Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszkanie dewelopersie

Metraż

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 18Natalia

18Natalia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 12:14

Witam

Razem z mężem znalaźliśmy swoje wymarzone M. Podpisaliśmy umowe wtępną (Akt Notarialny ) ,ale gdy ochłoneliśmy zaczeliśmy doszukiwać się małych wat i stąd moje zainetresowanie i chęć uzyskania porady u specjalistów . Zacznę od tego ,że mieszkanie ,które wpadło nam w oko było już  prawie w stanie do oddania ,czyli posadzka wylana , okna na swoich miejscach jak w projekcie ,przyłącze elektryczne ,instalacja wodna i.... grzejniki rozmieszczone w takich miejscach ,które nam nie odpowiadają ,czy deweloper na nasze życzenie powinnien zmienić ich miejsce ??? Dodam jeszcze ,że nie było jeszcze oficjalnego odbioru mieszkania .  Drugą kwestją jest metraż mieszkania w umowie mamy 57 m2 ,ale po wyliceniu metraża użytkowego jest 53,85m2 i tak samo jest na projekcie . Bardzo proszę o radę,bo narazie te dwie rzeczy spędzają mi sen z powiek . Pozdrawiam Natalia

#2 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 13 maj 2014 - 17:50

Obecnie mieszkanie deweloperskie opłaca się kupować tylko i wyłącznie w kredycie z dofinansowaniem - Mieszkanie dla Młodych http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl

Skoro i tak planujemy zakup mieszkania, a jest taka możliwość aby skorzystać z tej opcji - dlaczego więc z niej nie korzystać?

#3 a.kowal

a.kowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 23 maj 2014 - 22:44

Co do grzejników to wszystko zalezy od woli dewelopera czy może i czy chce jeszcze to zrobic. U mnie było już tak, że grzejniki wisiały i poprosiłem o zdemontowanie jednego. Niestety dużo papierologii było no ale się w końcu udało i w kuchni nie mam grzejnika.

Co do wyliczeń to może liczą jeszcze miejsce komina wentylacyjnego. Czasem tak bywa. Wtedy ogołem jest 58m2, natomiast użytkowego jest mniej. 

#4 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 09:56

Obecnie mieszkanie deweloperskie opłaca się kupować tylko i wyłącznie w kredycie z dofinansowaniem 

Wiadomo, że jak ktoś bierze kredyt to i owszem, tylko wiadomo też, że ten kredyt ma swoje obostrzenia i nie każdy deweloper oferuje mieszkania które się do niego łapią i wtedy może być problem, więc warto się ze wszystkim za wczasu zorientować. Swego czasu przeglądałem kilka właśnie takich ofert i było z tym różnie. Np. http://www.nowemiesz...ernia,3098.html bardzo nam się podobały te mieszkania, ale nie wszystkie właśnie spełniały kryteria i ostatecznie wycofaliśmy się, bo te które nas zainteresowały niestety były po za zasięgiem. Moim zdaniem ogólnie ten program jest porażką. Tyle. 

#5 nprosta

nprosta

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 21:21

Hej wszystkim, kupiliśmy mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu. Na co zwracać uwagę szczególnie przy odbiorze? Z góry dziękujemy za odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych