Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102233 postów

Napisano 08 maj 2012 - 18:15

Komentarz do artykułu: Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2012 - 18:15

I tak bez rys sie nie obejdzie.dobrze ze w malo widocznym miejscu jest ta naklejka,bo zawsze rporysuje sie szybe przy odklejaniu nalepki.

#3 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 26 październik 2012 - 22:40

Najlepiej aby ktos kto wymyslił tą naklejkę sam ją zdzierał ajak wymienie szybe to co musze isc i kupic tak? na pewno nie

#4 Guest_iskia

Guest_iskia
  • Goście

Napisano 24 listopad 2012 - 16:34

Właśnie usunęłam naklejkę poprzez podgrzanie naklejki suszarką -ładnie odeszła a pozostałości kleju usunęłam zmywaczem do paznokci. Naprawdę działa:)

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2013 - 15:03

k...s co wymyślił tą naklejkę powinien zostać skazany na 10 lat odklejania po 10 dziennie...

#6 Guest_łukasz

Guest_łukasz
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 10:17

Sam niedawno miałem taki problem. Kupiłem samochód oklejony firmowymi znakami. próbowałem rożnych preparatów łącznie z label off i podobne specjalnie płyny do czyszczenia śladów po naklejkach czy usuwania klejących zabrudzeń. Wpadł mi w ręce amerykański płyn przeznaczony do tego typu zadań o nazwie GooGone. rewelacyjnie usunął naklejkę z szyby a po kleju z reklamy na drzwiach nie ma śladu. Ten płyn jest na bazie olei rafinowanych i oleju z cytrusów. Najważniejsze jest to ze nie zmatowił lakieru i rewelacyjnie się spisał. Pozdrawiam

#7 Guest_Schmied

Guest_Schmied
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 19:49

Dziś usuwałem niemiecką naklejkę "EURO 4" z przedniej szyby mojego samochodu. Można to zrobić bez specjalistycznych środków. Najpierw robimy gorący kompres (gąbka lub szmata nasączona gorącą wodą) na zewnętrzną część szyby w miejscu, w którym znajduje się naklejka. Następnie od środka rozgrzewamy naklejkę najmocniej jak się da suszarką do włosów, po czym ją odklejamy - rozgrzana powinna zejść bez większych problemów. Niestety zejdzie sama folia a farba z naklejki zostanie nadal na szybie i z tym jest największy problem. Najlepiej nasączyć pozostałą na szybie farbę zmywaczem do paznokci po czym ponownie ją rozgrzać suszarką. Następnie skrobakiem do szyb usunąć zewnętrzną warstwę farby (trzeba się trochę naskrobać). Jak już zewnętrzna warstwa farby zostanie naruszona to całość przemywamy nasączoną zmywaczem do paznokci szmatką - farba wtedy schodzi bez problemu. Po wszystkim myjemy szybę i po naklejce nie ma śladu. Powodzenia!

#8 Guest_Tiron

Guest_Tiron
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2013 - 21:43

WD-40. świetnie schodzi wszystko. czy folia czy papier.

#9 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 13:31

Jest już dostępny, stworzony dokładnie do tego celu produkt, można go kupić na stronie http://www.odklejka.pl

#10 Guest_Witek

Guest_Witek
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2014 - 11:33

nieźle się trzeba namęczyć, by to dziadostwo odkleić. Sam zdejmowalem ja uzywajac żyłki wędkarskiej i faktycznie działa. reszta trzeba doczyścić zmywaczem do paznokci

#11 Guest_wilQ

Guest_wilQ
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 09:44

witam,

właśnie zarejestrowałem pojazd i miałem ten sam problem - jak usunąć to dziadostwo z szyby.

Sprawdził się doskonale płyn do usuwania starych powłok 3v3, polecam wszystkim, którzy muszą zmienić naklejkę.

pozdrawiam, wilQ

#12 Guest_MariuszS

Guest_MariuszS
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2014 - 09:12

Metoda jest rzeczywiście rewelacyjna. na zimno nawet nie drgnie. Moim zdaniem skrobaczka do płyt ceramicznych kładzie na kolana żyłki i nożyki - wszystko schodzi po pierwszym przejściu.

#13 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 560 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 09:22

polecam benzynę ekstrakcyjną - nigdy mnie nie zawiodła

#14 Guest_Sodi1

Guest_Sodi1
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2015 - 16:39

Najpierw namoczyłem naklejkę gąbką z bardzo gorącą wodą ,później wcierałem gąbką benzynę ekstrakcyją , odgiąłem kawałek naklejki a później resztę bardzo delikatnie,,, doczyszczenie szyby z pozostałości kleju,,,, czas operacyjny bez żadnych środków 10 minut smile.png

#15 Guest_Kornelia

Guest_Kornelia
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 12:58

Mi też się sprawdził pomysł z benzyną ekstrakcyjną. Na szczeście nie wszystkie naklejki są tak trudne do usnięcia, jak sprzedawałam auto, a z tyłu miałam naklejoną całą moją rodzinkę, czyli razem 4 osoby (z alerodzinka.pl) to one bez problemu dały się usunąć. Nawet dało radę je przekleić, ale tym razem na laptopa ;)

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 17:56

kupic nową szybę...hahaha

#17 Guest_Pablo

Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2016 - 10:21

Płynny czyścik do pistoletów piankowych. Rewelacja!!!! Zwilżamy ręcznik papierowy czyścikiem i przykładamy na kilka chwil do nalepki. Potem ostry nożyk (lub samo ostrze) idzie w ruch i po sprawie. Resztki kleju i nalepki zmywamy kolejną porcją czyścika na świeżym ręczniku. Trzeba uważać żeby sobie nie zapaprać czyścikiem tapicerki lub plastikowych elementów podszybia. Wszystko zajmuje maksymalnie 10 minut.

#18 Guest_jack

Guest_jack
  • Goście

Napisano 23 październik 2016 - 09:18

zmywacz do paznokci załatwi sprawę ,operacja trwała 2 minuty

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2016 - 17:40

A może by tak jakiegoś ministra poprosić ? Skoro ktoś wymyślił patent niszczący moje prywatne mienie, to niech ktoś zapłaci za jego naprawę.

#20 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 14:39

a gdzie mam podłączyć suszarkę przepraszam??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych