Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy tańsze zamienniki części samochodowych są gorsze?

66 odpowiedzi w tym temacie

#21 filkuc

filkuc

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 kwiecień 2015 - 18:36

Z częsciami używanymi  trzeba uważąć na oszustów.

#22 Guest_gisatan

Guest_gisatan
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 13:20

Znajdź w google Lorofactory - przynajmniej w temacie części do karoserii polecam. Normalne ceny, a jednak wszystkie elementy, dodatki bardzo dobrej jakości. Przynajmniej w naszym przypadku doskonale się sprawdzają.

#23 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2367 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 13:19

Piszesz o tym, tak - http://lorofactory.com/ ?

A można wiedzieć pod jakie auta oni mają te zamienniki? Szukam kogoś pod Citroena, ale ciężko coś znaleźć...

#24 Guest_adek

Guest_adek
  • Goście

Napisano 22 październik 2016 - 00:16

Raczej nie są

#25 Guest_eddie

Guest_eddie
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 01:12

Można kupić naprawdę bardzo dobrej jakości zamienniki które będę służyły kupę czasu. Grunt to gdzie to się robi. Przykładowo ja zawsze w warszawskim Edmark Auto gdzie współpracują z solidnymi dostawcami zamienników naprawdę wysokiej klasy a mam Lancię. Najgorzej jest kupować na jakiś aukcjach internetowych czy w warsztatach jak to nazywam ‘krzak’. Jako przykład może być mój znajmy który kupił kiedyś pasek rozrządu bo tani po czym nastąpiło szybkie zerwanie i zniszczenie kilku podzespołów silnika.

#26 Guest_misfortune

Guest_misfortune
  • Goście

Napisano 15 listopad 2016 - 11:51

Zamiennik zamiennikowi nierówny, czasem się trafi bubel ale generalnie są dobrej jakości. Wiadomo że jest to też uzależnione od ceny więc nie zawsze najtańsze z najtańszych są dobrym wyborem. W serwisach oferują zwykle części kilku producentów, więc zawsze można dopytać o porównanie. Nie każdy sprzedawca jest taki, że poda Ci najdroższą opcję jako najlepszą, w każdym razie warto spróbować się czegoś dowiedzieć od nich. A nuż znajdzie się taki, co doradzi rzetelnie.

#27 Guest_Foniak

Guest_Foniak
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 14:12

Jak w każdej branży są lepsze i gorsze produkty. Przede wszystkim jest teraz zatrzęsienie producentów tajli zamiennytch i trudno się czasem połapać w tej klęsce dobrobytu. Tak ogólnie to nie da się odpowiedzieć na pytanie bo zdarzają sie buble których nijak nie da się zamontować i uzytkować bez szkody dla auta ale i oryginalne części potrafią napsuć krwi. Najlepiej jak ktoś szuka konkretnej czesci do konkretnego auta, najlepiej poda model, rocznik, wersję. Wtedy można dopasować cżęść i coś doradzić. a i tak opierać się to będzie na opiniach subiektywnych. 

#28 Guest_Rafau

Guest_Rafau
  • Goście

Napisano 21 listopad 2016 - 15:32

Nawet w obrębie oferty jednej firmy są baaardzo różne poziomy wykonywania części

#29 Guest_Gotham

Guest_Gotham
  • Goście

Napisano 23 listopad 2016 - 10:04

Mam piąty samochód i to jest piąty fiat. Dwa razy seicento, raz panda, później grande punto i teraz bravo (nie mylić z bravą tongue.png). Części kupowałęm na początku różne, ale później trafiłem na fast. Zdecydowałem się na nie z bzdurnej przesłanki że to włoska firma to do włoskich aut będzie pasować. Ale mile się zaskoczyłem. A jako że warsztat w którym zwykle "odświeżam" wózek sprowadza między innymi te części, to nie mam problemu z wyborem.

#30 ossolinsky

ossolinsky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 12 grudzień 2016 - 16:07

A jak z wytrzymałością części? Dajmy na to z klockami? Ostatnie które kupiłem musiałem wymienic za 5 tysi kilometrów i wolałbym uniknąc takiej sytuacji.

#31 Guest_Gotham

Guest_Gotham
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 16:34

Trudno powiedzieć, na ostatnich fastach przejechałem 18, na poprzednich 25. Z tego co obserwuję to niezłe wyniki. Mój ojciec wymienił ostatnio jakieś klocki no name po 3 tysiącach. No i nic nie poradzisz, bo nie ma na nie gwarancji. Chociaż powinna być.

#32 ossolinsky

ossolinsky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 16:01

Ta, ale jak niby egzekwować gwarancję na klocki? To jest element który z definicji się zużywa mocno. Zastanowie się jeszcze nad kilkoma opcjami.

#33 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 22 grudzień 2016 - 08:10

Moim zdaniem aby mieć pewność, że zakupione przez nas części są wysokiej jakości, warto stawiać na sprawdzone oferty. Przy czym bardzo bogaty wybór części, jak również akcesoriów czy też chemii samochodowej znajdziemy w https://autocraft24....50-0100002.aspx . Wybór w tym przypadku jest bardzo duży, a co więcej ceny są atrakcyjne. 

#34 Guest_Yankee

Guest_Yankee
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 12:44

Cześć mam IVECO DAILY z silnikiem diesla. Potrzebuje wymienić amortyzatory. Co wybrać? Jakie są najtańsze opcje?

#35 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 681 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 23:17

A tutaj http://autonobile.pl...zesci-do-forda/ zaglądaliście? Jeśli nie, to koniecznie to zróbcie. Wybór jest tam ogromny, a ceny niskie. Są tam bowiem oryginalne części do forda.

#36 Pazer

Pazer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 16:11

Cześć mam IVECO DAILY z silnikiem diesla. Potrzebuje wymienić amortyzatory. Co wybrać? Jakie są najtańsze opcje?

Akurat tu nie ma problemu, bo wśród zamienników jest spory wybór. Co do jakości to już musisz popytać najlepiej w sklepie, może tam Ci coś doradzą. ja tylko mogę powiedzieć, że miałem do czynienia z dwoma markami i z żadną nie miałem złych wspomnień. Coś ci na pewno będzie pasować

#37 Guest_Yankee

Guest_Yankee
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:44

A dokładnie z czego korzystałeś? I w jakich cenach plus minus?

#38 Pazer

Pazer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 13 styczeń 2017 - 11:17

Mam w iveco amortyzatory fast original, a do renaulta mastera kiedyś włożyłem monroe czy jakoś tak. Ceny są różne w zależności od producenta a między dostawcami też są nieznaczne wahania.

#39 Guest_Yankee

Guest_Yankee
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 11:20

Od zeszłego tygodnia mam nowy zestaw amortyzatorów fast. Mam nadzieję, że dobrze że Was posłuchałem. Zapisałem przebieg jaki miałem w chwili wymiany i zobaczymy ile wytrzymają.

#40 Razik

Razik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 14:25

Na szrocie nie kupujcie, nigdy nie wiadomo co przeszły części, które tam sprzedają. To idelany przykład pozornej oszczędności, bo może i teraz zapłacisz 100-200 złoty mniej, ale jak coś się spieprzy i spowodujesz wypadek przy którym ktoś ucierpli to straty będą znacznie wyższe :// Mój szwagier tak się załatwił właśnie przez kupowanie wszystkiego na szrotach. Mało brakowało a skończyłby na wózku ale i tak skutki wypadku będzie czuł do końca zycia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych