Skocz do zawartości

Zdjęcie

spółka cywilna a fuzja?

wróć do serwisu Moja Firma 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 AntoninaMaria75

AntoninaMaria75

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 10:50

Witam,

mam spółkę cywilną i znajomy przedsiębiorca zaproponował mi połączenie naszych biznesów i wspólną działalność. Abstrahując od biznesowych rokowań tego przedsięwzięcia chciałabym wiedzieć na ile takie połączenia są bezpieczne...może lepiej stworzyć nową spółkę? Generalnie chodzi mi o to aby nie stracić wpływów.

#2 Guest_yterusz

Guest_yterusz
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 12:44

tu trzeba wziac pod uwagę bardzo wiele czynników. Na odległosć trudno radzić. Pamiętaj jednak  z łączenia się spółek wyłączone są spółki osobowe – mogą one łączyć się jedynie w ten sposób, że w wyniku połączenia powstaje spółka kapitałowa lub spółki osobowe są przejmowane przez spółkę kapitałową.

#3 Guest_sisiqu

Guest_sisiqu
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 14:01

a nie możesz zrobić tego pod okiem prawnika? będzie chyba łatwiej.

#4 Guest_Xenar

Guest_Xenar
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 13:09

fuzje bywaja kłopotliwe, choć nie jest to regułą. pracowałem kiedyś w firmie, która przechodziła taki proces i szef zlecał formalności kancelarii fic syryca z poznania, bo uznał, że woli zapłacić i mieć z głowy niż potem się bujać latami z dokumentacją. Jeśli nie masz pewnosci jak to się robi to warto chociaz spytać o poradę kogoś kto takie rzeczy przeprowadzał.

#5 Guest_Marlena

Guest_Marlena
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 08:59

Witam, czy wie ktoś jakie przepisy zabraniają (jeśli zabraniają) wystawiania rachunku dla sp. cywilnej przez wspólnika tej spółki w związku z tym, że wypłaca sobie wynagrodzenie?

#6 Guest_Witek

Guest_Witek
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 07:11

A ja mam inne pytanie czy wynagrodzenie wspólnika s.c. zatrudnionego na podstawie umowy o pracę w spółce cywilnej będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów tylko dla tego wspólnika czy też innych wspólników w zależności od wielkości udziału w spółce?

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 07:22

Tak wynagrodzenie wspólnika będzie kosztem uzyskania przychodu innych wspólników

#8 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 11:56

Witamy,

W obowiązującym stanie prawnym, co do zasady z możliwości łączenia wyłączone są spółki osobowe – co oznacza, iż nie ma możliwości łączenia bezpośrednio spółki cywilnej ze spółką cywilną.

W przedstawionej sytuacji jest zawartych zbyt mało informacji żeby udzielić odpowiedzi, dlatego też sugerujemy zwrócenie się do prawnika celem kompleksowego omówienia potencjalnych działań.

Pozdrawiamy

Zespół Centrum Pomocy elektronicznego Punktu Kontaktowego

#9 Guest_rocket_b

Guest_rocket_b
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 14:44

Dość delikatna sprawa i ja na twoim miejscu bym się w tej kwestii skontaktowała z dobrym adwokatem który odpowiednio doradzi  i podpowie co najlepiej zrobilc w tej sytuacji wink.png

#10 Guest_Lassa

Guest_Lassa
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2014 - 12:29

Tak, najlepiej idź do radcy prawnego ktory sie specjalizuje w prawie gospodarczym i prawie pracy, to bedzie chyba najrozsadniejsze rozwiązanie w tej sytuacji, na pewno ci pomoze i dobrze doradzi smile.png

#11 mangus

mangus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 09:18

zglos sie do kancelarii prawniczej http://www.bob.com.pl/. Fuzje i przejecia to ich dzialka. Zbadaja firme twojego znajoma tzw due diligence i pomoga przy calej procedurze przejecia

#12 wojciechr

wojciechr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 29 listopad 2015 - 10:21

Połączenie, jak połączenie. Wszystko da się zrobić. Na pewno jeżeli chcesz się z kimś łączyć, to musisz sprawdzić jaki jest stan "jego biznesu" - a tutaj często pojawiają się niemiłe niespodzianki. Dlatego czasem lepiej opłaca się założyć nową spółkę. Jeżeli sprawa dotyczy spółki cywilnej, to zajrzyj na bloga spolkacywilna.info - znajdziesz tam więcej informacji na temat tej spółki.

#13 Guest_Timor

Guest_Timor
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2016 - 19:07

przed podjęciem takiej decyzji koniecznie skonsultuj się z prawnikiem - Kancelaria Gessel ma świetnych specjalistów z tego tematu. Żeby się nie okazało, że znajomy cię oszukał czy coś, sam powinieneś wiedzieć jak bywa

#14 Guest_certtt

Guest_certtt
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 13:15

Współpracowałem ostatnio z AB Consulting. Profesjonaliści, to mogę obiecać. Nie było żadnych problemów, wszystko sprawnie poszło i szybciej niż myślałem.

#15 ydzik

ydzik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 07 maj 2018 - 01:15

Przed przejęciem sprawdź ten adres www najlepiej. Firma Blueoak zajmuje się od wielu lat działalnością inwestycyjną, pomocą w przejęciach oraz fuzjach. Samemu jest to bardzo ciężko ogarnąć ze względu na dość złożony proces takiej fuzji.

#16 Apan09

Apan09

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 maj 2018 - 12:16

Dzięki za porady :) Przyda mi się to z całą pewnością :)

Starałam się dzisiaj być lepszym człowiekiem, ale świat nie współpracuje.

#17 PioEustachy

PioEustachy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 19:59

Nie bardzo się w tej kwestii znam. Raczej ciężko będzie coś doradzić w tej materii.

Każda rzecz ma swój czas.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych