Kategorie
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W celu podjęcia skutecznych działań marketingowych niezbędna jest szczegółowa analiza biznesu, na którą składają się m.in. poniższe informacje:

- Analiza otoczenia organizacji 
- Benchmarking konkurencyjny 
- Poznanie planów i celów działania konkurencji
- Określenie słabych i mocnych stron 
- Szanse firmy na zdobycie przewagi konkurencyjnej
- Określenie tendencji rozwoju dla danego rynku
- Badanie zachowania i preferencji konsumentów

oraz analiza działań marketingowych, do których należą:

- Monitoring Internetu
- Analiza działań promocyjnych
- Analiza wizerunku w sieci

Punkt Krytyczny Centrum Informacji Biznesowej świadczy usługi konsultingu marketingowego, udzielając wsparcia merytorycznego dla firm na drodze do rozwoju.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, celem określenia potrzeb biznesowych Twojej organizacji.

Dla nowo powstałych firm oferujemy preferencyjne warunki współpracy.

http://www.punktkrytyczny.pl

• 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W celu podjęcia skutecznych działań marketingowych niezbędna jest szczegółowa analiza biznesu, na którą składają się m.in. poniższe informacje:

- Analiza otoczenia organizacji 

- Benchmarking konkurencyjny 

- Poznanie planów i celów działania konkurencji

- Określenie słabych i mocnych stron 

- Szanse firmy na zdobycie przewagi konkurencyjnej

- Określenie tendencji rozwoju dla danego rynku

- Badanie zachowania i preferencji konsumentów

oraz analiza działań marketingowych, do których należą:

- Monitoring Internetu

- Analiza działań promocyjnych

- Analiza wizerunku w sieci

Punkt Krytyczny Centrum Informacji Biznesowej świadczy usługi konsultingu marketingowego, udzielając wsparcia merytorycznego dla firm na drodze do rozwoju.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, celem określenia potrzeb biznesowych Twojej organizacji.

Dla nowo powstałych firm oferujemy preferencyjne warunki współpracy.

http://www.punktkrytyczny.pl

To wszystko prawda, jednak prawda jest tez taka, że nie każdy z nas potrafi to zrobić. Warto skorzystać z pomocy naprawdę doświadczonych.

Jednymi z nich są Grande Mohito: http://grandemohito.pl/

Warto zadzwonić, zapytać i rozważyć taką opcję smile.png

Gość Michał

20-21 maja Warszawa II edycja Mail Day http://mailmyday.pl/ nie wiem czy ktoś kojarzy pierwszą, ale dla osób związanych z marketingiem internetowym, czy posługujących się na codzień w pracy mailingiem pozycja obowiązkowa. Prowadzący to przedstawiciele czołowych firm specjalizujących się w segmentach marketingu. Jakby ktoś potrzebował to dajcie znać bo mam kody rabatowe. Harmonogram działań bezpośrednio na stronie.

• 2 tygodnie później...

Ja  przy zakładaniu firmy zacząłem od sklepu internetowego. Firma proedit robiło mi jego layaout i cały kod. Bardzo dobrzy spece – co najważniejsze mimo sporej ilości pracy zmieścili się w terminie.

• 2 tygodnie później...
Gość piotr21

Jak masz sklep internetowy to przede wszystkim wykorzystujesz internet do pozyskiwania klientów. SEO, linki sponsorowane, social media to sposoby promocji jakie powinien stosować każdy sklep internetowy.  Możesz też zakupić taką bazę email http://www.bisnode.pl/topics/baza-maili/  i na jej podstawie przygotować newsletter.

• 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Planuję skorzystać z usług firmy Ditum , która zajmuje się pozycjonowaniem stron. Zdecydowałem się na to ze względu na moją nowo założoną stronę inernetową, na której narazie nie często bywają "goście". Jestem ponadno zadowolony z tego, że za jedną frazę kluczową płaci się 50 zł netto/mieś. Co sądzicie o tym?

• 1 miesiąc temu...

Jak więc widać, firm tego typu jest naprawdę sporo, co czasami może być raczej minusem, bo ciężko jest stwierdzić, która z takich firm jest naprawdę dobra. Dlatego dobrze, jak potrafi się już wykazać konkretnymi realizacjami jakiś pozycjonować, bo dzięki temu łatwo jest zobaczyć jak wygląda praca takiej firmy w praktyce. Dodatkowo też radzę unikać brania jakiś studentów, którzy zajmują się tym w wolnym czasie.

• 2 tygodnie później...

Jeśli szybko chcecie zaistnieć na liście w wyszukiwarkach, to warto zainwestować w kampanię SEO. Mogę polecić wam firmę Skuteczni , z której ja korzystałem, skutecznie i szybko przeprowadzają kampanię. Polecam usługi tej firmy, naprawdę warto - 

strona www: http://skuteczni.pl/

.

• 2 tygodnie później...

Ludzie temat dotyczy mailingu a wy reklamujecie jakieś badziewie, Może ktoś by się odniósł do tematu? Akurat ja się nie zgodzę z twierdzeniem, że mailing nie jest skuteczny. Przeczytajcie sobie wpis n.t. automatyzacji mailingu na blogu freshmail.pl http://freshmail.pl/blog/ciekawostki/automatyzacja-marketingu/ 
To nie jest tak, że mailing musi być nieskuteczny, firmy, które nauczyły się dostosowywać wiadomości do kontretnego odbiorcy wiedzą, że jest to bardzo skuteczna forma reklamy, ale trzeba poświęcić na to troszkę więcej czasu, aniżeli tylko kilka chwil. 
Takie jest moje zdanie. 

• 3 tygodnie później...

Wiesz o czym piszesz człowieku? Tego typu spamu dostaję po kilkadziesiat dziennie. Wiesz ile go czytam? Mailing ma sens, jeśli jest kierowany do grupy, która takiej wiadomości faktycznie oczekuje. A spamowanie, sztuczne zbieranie grup, wysyłanie zapytań do miliona userów kończy się raczej wyzwiskami.

Osobiście jestem zdania,że ludzie uwielbiają promocje. I przeróżne gratisy.

Można to wykorzystać i na przykład zainwestować w gadżety reklamowe. Można je wręczać na przykład stałym klientom, przy większych zamowieniach. Albo na otwarcie biznesu czy podczas konferencji reklamowej.

Zerknijcie sobie do katalogu:

http://www.opengift.pl/ - znajduje się w nim bardzo wiele interesujących propozycji gadżetów, myślę,ze warto jest sobie przejrzeć.

Nie muszą byc to oklepane długopisy czy też breloki ale coś bardziej oryginalnego. Na przykład mini latarka czy też notatnik. 

• 1 miesiąc temu...

Marketplanet OnePlace. Witam. Może zainteresuje Państwa artykuł

http://finanse.wp.pl/kat,1033725,title,Zastosowanie-narzedzi-elektronicznych-na-rynku-B2B,wid,17139145,wiadomosc.html?ticaid=1141b5

Bardzo ciekawe rozwiązanie sprzyjające rozwojowi kontaktów biznesowych i budowania wizerunku swojej firmy.

Alf ma rację – wszystko, co tańsze i promocyjne, wpada w oko potencjalnemu klientowi. Dlatego najsensowniej jest zdecydować się na sprzedażową platformę promocyjną, na której można wystawić swoje oferty, na przykład http://fairsquare.com/pl.

Druga sprawa to reklama. Trzeba dobrze określić, kto jest grupą docelową i w jakim medium się promować. Ja jestem zwolennikiem kampanii AdWords oraz Facebook Ads, za pośrednictwem których najłatwiej jest trafić do potencjalnych klientów.

• 1 miesiąc temu...
Gość Karolina

W dzisiejszych czasach skuteczny marketing przede wszystkim powinien się zaczynać od naprawdę dobrej i nowoczesnej strony www, w końcu to ona jest wizytówką naszej firmy. W następnej kolejności można zająć się jej wypromowaniem poprzez pozycjonowanie i social media. smile.png

Pozdarwiam,

www.kofh.pl

• 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Email marketing to najskuteczniejsza forma promocji ze wszystkich dostępnych. Zwrort z inwestycji w email marketing ma równie wysokie wyniki jak reklama w wyszukiwarkach. Oczywiście mam na myśli email marketing prowadzony do samodzielnie zbudowanej bazy klientów lub osób zainteresowanych naszą marką lub produktem. Baza kupiona przez internet takich wyników nie da a dodatkowo można się narazić na konsekwencje prawne. Podsumowójąc email marketing potrafi przynosić wielie korzyści, ale trezba go robić z głową (podobnie jak SEO).

• 2 tygodnie później...

Dokładnie. Ileż to ludzi od razu kasuje e-maile, bo temat był nieciekawy, za długi, nadawca nieznany, albo treść nawet nie wyświetlała się na urządzenie mobilne. Raz, że odbiorca powinien już znać markę, wtedy ma większe zaufanie i taka reklama firmy ma sens, a dwa że należy też optymalizować e-maile, aby było większe dotarcie. Takie działania wiążą się ze stroną internetową firmy, gdzie powinno się pozyskiwać potencjalnych klientów przez subskypcję, możliwość pobrania dokumentu/e-booka, plików itp. Bez strony www nie będzie e-mail marketingu, gdzieś odbiorcy muszą zostać odesłani jeśli promocja firmy w internecie również ma przynieść pozytywne efekty.

• 1 miesiąc temu...

Oczywiście skuteczny marketing należy zacząc od opracowania strategii. Następnie należy stworzyć stronę firmy i wykorzystać najskuteczniejsze kanały promocji takie jak:

- social media

- reklama w wyszukiwarkach

- email marketing

- katalogi firm

Polecam interesujące opracowanie pod tytułem Marketing internetowy - kompletne vademecum dla firm.

• 4 miesiące temu...

Każde działania marketingowe powinno kończyć się chociażby zainteresowaniem klienta produktem i tutaj pytanie jak to robić, żeby nie było problemu, który często występuje czyli forma reklamy działa, ale finalnie klient nie dowiaduje się nic o produkcie bo np. nie może wejść na stronę. Co to jest landing page ? Warto zrobić porządek ze wszystkimi zagrożeniami, a dopiero potem startować z różnymi formami promocji.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...