę korzystać z kasy fiskalnej, czy usługi żłobkowe podobnie jak przedszkolne są zwolnione z prowadzenia kas fiskalnych?

#19 Guest_Ewa Szpytko wfirma.pl

Guest_Ewa Szpytko wfirma.pl
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2012 - 20:50

Usługi świadczone przez żłobki nie podlegają zwolnieniu przedmiotowemu z ewidencjonowania kasą fiskalną. W związku z tym gdy obroty żłobka przekroczą 40 tys. zł lub 20 tys. zł dla rozpoczynających działalność w danym roku powinno się rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej.
Ale można jeszcze skorzystać z innego zwolnienia, gdy jeszcze nie jest wprowadzona kasa (a przynajmniej nie przed 1.01.2011), jeśli:
• zapłatę za żłobek w całości pobiera się od rodziców za pośrednictwem poczty lub banku (wpłaty na rachunek bankowy, a nie gotówką);
• z ewidencji i dowodów za zapłatę jednoznacznie wynika czego zapłata dotyczyła (np. tytuł przelewu bankowego).
Możliwość korzystania z tego zwolnienia wynika z Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących § 2 ust. 1 oraz załącznik do rozporządzenia pozycja 37 czynności zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania kasą fiskalną.

#20 Guest_leszko

Guest_leszko
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2012 - 16:00

A czy jednorazowa sprzedaż samochodu, biorąc pod uwagę to, że jest to towar akcyzowy nie rodzi obowiązku posiadania kasy fiskalnej?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych