Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy trzeba płacić akcyzę od alkoholi przywożonych dla osób fizycznych


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198282 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 07:48



Komentarz do artykułu: Kiedy trzeba płacić akcyzę od alkoholi przywożonych dla osób fizycznych

#2 Guest_gosc123

Guest_gosc123
  • Goście

Napisano 23 marzec 2013 - 07:48

Panie Grzegorzu, artykol jest bardzo jasny jezeli chodzi o przepisy. Chcialbym nawiazac do sytuacji pierwszej i zadac pytanie na ktore niema konkretnej odpowiedzi w sieci. Wracajac z obwodu kalingradzkiego do polski z tresci wynika, ze mozna przywiezc ze soba 1l mocnego alkoholu, tak tez opisuja media odnosnie malego ruchu granicznego. Natomiast w praktyce jako mieszkaniec trojmiasta. Na przejsciu granicznym w grzechotkach badz gronowie celnicy sami niemaja pojecia, sa opinie rozne, ze mozna miec 1l wodki w jednej butelce, inni twierdza, ze 1l ale 2 x 0,5l, a nawet tylko 0,5l. Dochodzi do grozenia mandatami za pojemnosc zwiazana z 1l mocnego alkoholu. Gdzie mozna odnalesc jasne przepisy na ktore mozna sie powolac w takiej sytuacji ?? Prosze o pilna odpowiedz.

#3 Guest_Sahajdaczny

Guest_Sahajdaczny
  • Goście

Napisano 19 marzec 2016 - 16:09

Nie cierpię ekspertów bo potrafią wcisnąć kit ,W Niemczech,we Francji ,Hiszpani jest dozwolony przywóz ponad normę alkoholu i papierosów "PO OPŁACENIU NALEŻNOŚCI CELNYCH' na własny użytek i my Polska jako Państwo graniczne nie stosujemy się do ogólnych warunków w Unii

#4 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2016 - 19:53

A wiec jezeli chcę sprowadzić sobie ok 5 butelek wina (porto) z portugali to rozumiem ze przesyłka zostanie zatrzymana przez celnika i wezwą mnie do opłacenia cła? Przy wartości ok 100 euro - jaki to moze byc koszt?
Czy tez zamawiając z zzaggranicy wino ja sam muszę wpierw tą nformację zgłosić do urzedu celnego ?
Jezeli ktos juz to przerabiał bede wdzieczny za informacje



#5 Guest_Sahajdaczny

Guest_Sahajdaczny
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 11:49

Dnia 14.03.2016 zgłaszam na przejściu w Medyce 1,5 litra alkoholu i karton papierosów.Funkcjonariusz celny oświadczył:Proszę proszę 0,5l i 8 paczuszek zwrócić na Ukrainę!Odp"NIE.OPŁACĘ WSZELKIE NALEŻNOŚCI CELNE I PODATKOWE.Sąd rejonowy na wniosek UC orzekł przepadek na SP a w sądzie okręgowym sędzia stwierdził:"ZGŁASZAJĄC WYROBY AKCYZOWE DOKONAŁ PAN PROWOKACJI W STOSUNKU DO POLSKICH SŁUŻB CELNYCH"Odpowiedziałem "z polskimi służbami celnymi się nie dyskutuje teoretycznie"Były to jedyne słowa wypowiedziane w sądzie.Miałem opinie 4 polskich celników,powołałem się na art.37 ustawy akcyzowej i opinie 10 urzędów celnych.Wszystkie były podobne: "In cases you exceed the travellers' allowances a simplified calculation of charges can be used. The flat rate charge for alcoholic beverages is 6.80 Euros and for cigarettes it is 0.19 Cent per piece of cigarette.Spytałem się pozostałe kraje Unii i wszyscy oprócz Polski opodatkowują nadwyżki i powołują się na te same przepisy...co Polska.Kiedyś 19 lat temu zwróciłem uwagę na przejściu w Braniewie i przestałem być osobą anonimową,bo polskie przepisy są identyczne z unijnymi.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych