Skocz do zawartości

Chce założyć biznes ale nie wiem jaki....

wróć do serwisu Moja Firma 44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Biuri.pl

Biuri.pl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 07:38

Skoro pragnie Pani założyć własną firmę to polecamy dokładnie zastanowić się przede wszystkim nad tym co sprawiałoby Pani satysfakcję  i tym kierować się podczas budowania firmy. W pierwszej kolejności  ( po wyborze tematu działalności) powinna  Pani wypełnij formularz rejestracyjny na stronie www.firma.gov.pl. Wniosek w postaci formularza CEIDG-1, należy złożyć w formie elektronicznej lub papierowej. Jest to jednoczesne zgłoszenie firmy do ZUS, GUS i urzędu skarbowego.  Podmiot prowadzący działalność gospodarczą zobowiązany jest do posiadania rachunku bankowego oraz pieczątki firmowej. Dodatkowo, jeżeli zdecydowała  się Pani na prowadzenie działalności regulowanej, proszę  niech Pani pamięta, że należy uzyskać odpowiednie zezwolenia, licencje i koncesje.

#22 Barbara78

Barbara78

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2014 - 13:50

Kilka la temu również się nad tym zastanawiałam i zdecydowalam się na hurtownię odzieżową.

#23 Guest_Babalu

Guest_Babalu
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2014 - 19:26

Smutne ale prawdziwe. Ja tyrając na swoim poletku (mobilna myjnia parowa)oczywiscie czuje satysfakcje. Ale na sowje trzeba zapracowac. Firma to nie tylko zarabanie ale też pewne koszty. Maszyny do mycia, markowa chemia premo – samo z nieba nie spadnie. Tak wiec – najpierw dobry pomysl i silna motywacja, potem dzialanie. A nie tylko marzyc sobie o wlasnej firmie i liczyc potencjalne zyski.

#24 amigoss

amigoss

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 październik 2014 - 21:46

A co sądzicie o myjni parowej? Akuratnie wchodze we własny biznes- myjnia parowa dokładniej franczyza Ecomyjni oddział krakowski. Wpsarcie od początku ogromne, system szkoleń, bardzo dobre europejskie maszyny parowe kolega juz interes prowadzi i powiem wam po kilku miesiącach zyski sa .http://maszynyparowe.com/

#25 Morfen

Morfen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 październik 2014 - 14:57

Dla mnie zakładanie własnej firmy jest mało stabilne ale jeżeli już ktoś się na to decyduje myślę, że powinien się zastanowić nad tym co lubi robić i co robi dobrze. Jak już się nasunie to jest pomysł potem pod górkę, bo bardziej biznesowe kwestie

#26 Guest_badini

Guest_badini
  • Goście

Napisano 29 listopad 2014 - 16:29

ZAczytałem sie w tym temacie franczyzy Ecomyjni. Wygląda interesujaco. W sumie tez w grę by wchodził na moim przykładzie oddział krakowski bo mieszkam w nowej Hucie to chyba ten , prawda? Ma pan juz jakieś cenne uwagi?

#27 bojor

bojor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 maj 2016 - 15:34

o myjni parowej był czas że myślałem dość poważnie ale na moje nieszczęście konkurencja pokrzyżowała mi plany.

Na tapecie jest teraz franczyza pizzerii Crazy Pepe. Mówi wam to coś?

Polega ona na otworzeniu mobilnej pizzerii pod marketem Kaufland. A pizza nie byle jaka- prawdziwa włoska , wypiekana w piecu opalanym drewnem . To może byc strzał w dziesiątkę http://www.Crazypepe.pl

#28 Celinka152

Celinka152

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 06 maj 2016 - 14:25

Hmm, nigdy nie słyszałam o tej firmie. Ja z kolei mam inne pytanie. Ostatnio założyłam dodatkową działalność gospodarczą o pkd 55.30.Z. Czy mogę sobie kupić coś takiego: http://www.lensfoto....y/aparaty,2,486? Potrzebny mi aparat, bo chciałabym do tego robić zdjęcia z eventów. Mogę go wrzucić w koszty?

#29 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 01:23

Naprawde oplaca się teraz zakładac swoją firmę w czechach. Można na tym dużo lepiej wyjść. Sam planuje tak zrobić, bo mój kumpel bardzo dobrze sobie radzi. A start ułatwiła mu firma Idoneo i ja też teraz się do nich zgłoszę

#30 KasiaIn

KasiaIn

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 75 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 06:22

Wiele lat jestem pracownikiem w firmie, wcześniej-w sferze budżetowej. Mam trochę funduszy zaoszczędzonych przez lata i postanowiłam założyć coś swojego. Tylko nie wiem jak się za to zabrać... Macie jakiś pomysł?

To zależy jakim funduszem dysponujesz. Czy pozostanie mlm czy może otworzysz stację benzynową.

Czytaj regulaminy firm oferujących pożyczki! Pożyczki pozabankowe w internecie. Informacje na temat kredytów, pożyczek na blogu Kredyty Porównywarka - istotne informacje o finansach.

#31 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 20:44

Uważam, że dobrym pomysłem na założenie firmy jest otwarcie restauracji albo pensjonatu. Na rynku cały czas brakuje tego typu obiektów.

no tylko z restauracją w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest się wybić na rynku, szczególnie dlatego, że Polacy są coraz bardziej świadomi w wyborze tego co chcą jeść, oczekują dobrej jakości produktów. Nie wiem czy początkująca osoba z doświadczeniem tylko w sferze budżetowej jest w stanie osiągnąć sukces na tym polu i wypromować całkiem nową markę

Witam. Do założenia firmy, poza umiejętnościami organizacyjnymi i pomysłem, jest potrzebna fachowa wiedza. Jak jej nie masz, zginiesz w gąszczu nieścisłości przepisów i biznes się skończy, zanim naprawdę się zacznie.

dlatego warto zdać się na doświadczenie innych z branży, którą chcemy się zająć. po pierwsze łatwo popełnić wiele błędów natury czysto biurokratycznej, które długo trzeba na nowo opracowywać (np. dotyczące biznesplanu), a po drugie jedną z najistotniejszych kwestii jest znajomość opłacalnego targetu,a  takich informacji ciężko tak po prostu się domyślić, dobrze jest znać badania rynku, do których początkujący może nie mieć dostępu

Jeśli jesteś zainteresowana przystąpieniem do jakiejś znanej sieci, pomyśl o franchisingu.

tak, franczyza to chyba jedna z najlepszych opcji dla początkujących, szczególnie wtedy gdy zaufamy firmie mającej dobrą renomę i takiej, która dba o swoich współpracowników, np prowadzi odpowiednią rekrutację, szkolenia a później nieustannie wspiera franczyzobiorcę

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2016 - 14:24

no tylko z restauracją w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest się wybić na rynku, szczególnie dlatego, że Polacy są coraz bardziej świadomi w wyborze tego co chcą jeść, oczekują dobrej jakości produktów. Nie wiem czy początkująca osoba z doświadczeniem tylko w sferze budżetowej jest w stanie osiągnąć sukces na tym polu i wypromować całkiem nową markę

Jeśli dobrze przygotujemy biznes plan, zatrudnimy odpowiedni osoby i będziemy sprawdzać się w zarządzaniu i marketingu to myślę, że można próbować i w gastronomii. Jednak bardziej bezpiecznym wyjściem jest sklep albo duży market, bo tam klienci zawsze będą, a jesli odpowiednio dobierzemy franczyzodawcę to i o reklamę nie musimy się martwić

dlatego warto zdać się na doświadczenie innych z branży, którą chcemy się zająć. po pierwsze łatwo popełnić wiele błędów natury czysto biurokratycznej, które długo trzeba na nowo opracowywać (np. dotyczące biznesplanu), a po drugie jedną z najistotniejszych kwestii jest znajomość opłacalnego targetu,a  takich informacji ciężko tak po prostu się domyślić, dobrze jest znać badania rynku, do których początkujący może nie mieć dostępu

Przepisy są bardzo zawiłe dla ludzi, którzy nie za bardzo śledzą takie sprawy. Jeśli chcemy sami coś otwierać to warto skorzystać z pomocy prawnej, a jeżeli decydujemy się na sprawdzony model biznesowy to pomoc w "papierkach" na pewno otrzymamy odgórnie albo przynajmniej zostaniemy nauczeni co i jak robić żeby było dobrze

tak, franczyza to chyba jedna z najlepszych opcji dla początkujących, szczególnie wtedy gdy zaufamy firmie mającej dobrą renomę i takiej, która dba o swoich współpracowników, np prowadzi odpowiednią rekrutację, szkolenia a później nieustannie wspiera franczyzobiorcę

Franczyza ma dużo zalet, a jedną z nich jest niewątpliwie posiadanie mniejszego kapitału niż przy rozpoczynaniu biznesu w danej branży na własną rękę. Wiadomo, że kwoty są i tak spore, ale zawsze to lepiej 400 tysięcy inwestować w market spożywczy niż 800 lub i więcej robiąc to samo tylko że bez wsparcia znanej marki. Swoją drogą czytałem, że Grupa Muszkieterów ma w planach duże inwestycje w Polsce więc może warto o nich modelu franczyzy poszperać 

#33 Danielkosak

Danielkosak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 22:31

jesli odpowiednio dobierzemy franczyzodawcę to i o reklamę nie musimy się martwić

to jest chyba jedna z rzeczy, na którą początkująca firma musi wywalić na początku najwięcej kasy, żeby wgl ludzie dowiedzieli się o ich istnieniu. A tak, reklama tylko na początek, żeby zaznajomić ludzi z nową lokalizacją wcześniej znanej marki, a później się już samo kręci

Przepisy są bardzo zawiłe dla ludzi, którzy nie za bardzo śledzą takie sprawy. Jeśli chcemy sami coś otwierać to warto skorzystać z pomocy prawnej, a jeżeli decydujemy się na sprawdzony model biznesowy to pomoc w "papierkach" na pewno otrzymamy odgórnie albo przynajmniej zostaniemy nauczeni co i jak robić żeby było dobrze

jak mamy pewność co do franczyzodawcy to owszem, możemy się nie martwić o "papierologię", ale zawsze lepiej wszystko uważnie czytać i analizować. Dobrze jest jak mamy okazję wszystko omówić przed podpisaniem, tak najpewniej działają godne polecenia firmy

Franczyza ma dużo zalet, a jedną z nich jest niewątpliwie posiadanie mniejszego kapitału niż przy rozpoczynaniu biznesu w danej branży na własną rękę. Wiadomo, że kwoty są i tak spore, ale zawsze to lepiej 400 tysięcy inwestować w market spożywczy niż 800 lub i więcej robiąc to samo tylko że bez wsparcia znanej marki. Swoją drogą czytałem, że Grupa Muszkieterów ma w planach duże inwestycje w Polsce więc może warto o nich modelu franczyzy poszperać

niee no, akurat z otwieraniem dużego marketu to nawet nie ma co marzyć, że uda się nam przebić z nową marką, poza tym zyskać dostawców itd - praktycznie niewykonalne. Intermarche to fajne sklepy, dobrze, że chcą się rozwiać u nas, bo rzeczywiście brakuje ich w niektórych miejscach, a mają najlepsze bułki na świecie ;D

#34 angela111

angela111

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 14:59

A jednak proponowałabym otwarcie własnego lokalu gastronomicznego, jeśli nie masz doświadczenia mogą to być dania proste takie jak kebab czy hamburgery. Wystarczy że kupisz wyposażenie gastronomii, znajdziesz dostawcę produktów no i w pierwszej kolejności znajdziesz lokal. Na takie szybkie jedzenie zawsze znajdą się amatorzy;)

#35 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 265 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 12:01

Myślę, że warto przed rozpoczęciem działalności, trochę popracować (przynajmniej kilka lat) w danej branży i poznać ludzi, środowisko. Poza tym musimy się zorientować, jak wygląda rynek, w który zamierzamy wejść, czy istnieje popyt na oferowane przez nas usługi. Ja sześć lat temu założyłem przedsiębiorstwo zaopatrujące szkoły w sprzęt: tablice, mikroskopy, gabloty itd. Wypełniłam niszę, bo najbliższy podobny zakład znajdował się 45 km od mojego miasteczka. Niedawno jeszcze zmieniłem dostawcę, polecam firmę Edulex, mają fajne ceny na sprzęt szkolny, m.in. na druki szkolne -
http://www.edulex.co...ruki-szkolne/21

#36 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 12:07

Przy budowaniu marki bardzo pomocne mogą się okazać etykiety samoprzylepne

#37 Guest_Bizzona

Guest_Bizzona
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2017 - 10:31

Posiadamy kredyty dla nowo powstałych i planujących rozpoczęcie działalności gospodarczych, nawet do 80 tysięcy złotych, bardzo dobre warunki cenowe. Jako poręczenie lub zastaw na nieruchomości lub ruchomości. Chętnych zapraszamy do kontaktu:  bizzona.pl

#38 bayla31

bayla31

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 17:42

Pomysł na biznes jest moim zdaniem kluczowy, a jeśli go nie ma - warto sięgnąć po sprawdzone formuły i np. zdecydować się na franczyzę. 

#39 olsa99

olsa99

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 07:39

Może własna piekarnia? Co wy na to. Pieczywo jest kupowane codziennie wystarczy tylko znalezc odpowiednie miejsce na swoja piekarnie:) Reszta to juz male piwko :) Sprzet i najswiezsze produkty moze dostaraczac wam firma http://savpol.pl/

#40 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 666 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 13:50

A jakaś działalność w przemyśle motoryzacyjnym? To chyba też nie jest najgorszy pomysł? Kierowców coraz więcej, samochodów coraz więcej... To może być żyła złota, jeśli do tego odpowiednio podejść. Fakt, że konkurencja jest tu pewnie spora, ale jak postawi się na najwyższej klasy sprzęt (warto pomyśleć chociażby o takich skrzynkach motoryzacyjnych jak te opisane na www.erg-system.pl/kategoria/skrzynki-do-przemyslu-motoryzacyjnego ) i zatroszczy o odpowiednią reklamę, to może się udać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych