Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są formalności przy zakupie używanego auta?

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103156 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 11:49

Komentarz do artykułu: Jakie są formalności przy zakupie używanego auta?

#2 Guest_AKuba

Guest_AKuba
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 11:49

Proszę mi pokazać przepis, który nakazuje rejestrować (zarejestrowany juz przecież) kupiony krajowy używany samochód. Wg mnie nie ma takiego przymusu. Muszę tylko zawiadomić UK o kupnie i wg mnie UK powinien nanieść w istniejącym dow. rej. i karcie pojazdu odpowiednie zmiany danych. Tablice wtedy byłyby jedne na całe życie pojazdu.

#3 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 11:59

to był by niezły pomysł gdybyśmy kupowali samochód ze swojego województwa, w innym wypadku dostajesz poza miejscowe rejestracje i nieprzychylność miejscowych ;)

#4 Guest_krisu123

Guest_krisu123
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2011 - 13:22

a wiecie jak w innych krajach jest rozwiązany ten problem? u nas jest biurokracja więc nic dziwnego, że musimy co chwile placic za nowy dowód i tablice.

#5 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 03:42

to był by niezły pomysł gdybyśmy kupowali samochód ze swojego województwa, w innym wypadku dostajesz poza miejscowe rejestracje i nieprzychylność miejscowych ;)

albo przychylność ;), wszystko zależy od rozgrywek pomiędzy województwami

#6 Guest_pieszy_za_kółkiem

Guest_pieszy_za_kółkiem
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 14:20

Z artykułu wynika, że warto się upewnić jakie ma zniżki sprzedający samochód przy umowie kupna-sprzedaży. Po co dopłacać do kogoś kto nie wypracował zniżek na ubezpieczenie oc. No chyba, że na nam upuści z tego powodu z ceny samochodu albo poszuka kogoś z takimi samymi zniżkami lub mniejszymi :)

#7 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 09:18

Jakie są formalności przy zakupie używanego auta? Z pewnością jest ich zdecydowanie za dużo! Kupno używanego auta powinno być łatwe i przyjemne a wszystkie formalności w jednym okienku albo przez internet.A teraz jest tak, że nikt nie wie co i jak i zaczyna się kombinowanie.

#8 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 09:19

A jak mam sprawdzić czy auto nie było kradzione? Czy jednostka policji może mi udzielić takiej informacji?

#9 Guest_wesoly6bw@interia.pl

Guest_wesoly6bw@interia.pl
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 12:01

mam pytanie chce kupi samochód od kogoś kto kupił ten samochód 2 tygodnie temu i go nie zarejestrował a opłacił tylko podatek czy niema tu jakiegos haczyka?

#10 Guest_robin100

Guest_robin100
  • Goście

Napisano 27 listopad 2012 - 17:10

Ja sprzedawałam samochód używany przez sprzedamgo.pl. Jak już znaleźli kupca, to spotkaliśmy się u nich w punkcie obsługi klientów i okazało się, że osoba która kupiła moje autko może dostać fakturę Vat. na podstawie marży kupujący jest zwolniony z konieczności opłaty 2%. Nie znam szczegółów, bo ja tylko sprzedawałam, ale niezła opcja dla szukających oszczędności.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 19:43

akurat rady dla mnie, teraz jeszcze pozostaje kwestia tego skąd pożyczyć pieniądze na nie?da się to załatwić poza bankiem ale tak żeby się w nic nie wmanewrować?

#12 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 15:11

Dla mnie kupowanie uzywanego jest całkiem bez sensu. Zdecydowałam się na nowe, a że pieniędzy nie miałam, to wziąłam pożyczkę w ******ie i na niej poleciałam. teraz spokonnie sobie spłacam i mam nadzieję, zę tak będzie do końca jej trwania.

#13 Guest_przemo

Guest_przemo
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 19:24

dosc tanio wyglada skok_chmielewskiego. Malo formalnosci i niska rata. Obecnie to raczej nalezy do rzadkosci

#14 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 16:31

Polecam ciekawy artykuł na temat kupna auta:http://autopewniak.p...chodu-uzywanego

#15 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 30 listopad 2013 - 11:28

Kupiłem auto na przetargu nieograniczonym za pewna cene. Czy podatek 2% (PCC3) mam zapłacić od ceny zakupu czy od wartości auta jaką skarbówka ma w swoim katalogu ?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 11:38

Ludzi którzy chcą wcisnąć chłam jest wielu, dlatego trzeba się w takich sytaucjach wyposażyć w stosowną wiedzę... polecam jeszcze to do przeczytania: http://e-prawnik.pl/...d-strona-3.html

Pozdrawiam!

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 11:58

chcę oddać kupione auto po 16 dniach bo nie spełnia moich oczekiwań

#18 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2015 - 16:15

Ja planuje zakup na chodzen.pl. Niechce sie naciac, a oni maja dobra opinie. Formalnosci to rzecz pozniejsza, auta sprawne i bezpieczne to punkt dla mnie numer 1

#19 Guest_FoolishProver

Guest_FoolishProver
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2017 - 13:14

Fajny artykuł :). Dokumenty i formalności związane z zakupem auta niestety trochę jest.. Ja miałem problem z ogarnięciem teog wszystkiego, ale porobiłem notatki, pogadałem z profesjonalistami i jakoś się udało. A dodatkowo jeszcze współpraca z firmą Doktor Lemon pomogła :) Na blogu fajnie mają opisane w 7 krokach właśnie o dokumentach i formalnościach.

#20 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 13:26

Nie słyszałem o tym Lemonie, ale jak pomaga ludziom to dobrze. Przepisy powinny być proste a ludzie musza szukac pomocy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych