Skocz do zawartości

Podłoga - parkiet

remont parkiet drewno

54 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marlene50

Marlene50

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 22:38

Będziemy mieli u siebie remont. Jednym z priorytetów jest wymiana podłogi na nową. Myślimy o parkiecie. Metraż 58m2, do wydania tak 8000 zł maks. Co byście polecali? Iść w drewno egzotyczne, czy nie ma sensu i spokojnie coś solidnego można znaleźć też w ordzimych gatunkach?

Ja i moja rodzina nie mamy problemów z drewnem egzotycznym, które daje absolutnie niepowtarzalny efekt. Tak więc polecam jak najbardziej.

#22 Smerfna

Smerfna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 17:20

Jak jeszcze nie rozstrzygnąłeś do końca swojego podłogowe dylematu, to może przyda Ci się  ta "analiza" tematu; 

http://wnetrzem.pl/p...my-podlogi.html piszą tu właśnie o plusach i minusach paneli i podłóg z drewna. 

#23 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2016 - 13:13

Jeśli szukacie oferty listw przypodłogowych, to możecie zajrzeć również na www.listwypodlogowe.com.pl. Moim zdaniem oferta jest bardzo dobra, a przy wyborze listw znajdziecie tutaj również profesjonalne doradztwo. 

#24 Guest_blondynka

Guest_blondynka
  • Goście

Napisano 26 marzec 2016 - 18:42

W przypadku remontów dobrze jest zasięgnąć porad specjalistów. Ja swój dom budowałam z designoff.com.pl i to był dobry wybór, bo przynajmniej podsunęli Nam kilka fajnych wskazówek

#25 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 22 maj 2016 - 20:17

Jesli planujecie wymiane podłogi polecam lekturę http://deski-podłogowe.pl/- moim zdaniem naturalne drewno jest zawsze na czasdie. Mozna zaszalec i postawic na egzotykę - niezwykle trwałą i efektowną. Koszt takich podłog jest wyższy, ale bez przesady - w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że wcale nie bo te podłogi przetrwaja lata, sa proste w pielegnacji i utrzymaniu czystości i jakże wyjątkowe. Jak dla mnie daja dodatkowe ciepło i komfort wnetrza

#26 gig85

gig85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 16:50

Będziemy mieli u siebie remont. Jednym z priorytetów jest wymiana podłogi na nową. Myślimy o parkiecie. Metraż 58m2, do wydania tak 8000 zł maks. Co byście polecali? Iść w drewno egzotyczne, czy nie ma sensu i spokojnie coś solidnego można znaleźć też w ordzimych gatunkach?

"Może i pierwszy post był dawno, jednak realia w sumie się nie zmieniły i nadal jestem zdania, że lepiej kupić polskie drewno i zapłacić lepszym fachowcom by podłogę wykonali niż inwestować sporo w drewno egzotyczne. Do niektórych zastosowań faktycznie egzotyczne jest lepsze, ale generalnie nie ma różnicy. Dlatego ja wolałem zapłacić renomowanej firmie http://www.prodexpol.pl/za podłogę dębową niż dopłacać do drewna egzotycznego a brać gorszych fachowców. Bo ostateczny efekt i wszelkie drobiazgi  wykonania wpływają na całe wrażenie, i w moim przypadku wyszło to naprawdę fajnie.

Więc jeśli ktoś się waha to moim zdaniem lepiej oszczędzić na drewnie, a zapłacić za lepszych fachowców."

#27 Bashka87

Bashka87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 20:25

My kupowaliśmy parkiet w sklepie http://parkietymarzen.com.pl i również montaż mieliśmy od firmy Albinex. Podłoga położona tak jak należy, prezentuje się i sprawuje świetnie :)

#28 anka.87

anka.87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 17:16

My kupowaliśmy parkiet w sklepie http://parkietymarzen.com.pl i również montaż mieliśmy od firmy Albinex. Podłoga położona tak jak należy, prezentuje się i sprawuje świetnie smile.png

Mają piękne podłogi w ofercie, mnie się bardzo takie lite surowe deski egzotyczne, jakie mają w swojej ofercie :) No i jakość takich desek jest naprawdę warta swojej ceny :) 

#29 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 877 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 18:59

Deski egzotyczne to większy wybór kolorystyki.

#30 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 25 październik 2016 - 11:42

W naszym domu zdecydowaliśmy się na deskę dębową, pięknie rozjaśniła dom!  Z czystym sumieniem mogę polecić firmę pimex. Maja ogromny wybór i są otwarci na różne wyzwania. Polecono mi również zajrzeć na stronę rabaty budowlane, gdzie można złapać różne kupon zniżkowe do wielu sklepów.

#31 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 577 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 11:17

Aktualnie niewiele osob decyduje się na parkiet. My również nie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie z uwagi na to, że parkiet jest problematyczny w utrzymaniu w czystości i co jakiś czas trzeba go odnawiać. Cyklinowanie parkietu jest okropne ( wiem ponieważ w poprzednim mieszkaniu miałam)

Jesli nie chcecie paneli ( w końcu to plastik) ani nie przemawia do Was gres to moze zastanówcie się nad mozaiką na podłodze? Zobaczcie jak świetnie się to prezentuje na fotografii poniżej.

Na tej stronie jest sporo takich płytek podlogowych:

https://www.rawdecor...lytki-podlogowe

arabeska-srednia-kremowa-szkliwiona.jpg

#32 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19150 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 listopad 2016 - 11:21

Aktualnie niewiele osob decyduje się na parkiet. My również nie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie z uwagi na to, że parkiet jest problematyczny w utrzymaniu w czystości i co jakiś czas trzeba go odnawiać. Cyklinowanie parkietu jest okropne ( wiem ponieważ w poprzednim mieszkaniu miałam)

Jesli nie chcecie paneli ( w końcu to plastik) ani nie przemawia do Was gres to moze zastanówcie się nad mozaiką na podłodze? Zobaczcie jak świetnie się to prezentuje na fotografii poniżej.

Na tej stronie jest sporo takich płytek podlogowych:

https://www.rawdecor...lytki-podlogowe

arabeska-srednia-kremowa-szkliwiona.jpg

Twoja desperacja sięga "po kokardkę" - twoją, palisz głupa aby zaistnieć z marketingiem? ależ trzeba być......albo nie mieć.......aby reklamy na Forach wrzucać ZERO INWENCJIlaugh.pnglaugh.pnglaugh.png

#33 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 310 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 13:27

Parkiet super rozwiązanie, podobnie jak mozaika. Według mnie obecnie najlepiej sprawdzają się deski podłogowe, a najgorszym rozwiązaniem są panele podłogowe.

#34 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 515 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 07:47

Również nie jestem przekonana do parkietu. Sama nie miałam, ale moja ciotka jakiś czas temu z niego zrezygnowała. Była zupełnie niezadowolona z racji tego,ze parkiet był problematyczny w czyszczeniu oraz ciągle miała z nim problemy. Co kilka lat trzeba było go cyklinować.

Aktualnie wiele firm ( na przykład Tubądzin) ma w ofercie kolekcje, które idealnie odwzorowują drewno:

http://www.tubadzin.pl/collection/413

Na przyklad płytki shabby chic. 

#35 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 310 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 08:41

Drewno egzotyczne znacznie zmienia kolor podczas użytkowania - jaśnieje, albo jak kto woli - blaknie. Ja polecam podłogę rodzimych gatunków. Jeżeli wystarczy wam funduszy - dąb. Jest mocny i trwały a do tego uniwersalny i piękny. Ja mam u siebie i bardzo jestem zadowolony

#36 Nidan

Nidan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 luty 2017 - 12:25

Z parkietem bywa różnie - co byście myśleli, żeby go zastąpić go płytkami podłogowymi? Uważam, że są trwalsze i tańsze w utrzymaniu, a niektóre wzory mogą nadać pomieszczeniu naprawdę wyjątkowego klimatu.

#37 Tomasz2

Tomasz2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 13:04

Ja zdecydowanie wolałbym drewno. Dąb albo buk. Na to oczywiście dobry lakier (lub bejca) co wolisz, a pod spód dobra mata (np. pianomat) i masz piękną podłogę na lata. A jak trochę się w końcu zniszczy, to cyklinowanie i znowu wygląda jak nowa.

#38 Zuzanka

Zuzanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 19:57

Zdecydowanie radzę wybrać drewnianą podłogę. posłuży długie lata, a przy okazji będzie się pięknie prezentować. Ja osobiście od parkietu preferuje deskę podłogową. Sama dużo czasu straciłam na szukanie dobrej jakości materiału w przystępnej cenie i tak trafiłam na producenta wyrobów z drewna Drew-Lux, który ma w swej ofercie deski podłogowe jak i listwy przypodłogowe. Duży w wybór szybki kontakt i ekspresowa dostawa. Z zakupów jestem bardzo zadowolona, a efekt końcowy wspaniały.

#39 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 18 maj 2017 - 18:45

No fakt podłoga powinna być solidna, dlatego myślę, że dobrze spadzi się tutaj parkiet. Jest tani, a zawsze elegancko wygląda, tylko trzeba pamiętać, żeby kupić do kładzenia dobry klej http://podlogi24.net...g-o_l_3722.html

#40 barb30

barb30

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 maj 2017 - 20:53

Moim zdaniem najlepiej sprawdzą się deski podłogowe. Drewno jest trwałe, solidne i przytulne. Pasuje do każdego wnętrza. Podoba mi się ostatnio szczególnie drewno egzotyczne, niektóre "wzory" są po prostu przepiękne :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: remont, parkiet, drewno

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych