Skocz do zawartości

motywowanie pracowników - pomysły i przykłady

wróć do serwisu Moja Firma 79 odpowiedzi w tym temacie

#61 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 13:33

Zarobki nie są tu największym problemem. Często dochodzi do zwolnień również z powodu nieporozumień na płaszczyźnie pracownik- pracodawca, a nie zawsze to pracownik jest winien niewłaściwego stosunku do pracy. Aby odpowiednio wdrożyć i zmotywować pracownika do działania , warto wybrać się na konferencję ,którą poprowadzi grupa Most Wanted. Na niej dowiemy się między innymi jak wykrzesać z siebie pokłady potencjału i umiejętności, a także jak zbudować odpowiedni wizerunek. Warto wybrać się na takie kursy by być bliżej sukcesu

#62 kitki

kitki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 29 sierpień 2017 - 21:14

Takich sposobów na motywacje pracowników jest sporo. Moim zdaniem warto przede wszystkim inwestować w ich rozwój i pozwalać im zdobywać cenne doświadczenie. Jeśli chodzi o prowadzenie biznesu to warto wziąć udział w programie http://gmcpoland.pl/. To takie symulacje biznesowe - 5 osobowe grupy, które wspólnie zarządzają biznesem w sieci i rywalizują o nagrody. 

#63 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:37

A ja sądzę, że każdy pracownik czułby się doceniony gdyby dostał szansę zrobienia czegoś dla siebie. Idealnym przykładem są karty sportowe od https://www.oksystem.../pakietsocjalny dzięki którym każdy może się zapisać na różnorodne zajęcia czy uczęszczać na treningi do profesjonalnych siłowni i obiektów sportowych. To nie są tanie rzeczy więc pracownik na pewno czułby się doceniony.

#64 parsstalla

parsstalla

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 19:37

Szukałem właśnie tego typu informacji :) Dzięki wielkie za sprawdzone sugestie :)

Czy nam się to podoba czy nie, problemy to kamienie, którymi jest usłana nasza droga naszego życia.

#65 MarekPromyk

MarekPromyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 październik 2017 - 09:52

Wyjazd motywacyjny i inne działania incentive powinny być częścią przemyślanego programu motywacyjnego i nie powinny być organizowane ad hoc. Wyjazdy motywacyjne są elementem działań marketingowych i jednym z najważniejszych chyba sposobów pozafinansowego nagradzania pracowników i kontrahentów.
Pomysły i przykłady na to, jak robić dobry i skuteczny incentive są nieźle opisane tutaj: https://bissole.pl/w...dy-motywacyjne/.

Dlaczego warto? Bo 

• udział w wyjeździe motywacyjnym jest dowodem docenienia pracownika przez firmę,
  • uczestnicy deklarują większe przywiązanie do pracodawcy i rzadziej odchodzą z pracy,
  • zmotywowało je to do wydajniejszej pracy, aby uzyskać podobną nagrodę w przyszłości.
  • klienci stają się bardziej lojalni i chętniej korzystają z kolejnych usług, 
  • deklarują rzadsze podejmowanie współpracy z konkurencją,
  • firma, która zaprosiła na wyjazd zyskuje lepszy wizerunek w ich oczach.

Same korzyści prawie :) Ale wszystko musi być dobrze przygotowane i przemyślane. Błędy mogą boleć.

#66 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 545 postów

Napisano 12 październik 2017 - 07:15

Jest wiele możliwości motywowania pracowników

wysyłanie ich na szkolenia

premie

pochwały dla pracownikow, którzy wykazują sie największym zaangażowaniem w firmie

Można również zaplanować im danie prezentów na święta

https://www.nobilia....sze-swiateczne/- na przykład takich koszy świątecznych

#67 Guest_Eleonora

Guest_Eleonora
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2017 - 14:28

U nas w firmie motywacja działa. Faktycznie muszę przyznać, że pracodawca staje na wysokości zadania i raz na jakiś czas jest np. premia. Do tego coraz częściej są na przykład dodatki: wyjścia, bony czy ostatnio zamawiane soki i owoce (dostarcza taka firma Take a Fruit). Zawsze mi się podoba to, jak ktoś o mnie w pracy dba, wtedy jakoś przyjemniej się pracuje. Bez dwóch zdań.

#68 Guest_vera

Guest_vera
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 18:31

U nas w firmie są karty Biznes Benefit i jestem bardzo zadowolona. Można korzystać ze zniżek aż do 50 % na różne usługi - od restauracji po warsztaty samochodowe i salony fryzjerskie. Wybór jest bardzo duży, a przede wszystkim nie są to przypadkowe miejsca, usługi które tam proponują są najwyższej jakości. Ostatnio skusiłam się na odwiedzenie Studia MD i skorzystałam ze zniżki 20% na obcięcie włosów, super sprawa!

#69 iwona113

iwona113

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 21:58

To, że podwyższki motywują wiedzą wszyscy, ale są również inne sposoby. M.in. różnego rodzaju karty podarunkowe, bony, karty na siłownię czy basen. U nas w firmie czasem dostajemy takie. Znalazłam ciekawą stronę, gdzie można dowiedzieć się więcej na ten temat- https://sodexomotywacja.pl/.

#70 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 804 postów

Napisano 01 luty 2018 - 10:08

Nie tylko premie potrafią zmotywować pracowników. Warto pomyśleć jeszcze o innych sposobach, na przykład opisanych na motivizer.pl/blog/system-motywacji-pracownikow-jak-wybrac-platformy-kafeteryjne-sposobem-na-poznanie-potrzeb-pracownikow . Pracowników można zachęcić do pracy na różne sposoby, np. kartą Multisport.

Always look on the bright side of life!

#71 Anna S-ska

Anna S-ska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 09 luty 2018 - 09:53

Jednego motywują pieniądze, innego atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu. Oryginalne pomysły na nagrody dla pracowników to na przykład bony podarunkowe. Masaż czekoladowy, degustacja wina, jazda subaru, kolacja dla dwojga, weekend w górskim SPA a nawet lot balonem - vouchery dla pracowników warto sprawdzić na: https://prezentokracja.pl/dla-firm/

#72 Guest_Karolina M

Guest_Karolina M
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 13:45

Drodzy Państwo, zapominamy o podstawach, czyli motywacji codziennej, podświadomej: dobra atmosfera, słowa uznania i docenienie pracowników. Warto zacząc od małych kroków.

#73 mariakow

mariakow

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 luty 2018 - 13:35

Mój kolega, który ma firmę robi tak, że dla najlepiej efektywnego pracownika pod koniec miesiąca daje dodatek pieniężny. Świetnie to motywuje pracowników.

#74 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 340 postów

Napisano 26 luty 2018 - 10:52

Ewentualnie warto jest zastanowić się jeszcze nad usługą taką jak outplacement

https://www.lhhpolsk...estrukturyzacja

W Polsce staje sie to dopiero popularne, ale za granicą jest to bardzo często stosowana praktyka ( z tego co wiem to w kraju takim jak Francja jest to obowiązkowe - nie da się tam tak łatwo zwolnić pracownika).

W firmie jakiś czas temu wprowadziliśmy taką opcję .i atmosfera znacznie się poprawiła. Jest luźniej

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#75 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 11:26

A słyszeliście o wykorzystaniu grywalizacji w firmach? Usługi tego rodzaju oferuje firma https://doji.com.pl/Korzystając z mechanizmów grywalizacji można zwiększyć efektywność i motywację zespołu.

#76 Guest_emma_

Guest_emma_
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 14:07

Prowadzę swój biznes i taką kartę proponuje swoim klientom oraz pracownikom. Dzięki temu klienci częściej wracają po kolejne rabaty i ruch się zwiększył, a pracownicy bardzo chwalą sobie to, że mogą wykorzystać zniżki aż do 70% w wielu punktach usługowych (restauracje, fryzjer, mechanik)

#77 szachmat89

szachmat89

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 10 maj 2018 - 17:52

Pracownicy zatrudnieni w firmach, które nie posiadają programu świadczeń dodatkowych, deklarują, że chcą otrzymywać benefity. W pierwszej kolejności chcieliby mieć dostęp do podstawowej opieki medycznej. Pożądane są również zajęcia sportowe oraz szkolenia i kursy zawodowe. Pomimo, iż pracodawcy chętnie oferują możliwość korzystania z telefonu lub komputera służbowego do użytku prywatnego, świadczenia te nie są atrakcyjne dla samych zainteresowanych. W takich przypadkach warto skorzystać z oferty jaką posiada firma https://www.nais.pl/...na-rynku-pracy/

#78 Gertrudy

Gertrudy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 maj 2018 - 12:06

Myślę, że te porady są całkiem interesujące ;) Dzięki wielkie, przydadzą mi się :)

W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz (...) Nikt szybciej nie popada w obłęd niż osoba całkowicie normalna

#79 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 08:32

Bardzo fajne przykłady znajdziecie na stronie https://grupaprogres...ia-pracownikow/ Chcąc tworzyć zmotywowane środowisko pracy managerowie powinni pamiętać  o obszarach ważnych z punktu widzenia pracowników. Oczekiwania wobec przełożonych z pozoru mogą wydawać się błahe i nie przynoszące widocznych efektów, jednak w dłuższej perspektywie czasu znacząco wpływają na rozwój firmy. Pracownicy otwarcie mówią o tym, że oczekują regularnego kontaktu. Chcą, aby ich przełożony wiedział, jaki jest status prowadzonych przez nich działań, z jakimi wyzwaniami borykają się na co dzień oraz jakiego rodzaju wsparcia potrzebują.

#80 harrison4

harrison4

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 17:57

Ja się całkowicie zgadzam z moim przedmówcą. Nic dodać oraz nic ująć...

Wyszło szydło z worka  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych