Skocz do zawartości

kontrola zarządcza

wróć do serwisu Księgowość 1167 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 03 luty 2010 - 07:36

Czy ktoś z Was ma może wzór zarządzenia wewnętrznego w jednostce budżetowej w sprawie kontroli zarządczej? Bardzo proszę o pomoc, muszę pilnie coś takiego stworzyć a nie wiem jak się za to zabrać. dziękuję;)

#2 Guest_iw

Guest_iw
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 10:51

www.audyt.net forum... jest dyskusja na temat

#3 Guest_anka80

Guest_anka80
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 11:36

polecam książkę Mirosława Sola "Kontrola zarządcza w administracji samorządowej".Są tam wzory procedur,nie tyylko dotyczące kontroli zarządczaj.

#4 Guest_EN

Guest_EN
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 11:27

Nie polecam powyższej książki, ponieważ wydano ją przed wejściem w życie Standardów Kontroli Zarządczej i przez to całkowicie je pomija. Autor ślizga się po temacie nawiązując do wielu wątków, nawet poprzedniej UFP. Wzór Zarządzenia jest, ale lepsze znajdzie już Pani w internecie, bo część jst wprowadziła na BIP.

#5 Guest_ciekawski23

Guest_ciekawski23
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 11:45

Ciekwe. EN piszesz, że wydana jest przed wejściem w życie standardów. No właśnie gdybyś je porównała to okazałoby się, że te nowe są jeszcze bardziej okrojone od tych starych ;) większość o tym wie a Ty nie masz tej świadomości?pamiętać należy, że kontrola finansowa wchodzi w skład kontroli zarządczej, więc pamiętać z pewnością należy o tych "starych". Nie dziwi mnie to, że autor nawiązuje do poprzedniej ustawy, bo nowa pod względami jest do kitu.

#6 Guest_ciekawski23

Guest_ciekawski23
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 12:02

zaraz, zaraz. Czy to nie od jutra w sprzedaży będzie książka „Nowe standardy kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych? Omówienie i propozycje.” Krzysztof Puchacz – oddk Gdańsk? Dzisiaj dziewiętnasty! no tak wydana jest z pewnością po wydaniu standardów ale jaka cena - miejmy nadzieję, że będzie tego warta

#7 Guest_ktos

Guest_ktos
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 12:16

w sprzedaży od 22.02

#8 Guest_ktos

Guest_ktos
  • Goście

Napisano 19 luty 2010 - 12:16

cena ok.180.00

#9 Guest_pom

Guest_pom
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 12:17

Mam prośbę czy ktoś może umieścić wzór takiej kontroli zarządczej

#10 Guest_ciekawski23

Guest_ciekawski23
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 23:43

jaki wzór?, bo jakaś cisza nastała ;)

#11 Guest_ciekawski23

Guest_ciekawski23
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 14:00

Czy piszesz o projekcie zarzadzenia w sprawie kontroli zarzadczej pierwszego czy drugiego stopnia?

#12 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 14:00

o co chodzi z tymi stopniami kontroli

#13 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 14:10

Proszę o pomoc w sprawie zarządzenia dotyczacego kontrli zarządczej nie mam pojęcia jak się za to zabrać jeżeli któs ma to proszę o cynk! po za tym jeżeli w jednostce dziaął komórkakontroli to czy takie procedury ma stworzyć komórka finanswoa czy komórka kontroli?- pozdrawiam

#14 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 14:11

o co chodzi z tymi stopniami kontroli

#15 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 15:53

...też nie bardzo mam pojecie , jak sie za to zabrac, ale pewnie każdy poziom kontroli z Komunikatu trzeba bedzie "przenieść" na swój grunt, tylko jak ugryźć język, którym są napisane te ministerialne wiesci... ;-)

#16 Guest_ciekawski23

Guest_ciekawski23
  • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 01:22

Witajcie, może uda się mi coś w tej sprawie napisać. Kontrola zarządcza występuje na dwóch poziomach:I - poziom kierownika jednostkiII poziom wójt, burmistrz itd.Jak sama nazwa głosi zarządzenie które wydane będzie w urzędzie powinno zawierać i pierwszy i drugi stopień kontroli zarządczej (po co wydawać dwa skoro są one mocno zespolone). Drugi poziom wynika z tego,że wójt sprawuje nadzór nad jednostkami podległymi i samorządowymi instytucjami kultury. Trochę bardziej jest to zawiłe przy staroście (są tam jeszcze straże , służby i inspekcje).W każdej jednostce jej kierownik (dyrektor) ustala zasady prowadzenia kontroli zarządczej pierwszego stopnia. Tak więc pojawia się pytanie czy to ma dotyczyć urzędu czy innej jednostki?Kto powinien przygotować zarządzenie? Tak właściwie to powinien zrobić ten, kto będzie wdrażał kontrolę zarządczą. Czyli może być to ten kto dotąd sprawował nadzór nad kontrolą. Może to być komórka kontroli, jeżeli ma na to odpowiednią inwencję "twórczą". Co do standardów, to faktycznie są one jakby proste a z drugiej strony trudne. Mogę je omówić w zakresie Was interesującym bo nie jestem urzędnikiem ministerialnym który pisze coś dla naukowców a nie samorządowców ;)Pozdrawiam

#17 Guest_DPS

Guest_DPS
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2010 - 21:18

A moze ktoś ma wzorcowe zarzadzenie dot. kontroli zarządczej w DPS. Jesli tak proszę o przesłanie na adres e-mail:grazyna945@interia.pl

#18 Guest_DPS

Guest_DPS
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2010 - 21:23

Czy do tego zarządzenia macie jakieś załączniki dokumentów

#19 Guest_DPS

Guest_DPS
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 20:25

Na dzien dzisiejszy nie mam żadnych załączników, bo nie mam zarządzenia. Może ktoś ma takie zarządzenie I stopnia dla DPS

#20 Guest_Lisek

Guest_Lisek
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2010 - 08:56

Jęśli posiadacie jakieś materiały, wzory o kontroli zarządczej to tez bardzo prosze o przesłanie tych materiałów, z góry dziękuję - j-lisek@wp.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych