Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spółka zoo posiadająca udziały w spółce komandytowej

cit spółka zoo z o.o. komandytowa

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monia84kg

Monia84kg

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 11:29

[color=#000000;][font="tahoma, sans-serif;"]Witam.[/color][/font]
Pierwszy raz sporządzam CIT za spółkę zoo będącą komplementariuszem spółki komandytowej..
Spółka zoo posiadająca udziały w sp. komandytowej w ciągu roku powinna na bieżąco doliczać przychody z udziału w zyskach sp. k. i je opodatkować. Jak teraz powinna wyglądać deklaracja CIT-8?

Czy zwyczajnie doliczyć te przychody proporcjonalnie i wpisać w kolumnę 27 CIT8? (cz.D)
I to samo w części H (wyliczając należne zaliczki kwartalne)?

Czy to wystarczy czy trzeba te zyski z udziału w spółce komandytowej jakoś wykazać w załączniku CIT 8/o (mam na myśli część F.) niby jest napisane że dotyczy on udziału w os. prawnych a sp.k przecież nie posiada osobowości prawnej i zgłupiałam.. Może wcale nie musi wypełniac tego załącznika?

PS.Nie wiem też czy w tej konstrukcji dotyczą nas Cit-6A, Cit-6AR i Cit-7

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14140 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 marzec 2014 - 22:49

[font="'trebuchet ms', helvetica, sans-serif;"]W CIT-8 należy wykazać łączne przychody i koszty spółki z jej własnej działalności i z udziału w wynikach spółki komandytowej.[/font]

[font="'trebuchet ms', helvetica, sans-serif;"]Podatek wyliczasz od łącznego dochodu, wykazujesz należne zaliczki, jakie wychodziły w trakcie roku.[/font]

[font="'trebuchet ms', helvetica, sans-serif;"]Co do załącznika się nie wypowiem, bo nie mam druku przed sobą.[/font]

#3 Monia84kg

Monia84kg

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 00:27

No tak myślę właśnie.

Ale te załączniki martwią mnie i niepokoją najbardziej :( Byłanbym Ci wdzięczna gdybyś spojrzała na nie na necie i wyraziła swoją opinię.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14140 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 marzec 2014 - 22:07

[font="'trebuchet ms', helvetica, sans-serif;"]Dziś właśnie widziałam załącznik i moim zdaniem nie trzeba tam wykazywać dochodu z udziału w spółce komandytowej.[/font]

[font="'trebuchet ms', helvetica, sans-serif;"]Ale możesz jeszcze spróbować zadzwonić do US i się upewnić.[/font]

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: cit, spółka, zoo, z o.o., komandytowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych